AVM Audio Video Manufaktur

Mistrovská díla pro audiofily

Již více než 35 let se německá společnost AVM zabývá vývojem a výrobou elektronických přístrojů, které poskytují tu nejlepší možnou kvalitu reprodukce. Věří, že jakýkoli druh hudby, ať už se jedná o klasickou, jazzovou nebo populární hudbu, byl zkomponován tak, aby posluchači přinášel radost a emoce. A technické vybavení má za úkol přenést tyto emoce do obývacího pokoje.

Ve skutečnosti to není tak jednoduché, jak se zdá. Každá elektronická i mechanická součástka zanechává na reprodukovaném hudebním signálu svůj individuální "otisk". Při návrhu HiFi přístrojů se konstruktéři snaží, aby tyto "otisky" byly co nejméně slyšet a zároveň aby vše ostatní bylo co nejmuzikálnější.

Konstruktéři společnosti AVM dávají přednost zapojením s co nejkratší signálovou cestou, kde má každá součástka svůj jasně definovaný úkol a zjistili také, že často nejjednodušší koncepce obvodů funguje nejlépe. Součástka, která v zapojení není, nemůže hudbu ovlivnit, neprodražuje výrobek a nikdy se nemůže pokazit. Protože HiFi komponenty nejsou jen technickou záležitostí, ale především součástí domácnosti milovníků hudby, klade společnost AVM velký důraz na dokonalý vzhled svých výrobků.

Všechny přístroje konstruuje tak, aby se snadno používaly a usilovně pracuje na tom, aby svým zákazníkům nabídly co nejlepší poměr ceny a kvality.
Aby mohli tuto filozofii co nejlépe realizovat, vyrábí všechny přístroje ve vlastní továrně v jižním Německu a zároveň mají veškerou konstrukci a vývoj ve svých rukou. Jen několik součástí (jako jsou desky plošných spojů, čelní panely, transformátory), které sami nevyrábějí, odebírají od spolehlivých dodavatelů z blízkého okolí, s nimiž již léta spolupracují. Tím je zajištěna stálá vysoká kvalita všech výrobků a v případě potřeby i rychlý servis pro zákazníky.

All-In-One systémy

Dokonalé síťové přehrávače, vybavené navíc špičkovou CD mechanikou (TEAC) a vynikajícím zesilovačem, představují velmi elegantní řešení pro nejednoho audiofila, který netouží mít v interiéru celou sestavu separátních komponentů, ale nechce zároveň slevit na kvalitě reprodukce svých oblíbených nahrávek. Snad žádný jiný výrobce nenabízí tak široký výběr All-In-One systémů, v několika řadách, jak cenových, tak designových a v tolika barevných provedeních či povrchových úpravách.

OVATION CS 8.3 Black Edition

Elektronkový budící stupeň tohoto All-In-One CD receiveru je vybaven speciální řadou elektronek, určenou pouze pro tento model a posunuje tak laťku u vlajkové lodi mezi AVM All-In-One systémy na ještě vyšší úroveň. S použitím těch nejpečlivěji vybraných komponentů vytvořili inženýři AVM speciální edici tohoto přehrávače, která svým zvukem překonává nejvyšší nároky. Zdokonalená verze CS 8.3 se od té běžné výrazně odlišuje i po vizuální stránce. Všechny části skříně a ovládací prvky jsou v černé povrchové úpravě (night black).

Špičkový software X-STREAM Engine® je navržen tak, aby si poradil prakticky se všemi přijímanými digitálními signály. Ručně vybírané D/A převodníky zajišťují naprosto autentickou konverzi digitálních signálů, a to bez ohledu na připojený digitální zdroj nebo vestavěnou CD mechaniku. Po převodu digitálního signálu na analogový se hudební signál přenese do lampového linkového stupně, navrženého společností AVM. V edici Black Edition je tento obvod vybaven vybíranými elektronkami, vyráběnými právě pro tuto edici. Linkový stupeň zesilovače, navržený a zdokonalovaný v průběhu několika generací, nabízí mimořádně věrný zvuk a umožňuje nezkreslený hudební zážitek. Protože elektronky jsou zatěžovány ohleduplně, umožňují nerušený provoz po řadu let. Životnost těchto elektronek je odhadována na více než 20 000 hodin.

Pokud jde o zvuk, přehrávač CS 8.3 zaujme svou muzikálností díky plně symetrickým, zdvojeným, čtyřnásobným DA převodníkům (ESS 9038 PRO). Aby mohly být kvality těchto převodníků maximálně využity, používají se ve verzi Black Edition navíc teplotně stabilizované vysoce přesné hodiny. Převodníky jsou napájeny samostatným napájecím zdrojem, který byl pro edici Black Edition rovněž vylepšený.

Mechaniku Pure CD dodává exkluzivně pro AVM renomovaný výrobce TEAC. Tyto výjimečné mechaniky jsou dodávány pouze společnosti AVM. Zvláštností této mechaniky, která je založena na monofokálním laseru, je přehrávání výhradně CD nosičů, podle takzvaného Red-book standardu.

Přehrávač CS 8.3 je také kompletně softwarově aktualizovatelný. Kromě toho lze snadno vyměnit důležité části digitálních obvodů, kompletní desku D/A převodníku a vstupní desku XMOS, přístroj je tak možné upgradovat i hardwarově.

 • CD receiver s funkcí streamování, s výkonem 2 x 500 W
 • Exkluzivní elektronky Black Edition
 • Software X-STREAM Engine® pro HiRes streamování včetně DSD, ovládání pomocí aplikace RC X APP
 • Rozhraní USB A pro připojení externích pevných disků (NTFS a FAT)
 • 1 XLR linkový vstup, přepínatelný jako Hometheatre Thruput
 • Bluetooth 4.2
 • Funkce Multiroom: AVM RoomConneXion®
 • Sluchátkový výstup 6,3 mm na čelním panelu s vlastním sluchátkovým zesilovačem třídy A
 • Mechanika Pure CD (standard Red-Book)
 • Převod digitálního signálu s volbou pro max. 384/32 PCM (ESS 9028PRO) a/nebo DSD 128
 • Tónové korekce a funkce loudness s možností přemostění (ovladatelné také přes aplikaci RC X APP)
 • Streamovací služby: Spotify Connect, AirPlay, Qobuz, Tidal, HighResAudio, ROON ready, internetové rádio
 • 2 variabilní výstupy (symetrický a nesymetrický)
 • Digitální vstupy: 1 x USB (asynchronní, galvanicky oddělený, DSD128/384 kHz), 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x S/PDIF optický, 1 x AES/EBU).
 • 2 digitální výstupy (S/PDIF koaxiální a S/PDIF optický)
 • 2 přepínatelné digitální filtry (hladký/ostrý)
 • Samostatné napájecí zdroje pro CD mechaniku a audio elektroniku
 • Kompaktní rozměry: 43 cm x 13 cm x 38 cm

OVATION CS 8.3 · CS 6.3

Zesilovače

Předzesilovače

Přehrávače médií a CD přehrávače

Gramofony

ROTATION R 5.3

Příslušenství

Tato stránka se momentálně připravuje, kompletní informace si můžete najít na:

www.avm.audio

Diskuze

Vložit nový příspěvek

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga