Neat Acoustics

Nenápadný britský premiant

Malý, ale typicky britský, nezávislý výrobce reproduktorových soustav, sídlící ve vesničce Teesdale na severu Anglie, není v tomto oboru žádným nováčkem. Tým nadšenců, pod vedením ředitele firmy a jejího hlavního konstruktéra, Boba Surgeonera, který firmu založil v roce 1989, od té doby neúnavně vyvíjí a zdokonaluje své výrobky s cílem nabídnout, jak to sami definují, "nejmuzikálnější" reprosoustavy na světě.

Fakt, že se jim tento ideál daří úspěšně naplňovat dokládá řada ocenění a mimořádně pozitivní recenze v renomovaných, nejen britských, HiFi magazínech, jejichž autoři se obecně shodují na tom, že tyto reprosoustavy představují to nejlepší v oboru špičkové reprodukce zvuku, bez ohledu na velikost nebo cenu.

Posedlost sestrojit reprodukční zařízení s co nejvěrnějším zvukem je pravděpodobně vlastní všem konstruktérům reprosoustav, ne všichni mají ale stejné zkušenosti, nadání a hlavně cit pro doladění výsledného zvukového projevu svých výtvorů. Není bez zajímavosti, že dvě hlavní osobnosti týmu Neat Acoustics, Bob Surgeoner a jeho kolega Paul Ryder jsou aktivní hudebníci se zájmem o nahrávací a reprodukční techniku. V prostorách firmy mají kromě poslechové místnosti, kde své soustavy testují a dolaďují, také nahrávací studio, jehož mistrem zvuku je právě Paul Ryder. Funguje tady jakási zpětná vazba. Každý model, než se dostane do výroby, je podroben stovkám hodin testování, nejen ve vlastní poslechové místnosti, ale také v běžných domácích podmínkách, na nejrůznějších hudebních žánrech. Výsledkem jsou pak originální, do nejmenších detailů dotažené výrobky, které představují příjemné osvěžení v nepřeberné nabídce výrobců reproduktorových soustav.

Tyto manuálně vyráběné, poctivé reprosoustavy udělají radost nejen skalním audiofilům, ale díky svým kompaktním rozměrům a široké nabídce povrchových úprav se, se svou osobitou elegancí, postarají také o kvalitní ozvučení běžných obývacích pokojů.

Tato stránka se momentálně připravuje.

www.neatacoustics.com

Diskuze

Vložit nový příspěvek

Novinky

13.12.2017

Cambridge Audio a Tidal

Prostřednictvím aktualizace firmwaru bude na všech síťových přehrávačích CXN a 851N k dispozici služba TIDAL, umožňující streamování hudby v CD kvalitě. 

... více

29.11.2017

Sluchátka Elipson In-Ear n°1

Bezdrátová sluchátka In-Ear n°1  nabízejí jedinečný zvuk a díky Bluetooth 4.1 a aptX kompatibilitě, zajišťující úplnou svobodou, si je můžete vzít všude s sebou.

... více

19.11.2017

Přehrávač Cambridge Audio CXUHD

CXUHD podporuje nejnovější technologie 4K, včetně disků UHD, HDR a Dolby Vision; což zákazníkovi poskytne přehrávač referenční kvality, schopný pracovat s téměř jakýmkoli obrazovým nebo zvukovým formátem..

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga