Recenze

17.02.2021

Estelon Forza ve Stereu

Filozofií Alfreda Vassilkova je, aby jeho konstrukce přesně reprodukovaly to, co bylo ve studiu nebo na koncertě zaznamenáno, zpřístupnily obsah nahrávky, hudbu samotnou. A to soustavy Forza zvládají na podtrženou jedničku. Ve zvukovém obrazu, který má pevné základy v konkrétních hlubších basech, nic nechybí ani nevyčnívá. Hudební scéna nabízí neomylnou lokalizaci nástrojů a vokálů.

...více

09.02.2021

Copland CSA 100 v Hi-Fi Voice

Integrovaný zesilovač Copland CSA 100 opravdu kombinuje to nejlepší ze světa elektronek (ten pocit barevnosti, vřelosti, velikosti a harmonie) s výkonem tranzistorů (tu maskulinní průbojnost, dynamičnost a pocit, že reprosoustavy jsou pod pevnou kontrolou), to vše v kompaktním, čistém šasi, s moderně vybalancovanou konektivitou a cenou...

...více

01.02.2021

Gramofon Kronos Audio Sparta 0.5

Prvním dojmy z poslechu gramofonu Kronos Audio jsou asi nulové pozadí šumu, fenomenální dynamika a pevné až fyzické kontrabasy. Zvuk je mimořádně čistý, podání prostoru víceméně trojrozměrné. Důvěrně známé nahrávky z LP desek vlastně posloucháme svým způsobem poprvé.

...více

31.01.2021

Regálovky AE500 v Hi-Fi Voice

AE500 jsou zajímavé moderní regálovky se vším všudy – vzhledem i zpracováním přiznávají moderní střih, konstrukčně jsou vlastně klasické, ale jejich karbonové membrány vnáší do výsledného zvuku velmi neobvyklou lehkost, rychlost, konkrétnost a až elektrostaticky nenásilnou artikulaci i malých detailů bez nutnosti tlačení na pilu.

...více

06.12.2020

Cambridge CXC Series 2 v Hi-Fi Voice

Jako univerzální přehrávač kompaktních disků stojí CXC Series 2 stále nad poměry své cenovky a nabízí přesnost, čistotu i konkrétnost v míře, která se v hi-fi světě rozhodně nemá zač stydět. CXC je stále ten rychlý, spolehlivý a čistě hrající transport, který umí z kompaktních disků dostat velmi solidní zážitky.

...více

02.12.2020

Regálovky AE500 ve Stereu

Soustavy charakterizují muzikální projev a čistý, kmitočtově vyvážený zvuk se sympatickým, až překvapivým objemem svižných vyšších basů, když hlubší jsou alespoň velmi dobře naznačeny. Pásmo barvotvorných středních kmitočtů je výtečně čitelné, výšky jsou průzračné, bez sebemenšího náznaku agresivity.

...více

30.11.2020

Falcon Acoustics R.A.M. Studio 10

Falcon Acoustics R.A.M. Studio 10 si onen přídomek „studio“ skutečně zaslouží, patří nejen ve své kategorii mezi ty nejautentičtěji, doslova „nejvíce hi-fi“ hrající reprosoustavy. Jejich vnější podoba je lehce nenápadná, britsky neokázalá a jejich zvuk má velmi slušný potenciál, byť také takový ostrovně „lehce nenápadný“.

...více

29.11.2020

Sestava ECI 6 MKII a EMC 1 MKV

Sestava norských komponentů nabízí přirozený, kmitočtově vyvážený zvuk, který odpovídá jejich highendové třídě. Tvrdé devízy představuje mimořádná čistota, která nezapře špičkovou, pružně uloženou CD mechaniku, protože chyby při čtení cédéček už později neopraví sebesofistikovanější elektronika.

...více

01.07.2020

Cambridge CXA81 v HiFi Voice

Faceliftovaná verze povedeného integráče Cambridge CXA80 se v názvu posunula o jeden krůček směrem k CXA81 a stejná proměna "o krůček dál" se udála i ve výbavě a zvuku. Digitální část splňuje dnešní standardy stran podpory opravdu vysokých rozlišení, analogová výstupní část je pak přímočařejší, pocitově výkonnější a samozřejmější, takže reprodukce je otevřená, bohatá a zábavně rytmická.

...více

01.07.2020

Cambridge CXA61 v HiFi Voice

Pokud jste na uhlazenější a přesto bohatý hudební zážitek, CXA61 je velmi snadné poslouchat. Snadno finančně dostupný integrovaný zesilovač CXA61 od britských Cambridge Audio nabízí velmi solidní výbavu a hlavně zvuk, který nelze než označit za příjemně kultivovaný.

...více


Novinky

04.11.2021

Zesilovač Copland CSA70

Tentokrát Copland uvedl na trh svůj nejnovější a zároveň nejmenší model, s označením CSA70, který má čistě tranzistorové osazení. Koncový stupeň zesilovače, s výkonem 70 W na kanál, příjemně překvapí i uživatele s náročnějšími reprosoustavami.

... více

21.09.2021

MoFi Fender PrecisionDeck

Americký výrobce MoFi Electronics ve spolupráci s kytarovou legendou Fender přichází na trh se speciální edicí gramofonů.

... více

21.09.2021

Zesilovač Audio Research I/50

Integrovaný zesilovač I/50 je prvním produktem ve zcela nové řadě společnosti Audio Research. Funkčně jednoduchý, vizuálně poutavý a hudebně úžasný.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga