Cambridge Audio

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro vynikající poměr kvality vůči ceně.

Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Je až neuvěřitelné, jak kvalitní zvuk tyto dostupné přístroje dokáží předvést. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio komponentů jedinečnou alternativu.

Recenze

20.06. 2016

Přehrávač Cambridge CXU

Univerzální blu-ray přehrávač CXU si tyká s většinou optických disků, v řadě CX spojuje větve HiFi a domácího kina.

...více

15.12. 2015

Cambridge Audio azur 851 N

Síťový přehrávač azur 851N nabízí širokou formátovou kompatibilitu i špičkový D/A převodník...

...více

Veleúspěšná řada AZUR odstartovala prozatím nejlepší etapu v historii Cambridge Audio. Celosvětový úspěch je dán jednak dostupnou cenovou kategorií, ale především mimořádnou zvukovou kvalitou. Většina přístrojů řady Azur se stává etalonem své kategorie. S Cambridge Audio nyní ochutnáte zvuk, za který by jste ještě před pár lety museli zaplatit několikanásobek ceny. Z racionálního nákupu se tak stává pořízení špičky ve své třídě.

Konstrukce skříní přístrojů AZUR se zcela vymyká běžným standardům dané kategorie. Profilované ocelové šasi spolu s hliníkovými panely tvoří velmi tuhé skříně, odolné proti vibracím a dokonale magneticky stíněné. Propracovaný systém kontroly jakosti, evidence přístroje od výrobní linky až ke koncovému zákazníkovi, dokonalé obaly, vše je podřízeno především špičkovému poměru cena/výkon.

Toroidní transformátory aplikované v produktech Cambridge Audio jsou velkoryse předimenzované a připravené kdykoli dodat potřebnou energii pro zachycení atmosféry Vašich oblíbených nahrávek.

Zesilovače

Firma Cambridge Audio, založená v roce 1968, odstartovala svou úspěšnou historii vývoje a výroby zesilovačů svým prvním modelem P40, s výkonem 2 x 20 W, který nastavil po obvodové stránce standard pro další přístroje firmy. V roce 2003 přišla na trh, v historii firmy doposud nejvýznamnější řada komponentů, pojmenovaná Azur a s filozofií kvalitního, cenově dostupného Hi-Fi opět nastavila, ve své cenové kategorii, laťku pro další desetiletí. To také dokládá množství "Best Buy" doporučení redakcí renomovaných Hi-Fi magazínů. Nejnovější série zesilovačů firmy Cambridge Audio nese označení CX a je, díky standardnímu vybavení kvalitními DA převodníky, dokonale připravena pro spolupráci nejen s analogovými, ale i digitálními zdroji audio signálu.

Jádrem každé hi-fi sestavy je kvalitní zesilovač. A přestože se portfolio britského výrobce v posledních letech značně rozrostlo, zaměření na výrobu kvalitních zesilovačů v něm hraje stále klíčovou roli. Všechny zesilovače Cambridge sledují základní filozofii - jedinečný zvuk je na prvním místě; použití předimenzovaných toroidních transformátorů, řada vlastních patentovaných řešení i vývoj proprietálních součástí, je jasným dokladem toho, že tým profesionálů z Cambridge Audio je před konkurencí vždy o něco napřed.

Integrovaný zesilovač Azur 851A

Vlajkovou lodí z nabídky integrovaných zesilovačů Cambridge Audio je zesilovač třídy XD s výkonem 120 W (do 8 Ω) a deseti vstupy.

Vysoký výkon, který umožňuje zesilovači rozehrát i náročné reprosoustavy a mimořádně nízké zkreslení jsou výsledkem tisíců hodin strávených při testování a ladění přístroje, pečlivém výběru každé součástky a optimalizaci signálové cesty.

Zesilovač využívá dva audiofilské toroidní transformátory, jeden pro citlivou část předzesilovače a jeden pro napájení koncového stupně. Ten větší, se dvěma odbočkami a dvěma samostatnými usměrňovači, umožňuje výkonovému zesilovači pracovat v režimu dual mono. Zapojení koncového stupně používá vlastní, patentované zapojení třídy XD, které výrazně snižuje problémy spojené s přechodovým zkreslením u klasických AB zesilovačů, ale s mnohem vyšší účinností, než u zapojení v čisté třídě A.

Další vylepšení zesilovače 851A představuje nový, polovodičový, symetrický systém řízení hlasitosti (soustava přesných odporů, přepínaná tranzistory ve spínacím režimu), který umožňuje velmi jemné nastavení v celém rozsahu hlasitosti a vysoce přesné vyvážení kanálů. Pro připojení zdrojových komponentů je zesilovač 851A vybaven jak běžnými RCA (cinch) vstupy, tak dvěma páry symetrických XLR konektorů.

Integrovaný zesilovač CXA80

„Silnější“a lépe vybavený z dvojice zesilovačů nové řady CX, plně symetrický zesilovač třídy AB s toroidním transformátorem, s nízkým rozptylem elektromagnetického pole a samostatným (dual mono) vinutím pro levý a pravý kanál. Zdokonalené obvody D/A konverze, postavené na osvědčeném 24-bit 192kHz čipu Wolfson, které nabízejí kromě 2 optických vstupů a jednoho koaxiálního vstupu i asynchronní USB Audio vstup s neuvěřitelně nízkým jitterem, umožňují přehrávání hudby přímo z počítače. S pomocí votitelného Bluetooth přijímače BT100 je možné streamovat hudbu přímo ze smartphonu nebo tabletu.

Kromě pozlacených konektorů cinch, které jsou určeny pro analogové audio vstupy a dva výstupy (z před-zesilovače a pro subwoofer) je tento přístroj vybaven také symetrickým vstupem s konektory XLR.

V anketě internetového magazínu Hi-Fi Voice obsadil model CXA80 1. místo za zesilovač roku 2015 a 3. místo v kategorii absolutní produkt roku 2015.

Integrovaný zesilovač CXA60

Výchozí model zesilovačů nové designové řady CX, která přináší výraznou inovaci vzhledu, působí modernějším dojmem, než tradiční vizáž jeho předchůdců, po nichž zdědil kvalitu a poctivou konstrukci, včetně dostatečně dimenzovaného napájení a důsledného používání toroidních transformátorů s nízkým rozptylem elektromagnetického pole. Větší pozornost zde byla věnována digitální konektivitě a kvalitě integrovaného D/A převodníku, tak, aby bylo možné bez rozpaků zesilovač připojit přímo ke zdroji digitálního signálu. CXA60 je výkonný zesilovač třídy AB, s analogovými i digitálními vstupy a sluchátkovým výstupem.

Zesilovač CXA60 byl renomovaným magazínem What Hi-Fi oceněn v roce 2015 jako „VÝROBEK ROKU“ a v kategorii Stereo zesilovače se umístil jako: Nejlepší stereo zesilovač od £300 do £700. Ve čtenářské anketě internetového magazínu Hi-Fi Voice obsadil 2. místo v kategorii „PRODUKT ROKU 2015 DO 30 000,- “.

Integrovaný zesilovač Topaz AM10

Výkonnější a vybavenější z dvojice zesilovačů cenově nejdostupnější řady Topaz, model AM10 nabízí solidní výkon 35 W na kanál a fantastickou užitnou hodnotou v dané cenové kategorii.

Na čelním panelu je vybaven vstupem (3,5 mm jack) pro připojení MP3 přehrávače nebo jiného podobného zařízení a sluchátkovým výstupem. Nabídka konektorů (cinch) na zadním panelu přístroje zahrnuje také phono vstup, umožňující, díky integrovanému přenoskovému předzesilovači, přímé připojení gramofonu s MM nebo high output MC přenoskou (s výstupním napětím v rozmezí 2-6 mV a zatěžovací impedancí 30-50 k Ω).

Celokovové provedení skříně a použití kvalitního toroidního transformátoru v napájecím zdroji jen dokazuje, že ani u levnějšího modelu nešetřili vývojáři Cambridge Audio na nesprávném místě. 

Integrovaný zesilovač Topaz AM5

Nejjednodušší model z nabídky zesilovačů Cambridge Audio disponuje výkonem 25 W na kanál, což je dostatečná rezerva na to, aby ozvučil, v kombinaci s nepříliš náročnými reprosoustavami, i velkou místnost.

Na čelním panelu z broušeného hliníku je k dispozici vstup pro chytrý telefon nebo MP3 přehrávač, vstupy na zadní straně přístroje umožňují připojení až 4 zařízení.

Výkonový zesilovač Azur 851W

Koncový zesilovač Azur 851W je zatím nejlepší zesilovač, jaký firma Cambridge Audio vyvinula. Výkonový zesilovač, s obrovským výkonem a neuvěřitelně nízkým zkreslením je dokonale přizpůsoben nejen ke spolupráci s přístroji vlastní značky, síťovým přehrávačem 851N nebo CXN, či D/A převodníkem 851D, ale také s jakýmkoliv jiným analogovým nebo digitálním předzesilovačem.

Zesilovač pracuje ve vlastním zapojení třídy XD, které využívá výhod zvukové čistoty třídy A, ale s účinnosti, blížící se přístrojům, zapojeným ve třídě AB.

Pro dokonalé impedanční přizpůsobení (vztah mezi napětím a proudem na vstupu výkonového zesilovače a výstupu předzesilovače) a nejlepší možnou spolupráci s ostatními komponenty (přístroje hrají nejlépe, pokud vzájemně odpovídají jejich vstupní a výstupní impedance) vyvinuli inženýři firmy Cambridge Audio vlastní, unikátní impedanční vyrovnávací modul Terrapin, který umožňuje spárovat zesilovač Azur 851W s širokou škálou zvukových zdrojů a předzesilovačů, i s různými výstupními impedancemi, aniž by byla jakkoli ohrožena špičková kvalita reprodukce.

Zesilovač používá dva samostatné toroidní transformátory. Primární, který poskytuje dostatečný výkon dvěma monoblokům výkonového stupně a druhý, menší, který se stará o napájení vstupních obvodů budícího předzesilovače. Toto řešení zaručuje nejlepší šumové vlastnosti zesilovače a minimalizuje zkreslení.

Zesilovač 851W může být použit v režimu stereo (s výkonem 200 W do 8 Ω, na kanál), v bi-ampingovém zapojení nebo zmůstkovaný, jako monoblok. V přemostěném mono režimu dodává zesilovač 500W do 8 Ω. Výsledná reprodukce zesilovače je díky tomu nejen dokonale čistá a autentická, ale i maximálně autoritativní. Dostatečná výkonová rezerva dovoluje připojit k zesilovači i nejnáročnější reprosoustavy.

Výkonový zesilovač Azur 651W

Koncový zesilovač Azur 651W je navržen jako stereofonní, dual mono zesilovač, s předimenzovaným toroidním transformátorem, se dvěma vinutími a dvěma samostatnými napájecími zdroji, s výstupním výkonem 2 x 100 W do 8 Ω (2 x 150 W do 4 Ω).

Dva páry výstupních tranzistorů v každém kanále propůjčují zesilovači dostatečnou dynamickou rezervu a schopnost rozehrát s lehkostí téměř jakékoli reprosoustavy, s vynikající kontrolou na nízkých kmitočtech. Oddělené signálové cesty pak zaručují vynikající podání prostoru nahrávek. Zdroj signálu je možné připojit pomocí symetrických (XLR) nebo nesymetrických (RCA) vstupních konektorů, na výstupu má zesilovač 2 páry terminálů, usnadňující bi-wiringové připojení. Komponenty přístroje jsou zabudovány do celokovové, tuhé skříně, dostupné ve dvou povrchových úpravách, černé a stříbrné, s elegantně broušeným hliníkovým čelním panelem.

Receiver Topaz SR20

Bohatě vybavený přijímač Topaz SR20 nabízí nejsilnější zesilovač z celé řady přístrojů Topaz, s výstupním výkonem 100 W na kanál, analogové i digitální vstupy, předzesilovač pro gramofonovou přenosku, FM tuner, snadno přístupný vstup na čelním panelu, určený pro MP3 přehrávače nebo chytré telefony, takže je dokonale připraven k reprodukci hudby prakticky z jakéhokoli zdroje.

Je osazen D/A převodníkem Wolfson, díky čemuž lze k receiveru, pomocí tří digitálních vstupů, připojit přímo nejen analogové, ale i digitální zdroje audio signálu (streamery, televizory nebo notebook). Majitelé gramofonu s MM přenoskou nebo MC přenoskou, s vysokým napěťovým výstupem, mohou využít vestavěný Phono stupeň.

Dostatečně dimenzovaný toroidní transformátor, s nízkým rozptylem elektromagnetického pole, typický pro napájecí zdroje zesilovačů Cambridge Audio, zaručuje dynamickou rezervu výkonovému stupni receiveru SR20. Vibracím odolné, kovové šasi přístroje má také svůj podíl na vynikající zvukové kvalitě receiveru.

Receiver Topaz SR10

Přijímač Topaz SR10 nabízí veškerou konektivitu a funkce, které zákazník od takovéhoto univerzálního přístroje očekává. Může se pochlubit vestavěným Phono předzesilovačem, přímým vstupem na čelním panelu pro chytrý telefon, tablet nebo MP3 přehrávač, FM/AM tunerem s RDS a 4 analogovými vstupy, na zadním panelu, pro připojení externích zdrojových zařízení. Veškerý audio signál dokáže zesílit s vysokým výkonem 85 W (do 8 Ω) na kanál.

Pokud si někdy chcete jen „ projet“ puštěné rádio, má zabudovaný FM a AM tuner k dispozici funkci RDS, která usnadňuje vyhledání požadované stanice a navíc má přijímač, pro ukládání oblíbených stanic, k dispozici 30 předvoleb.

Phono předzesilovač CP2, pro MM a MC přenosky

Dokáže vytěžit maximum z jakékoli gramofonové přenosky, včetně high-endových, audiofilských modelů. Jelikož je proces zesílení nízkoúrovňového signálu gramofonových přenosek, v této fázi jeho zpracování, velmi náchylný na šum přidaný k užitečnému signálu, navrhli konstruktéři Cambridge Audio předzesilovač CP2 s použitím prvotřídních vybíraných součástek, aby tak zaručili mimořádnou přesnost zesilovaného signálu, s minimálním zkreslením.

Předzesilovač CP2 spolupracuje se všemi gramofonovými přenoskami, jak s oblíbenými typy, s pohyblivým magnetem (MM), tak s pohyblivou cívkou (MC), používanými u nejvyšší třídy audiofilských gramofonů. I když je Váš zesilovač vybaven vestavěným phono předzesilovačem, stojí za to jej obejít pomocí CP2 a dodat tak reprodukci ještě větší hloubku a detail.

Zdokonalený audio obvod používá více tranzistorů, zapojených paralelně, pro zajištění nejnižšího možného zkreslení a šumu. Měděné stínění poskytuje této velmi citlivé vstupní části předzesilovače další ochranu před elektromagnetickým rušením. Vstupní část používá diskrétní tranzistory, namísto běžnějších integrovaných obvodů, obvod je navržen v jednočinném zapojení, v čisté třídě A, s pasivní korekcí RIAA křivky. Použitím vysoce kvalitních, paralelně zapojených kondenzátorů bylo dosaženo výjimečné přesnosti RIAA korekce, s odchylkou pouze 0.3dB (až do50kHz). Předzesilovač umožňuje jemnou korekci vyvážení kanálů. K dispozici je i volitelný subsonický filtr, pro odstranění hluku na velmi nízkých kmitočtech.

Phono předzesilovač CP1, pro MM přenosky

Většina Hi-Fi zesilovačů neumožňuje připojit gramofon přímo. Musí se proto připojit přes Phono předzesilovač, aby se jeho velmi slabý signál dostatečně zesílil a zesilovač s ním mohl pracovat.

Aby byl signál z gramofonové přenosky zesílen s mimořádnou přesností a minimálním šumem i zkreslením, byly pro výrobu předzesilovače CP1 použity prvotřídní, vybírané, součástky. Předzesilovač CP1 spolupracuje se všemi běžnými gramofony, které používají přenosky s pohyblivým magnetem (MM). Ve vstupní části byly použity jen diskrétní tranzistory, obvod je řešen v jednočinném zapojení, v čisté třídě A, s audiofilskou, pasivní korekcí RIAA křivky. Přístroj umožňuje jemnou regulaci vyvážení kanálů. Je vestavěn do akusticky tlumeného celokovového šasi, s mohutným, broušeným hliníkovým čelním panelem. K dispozici je v černém nebo stříbrném provedení.

Síťové přehrávače

Síťové přehrávače v posledních letech postupně, ale velmi rychle nahrazují tradiční přehrávače optických disků. Firma Cambridge Audio byla jedním z prvních průkopníků, z okruhu klasických Hi-Fi výrobců, který přinesl na trh dostupný a velmi dobře hrající přístroj, určený k přehrávání audio obsahu uloženého nejen na internetu, ale i na vlastním počítači, hard-disku či domácí síti. O tom, že v této oblasti již nasbírala cenné zkušenosti, což není jen záležitost poctivě navrženého hardwaru, ale především také softwaru, svědčí nejen úspěch u zákazníků, ale také řada prestižních ocenění, které získaly jednotlivé modely síťových přehrávačů Cambridge Audio od odborníků, z vyhlášených audio časopisů.

Síťové přehrávače Cambridge umožňují pohodlně přehrát prakticky libovolný digitální soubor ve vysokém rozlišení, pomocí vlastního, jedinečného softwaru Stream Magic.

Síťový přehrávač Azur 851N

Vlajková loď mezi síťovými přehrávači firmy Cambridge Audio, streamer Azur 851N, v sobě sdružuje více funkcí. Kromě síťového přehrávače je jej možné využít jako špičkový DA převodník a také digitální předzesilovač.

Je schopen přehrávat všechny populární formáty až do rozlišení 24-bitů/192 kHz, které pak, pro dosažení nejlepší možné kvality výsledného zvuku, inteligentně převzorkuje, pomocí technologie časově proměnné filtrace ATF2 (vyvinuté švýcarskou společností Anagram Technologies), až na 24-bitů/384 kHz. U jeho digitálního filtru si lze vybrat jednu ze tří křivek průběhu.

Konstruktéři použili k jeho výrobě speciálně vybírané komponenty audiofilské jakosti a vše vestavěli do celokovové, ultra-tuhé skříně, vybavené novým, barevným displejem s úhlopříčkou 11 cm. K dispozici je také nová aplikace Cambridge Connect, dostupná jak pro Apple, tak Android, která má zajistit jednoduchou a uživatelsky příjemnou komunikaci s přehrávačem.

Velká pozornost byla u tohoto přehrávače věnována konektivitě. Připojen může být buď kabelově nebo bezdrátově, přes UPnP, k domácí síti. Snadno pak dokáže najít a streamovat hudbu uloženou v počítači, notebooku nebo na NAS disku. Tři vstupy USB, umožní přímé přehrávání z externího HDD nebo paměťové karty. Vstupní konektivita je nejlepší ve své třídě, se dvěma optickými vstupy Toslink, dvěma koaxiálními S/PDIF, vstupem AES/EBU a asynchronním USB audio. Analogový výstup je k dispozici nesymetrický cinch (RCA) i symetrický (XLR).

Svými kvalitami přesvědčil nejen posluchače, ale i porotce renomovaných audio magazínů What Hi-Fi (Výrobek roku 2016, nejlepší streamer v kategorii £ 1000 – £ 2000) a Hi-Fi News (Výrobek roku 2015).

Síťový přehrávač CXN

Díky vnitřní technologii postavené na základě mnohokrát oceněných přístrojů série StreamMagic, přehraje CXN prakticky vše, od základních komprimovaných formátů MP3 až po FLAC soubory ve studiové master kvalitě, v rozlišení až 24 bit/192 kHz a WAV soubory. A přehraje je neuvěřitelně dobře. Ať je to hudba z vlastní „hudební knihovny“, internetového rádia nebo služeb, jako je Spotify a další.

Hudební digitální signál je nejprve převzorkován pomocí proprietální, jedinečné technologie ATF2 a poté prostřednictvím duálních D/A převodníků Wolfson WM8740 zpracován. V podstatě veškerý audio signál je přepočítán do formátu s vysokým rozlišením 24bit /384kHz, s použitím polynomické interpolační křivky. Každá skladba tak získá ještě naléhavější detaily a teplé hloubky, takže si budete moci vychutnat jemné nuance, které jste zatím nikdy neslyšeli, v písních, které moc dobře znáte. Technici strávili hodiny u poslechových testů, při dolaďování tohoto přehrávače, což je nejlepší způsob, jak dosáhnout špičkovou zvukovou kvalitu.

Cílem také bylo, nabídnout přístroj, který umožní přehrát jakoukoli skladbu, z jakéhokoli zařízení. Přehrávač CXN proto nabízí podporu: Spotify, Airplay, internetového rádia, NAS disků/UPnP, asynchronní USB, koaxiální a TOSLINK digitální vstupy, DSD64a AptX Bluetooth (s přijímačem BT100).

Magazín What Hi-Fi udělil tomuto přehrávači ocenění Výrobek roku 2015, nejlepší streamer, v kategorii £ 500 - £ 1000 a v roce 2016 cenu Nejlepší streamer v kategorii £ 500 - £ 1000. Náš časopis Stereo & Video ocenil tento přístroj prvním místem v kategorii Síťový přehrávač roku 2015 – 2016.

Digitální hudební systém Minx Xi

Hudební systém Minx Xi dokáže zpracovat téměř všechny používané hudební formáty, z nejrůznějších zdrojů. Umí streamovat hudbu ze sítě (bezdrátově, s využitím technologie UPnP nebo pomocí kabelového připojení) nebo z pevného disku v bezeztrátových formátech, jako je ALAC, FLAC, AIFF nebo WAV, vše až v rozlišení 24 bitů/96 kHz. Mezi schopnosti systému Minx Xi patří také přehrávání internetového rádia a služeb, jako je Spotify, což umožňuje přístup k prakticky neomezenému výběru hudby a více než 20.000 internetových rozhlasových stanic.

Po připojení volitelného Bluetooth přijímače BT100 je možné také bezdrátově přenášet hudbu z chytrého telefonu nebo tabletu, takže si můžete kvalitně přehrát obsah uložený v mobilním zařízení nebo pomocí něj poslouchat služby, jako je Apple Music či YouTube. Přijímač BT100 podporuje kódování aptX, takže hudbu můžete streamovat z připojených zařízení ve vysokém rozlišení.

Kvalitní digitálně analogový převodník Wolfson WM8728, podporující vzorkovací frekvenci až 24 bitů/96kHz, je zárukou, že zvuk z jakéhokoli zdroje bude reprodukován s nejjemnějšími detaily, předimenzovaný toroidní transformátor v napájecím zdroji zajišťuje výbornou reprodukci basů v celém rozsahu hlasitosti a výstupní výkon 40 W na kanál, do osmiohmové zátěže. Analogovému zesilovači třídy AB vděčí systém Minx Xi za velmi malé zkreslení. Externí časování řeší minimalizaci jitteru při streamování digitálních audio souborů. Lakovaná, černá nebo bílá, akusticky tlumená, kovová skříň minimalizuje vibrace.

Výsledkem práce konstrukčního týmu Cambridge Audio je malý, elegantní a univerzální přehrávač digitálních hudebních souborů, který ve spolupráci s vhodnými reprosoustavami dokáže solidně ozvučit poslechovou místnost. V kategorii „Hudební systémy“ získal tento přístroj v roce 2015, od redaktorů magazínu What Hi-Fi, ocenění Nejlepší systém od £400 do £800.

Přehrávače disků

I v dnešní době raketového nárůstu poptávky po nejrůznějších síťových přehrávačích zůstávají přístroje, určené k přehrávání klasických optických disků stále základním „stavebním kamenem“ kvalitní aparatury. Přesně načtená data z lesklých kotoučů zaručují dokonalou reprodukci oblíbené hudby nebo obrazu. Firma Cambridge Audio má s konstrukcí klasických CD přehrávačů, ale také univerzálních diskových přehrávačů, zvládajících nejen nejrozmanitější audio, ale také video formáty, letité zkušenosti. V nabídce má stále bohatý sortiment diskových přehrávačů, které využívají audiofilské D/A převodníky, kvalitní mechaniky, vlastní, špičková digitální serva a další patentované, originální technologie, pro dosažení výjimečné zvukové i obrazové kvality. Řadu integrovaných přístrojů doplňuje nový CD transport, určený jednak pro zesilovače řady CX, vybavené vlastními převodníky nebo jako spolehlivý partner pro síťové přehrávače či externí D/A převodníky.

CD přehrávač / DA převodník / předzesilovač Azur 851C

Vlajková loď v nabídce diskových přehrávačů Cambridge Audio, integrovaný CD přehrávač, D/A převodník a digitální předzesilovač Azur 851C, představuje tři komponenty v jednom zařízení. Jako highendový D/A převodník, umožňuje připojit, prostřednictvím jeho digitálních audio a USB audio vstupů, velké množství zařízení, jako jsou počítače, síťové přehrávače nebo digitální doky pro chytré mobily a tablety. Jeho nekompromisní konstrukce nabízí úžasnou kvalitu přehrávání nejen externích dat, ale samozřejmě také CD disků.

Dosud nejlepší převodník, jaký byl u Cambridge Audio vyvinut, používá dva D/A konvertory AD1955 od Analog Devices v duálním diferenciálním zapojení a 32 bitový DSP procesor Black Fin od téže firmy, s nejnovější generací technologie ATF2 (časově proměnné filtrace) pro převzorkování dat do rozlišení 24 bitů/384 kHz, od švýcarské firmy Anagram Technologies. Tento způsob zpracování dat téměř eliminuje jiter a zachovává linearitu i u signálu s mimořádně nízkou úrovní, což se příznivě projevuje na přirozené reprodukci tichých pasáží a mikrodetailů hudebních nahrávek. Výsledkem je zvýšení kvality každého hudebního formátu. A to nejen MP3 souborů s nízkým datovým tokem a CD nahrávek, ale nejlépe ze všeho je to slyšet u nekomprimovaných studiových master souborů. Jemné doladění zvuku umožňují posluchači tři nastavitelné filtry (lineární / minimální / strmý). Načítání dat z CD disků má na starosti vlastní Cambridge Audio mechanika a CD-S3 servo, které zaručují přehrávači bezchybný přísun digitálních informací.

Přehrávač umožňuje i kvalitní digitální regulaci hlasitosti a vyvážení kanálů, což z něj dělá digitální předzesilovač a přístroj můžete připojit přímo k výkonovému zesilovači nebo k aktivním reprosoustavám. Všechny analogové stupně a obvody filtrace, od převodníků k výstupu, jsou zapojeny symetricky. Symetrický (XLR) výstup umožňuje odpovídajícím způsobem připojit zesilovač Azur 851A nebo jiný audiofilský zesilovač. K dispozici je také klasický RCA (cinch) výstup. Jeden AES-EBU symetrický digitální vstup/výstup a dva nesymetrické digitální vstupy (optický nebo koaxiální pro oba) umožňují připojit nejrůznější zdroje digitálního audio signálu. Vysoce kontrastní inverzní displej podporuje funkci CD-text. Robustní platformu oběma přístrojům poskytuje akusticky tlumené, celokovové šasi s čelním panelem z kartáčovaného hliníku.

Spolu se svým "stájovým kolegou", integrovaným zesilovačem Azur 851A, získal tento vynikající CD přehrávač, cenu EISA (2012 - 2013) , za Nejlepší dvoukanálový systém.

CD transport CXC

Transport CXC roztočí CD a s dokonalou přesností načte, na něm uložená zvuková data, takže uslyšíte v nahrávkách věci, které jste nikdy neslyšeli, i když jste je poslouchali již 100 krát. Po propojení digitálními výstupy, funguje v dokonalé harmonii s integrovanými zesilovači CXA60 a CXA80, síťovým přehrávačem CXN, ale i s jinými D/A převodníky či streamery.

Jádrem CD transportu CXC je legendární "S3" servo, zkonstruované vývojáři firmy Cambridge Audio, pro co nejdokonalejší získávání digitálních dat z CD nosičů, s nejmodernějším systémem korekce chyb, zaručující brilantní reprodukci. Víceúčelové mechaniky prostě nemohou konkurovat. Jeho design byl původně vyvinut pro vlajkový CD přehrávač Azur 851C tak, aby měl minimální jitter a vynikající chybovou korekci.

Elektronika (a tudíž i její zvuková kvalita) je mimořádně citlivá na vibrace, což je důvod, proč bylo, k jejich co nejlepší eliminaci, použito nízkorezonanční, akusticky tlumené kovové šasi. V napájecí části byl použit, jak už je u výrobků firmy Cambridge Audio dobrým zvykem, kvalitní toroidní transformátor.

CD transport CXC je zkrátka jednoúčelové zařízení, optimalizované k získávání zvuku z CD disků, v té nejvyšší možné kvalitě. A že se britští konstruktéři trefili, ve své cenové kategorii, tímto přístrojem opravdu do černého, dokládá i ocenění známého magazínu What Hi-Fi?, udělené v roce 2015 tomuto zařízení v kategorii CD přehrávače a transporty, za Nejlepší CD transport do £500.

Univerzální přehrávač CXU

Londýnští Cambridge Audio jsou jednou z mála společností, která pokračuje v zásadních investicích do vývoje Blu-ray formátu. Pro modelovou řadu CX vytvořili vynikající, svůj zatím nejlepší, univerzální přehrávač CXU.

Díky použití nejnovější čipové sady Mediatek je přehrávání bleskově rychlé a opravdu univerzální, s kompatibilitou nejrůznějších diskových formátů, jako jsou: 3D Blu-ray, Blu-ray DVD, CD, SACD, DVD-A, AVCHD a HDCD. Všechny jsou reprodukovány úžasně, na čemž má svou zásluhu zpracování videa pomocí technologie DARBEE Visual Presence. Reprodukce zvuku je také výtečná, o což se stará pět samostatných D/A převodníků Wolfson WM8740, zajišťujících dekódování každého zvukového kanálu v nejvyšší možné kvalitě a Cambridge Audio vlastní, patentovaná technologie ATF (Adaptive Time Filtering) převzorkování veškerého audia na 24 bitů/192kHz výstup, poskytující maximální kvalitu zvuku ze všech používaných zdrojů.

Přehrávač CXU nabízí také prvotřídní konektivitu, což z něj dělá dokonalé digitální mediální centrum. Lze k němu připojit až jedenáct různých audio a video zdrojů, díky použití: dvou HDMI vstupů, dvou HDMI ARC výstupů, třech USB vstupů a jak S/PDIF koaxiálních, tak TOSLINK optických digitálních audio vstupů. K dispozici je také možnost připojení přístroje, prostřednictvím dodávaného adaptéru, k pevné (Ethernetové) nebo bezdrátové síti. Díky tomu lze přehrávač připojit k domácí síti a přehrávat audio, video nebo fotografie z UPnP a DLNA serverů nebo z NAS disků. Dále pak CXU podporuje Mobile High-Definition Link (MHL), což se dá využít pro připojení mobilních zařízení, jako je např. chytrý telefon nebo digitální videokamera a přehrávat audio a video obsah ve vysoké kvalitě, prostřednictvím tohoto přehrávače.

CXU má také volitelnou interní regulaci hlasitosti, která při své aktivaci umožňuje udělat z analogových výstupů (7.1 a 2.0), výstupy variabilní a ovládat je pomocí dálkového ovladače, což umožňuje připojení přehrávače přímo k výkonovému zesilovači nebo aktivním reprosoustavám a vytvořit tak jednoduchý a vysoce univerzální systém!
Vyhrazený 2 kanálový analogový stereo výstup garantuje vynikající kvalitu stereo reprodukce a režim Pure Audio umožňuje vypnout veškeré zpracování obrazu, aby se zabránilo jakémukoli rušení audio signálu.

Ve své třídě univerzálních AV přehrávačů se jedná o naprosto mimořádný výrobek, protože za cca 30 tisíc korun nabízí firma Cambridge zákazníkům poctivý highendový produkt, navržený tak, aby nabízel špičkovou kvalitu obrazu a zvuku a navíc výjimečnou flexibilitu a konektivitu. Jeho kvality ocenila i odborná porota časopisu What Hi-Fi, udělením ocenění v kategorii Blu-ray přehrávače: Nejlepší Blu-ray přehrávač nad £300.

CD přehrávač Topaz CD10

Díky digitálně-analogovému převodníku Wolfson 8761 nabízí CD přehrávač Topaz CD10 úžasný zvukový výkon.

Stejně tak, jako originální CD disky, umožňuje přehrávat i doma nahraná CD-R, CD-RW a CD-ROM média s digitálním hudebním záznamem ve formátech MP3, MP3 Pro a WMA.

Digitální výstup umožňuje propojit tento přístroj přímo s moderními zesilovači s digitálním vstupem nebo třeba, do budoucna, vylepšit zpracování digitálního audio signálu (a tím i zvuku), připojením samostatného D/A převodníku do sestavy.

CD přehrávač Topaz CD5

Tento CD přehrávač představuje „ekonomickou“ variantu vyššího modelu Topaz CD10, s tím rozdílem, že přístroj není vybaven digitálním výstupem a používá jiný převodník (Wolfson WM8725). Z funkčního hlediska se jinak neliší, i on si dokáže poradit s hudebním záznamem ve formátech MP3, MP3 Pro a WMA, "vypáleným" na zapisovatelných CD nosičích.

Přestože je nabízen za velmi výhodnou cenu, využívá některé komponenty, běžně používané až u dražších CD přehrávačů a také pevné, vibracím odolné, celokovové šasi, což je, v této cenové kategorii opravdu rarita.

Přístroje řady Topaz jsou nabízeny jen v černém provedení.

Hudebním systémem One

Tento kompaktní, „vše v jednom“ hi-fi systém, umožňuje, díky CD mechanice, několika digitálním vstupům, Bluetooth konektivitě a DAB i rádiovému tuneru, reprodukovat hudbu z nejrůznějších zdrojů.

I do tak malého, elegantního přístroje zabudovali konstruktéři firmy Cambridge Audio bohatě dimenzovaný toroidní transformátor. Zesilovač třídy AB (přehrávač One má výstupní výkon 30W na každý kanál) a digitálně-analogový převodník Wolfson WM8728 jsou další zárukou, že veškerá reprodukovaná hudba bude hrát tak, jak by měla.

D/A převodníky

Oblíbené Hi-Fi komponenty, které dokážou prodloužit život staršího CD přehrávače nebo vykouzlit úžasný zvuk z „běžného“ AV přehrávače či rozehrát v audiofilské kvalitě nějaké počítačové zařízení, tablet nebo chytrý telefon. Ať už je Vaše motivace k pořízení D/A převodníku jakákoli, jistě stojí za to vybírat z nabídky firmy Cambridge Audio, která nabízí několik modelů, v různých kategoriích, všechny s vynikajícím zvukem a za velmi zajímavou cenu, za což získaly tyto přístroje nejedno prestižní ocenění.

D/A převodník, digitální předzesilovač Azur 851D

Nejvyšší model z nabídky D/A převodníků Cambridge Audio, Azur 851D, byl vyvinut s využitím všech zkušeností výrobce a s použitím nejkvalitnějších součástek tak, aby byl zaručen jeho nejlepší zvuk, ve své cenové kategorii. Můžete k němu připojit prakticky jakýkoliv zdroj digitálního audio signálu. Všechna data jsou zpracována pomocí 2. generace technologie ATF (Adaptive Time Filtering), která je převzorkuje do vysokého rozlišení 24bitů/384 kHz, bez ohledu na kvalitu rozlišení původního zdroje. Výsledkem je téměř úplná absence jitteru a skvělá reprodukce Vaší oblíbené hudby.

Převzorkovaná hudební data pak projdou dvojicí D/A převodníků Analog Devices AD1955, které jsou zapojeny v duálním diferenciálním uspořádání, což znamená, že každý kanál má vlastní DAC pro zpracování dat. Výsledkem je dokonalý stereofonní obraz, kdy uslyšíte nástroje v konkrétních částech poslechové místnosti a s neuvěřitelnou přesností. Převodník Azur 851D používá tři různá, volitelná nastavení digitálního filtru - lineární, minimální a strmý, což umožňuje ještě jemně doladit reprodukovaný zvuk tak, aby co nejlépe vyhovoval vašim poslechovým preferencím.

Všechny obvody převodníku jsou napájeny velkým toroidním transformátorem, což garantuje vysoce kvalitní a konzistentní signál, s nízkou úrovní šumu a obrovskou dynamickou rezervou.

D/A převodník Azur 851D je vybaven dostatečným počtem digitálních vstupů. K dispozici jsou digitální vstupy TOSLINK, S/PDIF, BNC a AES/EBU a pokud k přístroji připojíte Bluetooth adaptér BT100, můžete jej spárovat s kompatibilním zařízením a bezdrátově přenášet jeho audio obsah, pomocí technologie Bluetooth. Pro počítačová zařízení je k dispozici asynchronní USB audio vstup se speciálním ovladačem, který umožňuje obejít špatnou signálovou cestu audio signálu na PC.

Pomocí symetrických XLR a nesymetrických RCA výstupů pak můžete převodník 851D připojit k jakémukoli zesilovači. Jelikož má zabudovaný digitální stupeň řízení hlasitosti, může být použit zároveň jako předzesilovač a stačí jej jen připojit přímo k výkonovému zesilovači Azur 851W nebo jakémukoli kvalitnímu koncovému stupni či páru aktivních reprosoustav. Majitelé sluchátek mohou využít vestavěný, vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač.

D/A převodník DacMagic Plus

Velmi oblíbený D/A převodník z nabídky Cambridge Audio, který dokáže zastat také funkci kvalitního digitálního předzesilovače a sluchátkového zesilovače. Tento kompaktní a originálními technologiemi „našlapaný“ přístroj nabídne, v této cenové kategorii, nejen výjimečný zvukový projev, ale také symetrické výstupní konektory, umožňující plnohodnotnou spolupráci s prvotřídními zesilovači.

Uvnitř kovové skříně přístroje pracují dva D/A převodníky Wolfson WM8740, v diferenciálním zapojení. Signál, který je dále zpracováván obvodem Analog Devices ADSP-21261 (patří mezi digitální signálové procesory SHARC a významně eliminuje zkreslení typu jiter), je pečlivě analyzován a rekonstruován pomocí technologie převzorkování ATF2 (časově proměnné filtrace, kterou pro značku Cambridge Audio vyvinula švýcarská společnost Anagram Technologies). Vstupní signál s rozlišením 16 až 24 bitů a vzorkovacími kmitočty od 32 kHz do 192 kHz se interpoluje na čtyřiadvacetibitový se vzorkovacím kmitočtem 384 kHz.

DacMagic Plus umí přijímat digitální audio signál přímo z počítače, televizoru nebo jiného zařízení a obcházet jeho vestavěné digitálně analogové konvertory. Navíc je velmi flexibilní a podporuje digitální hudbu ve všech běžných formátech.

Pomocí bezdrátového přijímače BT100, lze do převodníku přenášet hudbu z chytrého telefonu, tabletu, notebooku nebo jakékoliv přístroje, který podporuje Bluetooth. Pokud toto zařízení navíc podporuje lepší Bluetooth kódování, aptX CODEC, je možné přenášet hudbu ze zařízení do převodníku DacMagic Plus bezeztrátově a v audiofilské kvalitě.

Ovladač hlasitosti na čelní straně slouží nejen k regulaci výstupního signálu pro sluchátka, ale stará se i o variabilní nesymetrické RCA výstupy a symetrický XLR výstup na zadním panelu.

D/A převodník DacMagic 100

Obecně platí, že D/A převodníky používané v běžných spotřebních přístrojích bývají velmi levné a nejsou schopny extrahovat zvuk v příliš dobré kvalitě. Převodník DacMagic 100 funguje tak, že přijímá přímo digitální audio signál z připojeného zařízení, aby se vyhnul jeho zvukové kartě nebo D/A konvertoru a pak jej digitálně zpracovává prostřednictvím vlastní, dokonalejší technologie, což výrazně zvyšuje kvalitu zvuku a snižuje zkreslení. Ve výsledné reprodukci se pak objeví mnohem víc detailů a zvuk získá lepší rozlišení a plastičtější zobrazení prostoru.

Použití nového DA převodníku Wolfson WM8742 umožňuje zpracování audio dat v nekomprimované studiové kvalitě (až 24 bitů/192 kHz), převodník pracuje v asynchronním režimu, s plnou podporou 24 bitů/192 kHz obsahu. Připojení přístrojů je možné pomocí USB audio vstupu (v rozlišení 24 bitů/96 kHz nebo až 24 bitů/192 kHz, po instalaci Cambridge Audio ovladače, který je zdarma k dispozici na webových stránkách výrobce), optického TOSLINK konektoru a dvou S/PDIF konektorů, což zajišťuje převodníku DacMagic 100 spolupráci prakticky s jakýmkoliv stávajícím zdrojem digitálního zvukového signálu. Připojit je možné až čtyři zařízení současně. Nastavení je neuvěřitelně jednoduché. Digitálně analogový převodník DacMagic 100 tak představuje cenově velmi efektivní způsob zlepšení kvality zvuku široké palety zdrojů digitální hudby.

Pro výstup audio signálu slouží kvalitní zlacené RCA (cinch) konektory. Celokovové šasi přístroje s kartáčovaným hliníkovým čelním panelem je k dispozici v černém nebo stříbrném provedení.

D/A převodník DacMagic XS

Digitálně analogový převodník a sluchátkový zesilovač DacMagic XS, napájený přímo z USB výstupu zdrojového zařízení, nabízí okamžitý upgrade audio výstupu jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo počítače. Rychle a snadno jej připojíte k libovolnému USB portu, což Vám umožní poslouchat oblíbenou hudbu a filmy s mnohem jemnějšími detaily a v kvalitě odpovídající digitálním audio souborům ve vysokém rozlišení. Přístroj spolupracuje s jakýmkoliv zařízením se systémem Windows nebo Mac.

DacMagic XS poskytuje až 10 krát vyšší výkon než většina zvukových karet pro přenosná počítačová zařízení. Sluchátkový výstup u většiny notebooků má asi jen 15 až 20 mW, to znamená nevýrazné basy a nedostatek dynamiky. Převodník DacMagic XS však může mít na výstupu výkon až 105 mW, což přináší solidní basy a dostatečnou hlasitost a vytváří tvrdé napájení pro většinu kvalitních sluchátek. Hlasitost lze snadno nastavit pomocí ovládacích tlačítek. Vzorkovací kmitočet příchozího zvukového signálu znázorňuje barva světla LED diody, umístěné vedle zdířky audio výstupu (modrá 44,1 kHz/48 kHz, zelená 88,2 kHz/96 kHz a červená 176.4kHz/192kHz, tyto frekvence jen v režimu USB Class 2.0).

Při spuštění v režimu USB Class 2, lze u převodníku DacMagic XS použít, pro systém Windows, specializovaný ovladač  USB Class 2 (u počítačů Apple není ovladač vyžadován). Je volně dostupný na stránkách výrobce. Tato instalace vám umožní obejít špatnou zvukovou cestu operačního systému počítače, brání nežádoucímu zkreslení a zaručí zvukový výstup v perfektní kvalitě. 

Pohodlné přenášení přístroje usnadňuje lehké, ale odolné hliníkové šasi, o celkové hmotnosti pouhých 100 g.

www.cambridgeaudio.com

Diskuze

Vložit nový příspěvek
 • Spokojenej posluchač

  Na Cambridge Audio poslouchám muziku od vejšky, což je více než 10 let. Začínal jsem na zesíku Azur 640A, poslední 4 roky mám sestavu Azur 851A a 851C.Repro NEAT Motive 1.
  Vše hraje parádně a ani by mne nenapadlo něco vyměňovat.
  Za mne 100% doporučení

  Radek H.

  Reagovat 26.08.2018 22:18 od Radek
 • CX A 80

  Rád bych zde uvedl několik faktů k zesilovači Cambridge CXA 80 z vlastní zkušenosti.
  Zesilovač vlastním od letošního června,zdrojem signálu je CXN,kterej je taky vynikající.
  První volba padla sice na nižší model CXA 60,ale při poslechu a porovnání obou,jsem nakonec připlatil.Rozdíl sice nebyl velkej,ale znám se a už jsem to nechtěl dál řešit,mám ještě focení,kite,kolo a hory,a je to všechno dost nákladný.Prozatím hraji na svý první repráky AE Radiance 2.Vlastně jsem absolutně spokojenej,ve srovnání s původním Marantzem PM 8000 je všechno dál.Perfektně kontrolovaný basy,výbornej vokál a celkovej prostor a hladký vejšky.Vše tohlencto platí tak 5 minut po zapnutí.
  Další skvělá věc jsou digitální vstupy.Z legrace jsem koupil 5m dlouhou optiku(za 159Kř-GM elektro) a zapojil výstup ze svý LG televize.Ty kráso!Normálně si Očko nepustím,ale takhle se to dá normálně fakt poslouchat.Další plus je design,vypadá ve skutečnosti mnohem líp,než na obrázcích.A pokud bych chtěl ještě něco víc vychytat,tak bych vyměnilAE za Sonus faber Chameleon sloupky.S těma je to jednoduše luxusní zvuk.

  Reagovat 19.11.2015 12:48 od Hynek Bláha
  • Re: CX A 80

   Souhlasím se vším,co pan Bláha napsal.kromě rozdílu mezi zesilovači CXA 60 a 80.
   Také jsem měl možnost slyšet oba typy na mých repro(regálovky Sonus Faber Chameleon B).Rozdíl byl naprosto minimální.Podle mně je to u regálovek jedno jestli CXA 60 nebo CXA80.Na sloupky bych ale asi taky bral CXA 80.
   Celkově tak nějak cítím,že kombinace regálovek SF Chameleon B a zesilovače Cambridge Audio CXA 60 je prostě famozní.Doporučuji všem,kdo chtějí kvalitní poslech a stejně jako já pracují za prúměrnou měsíční mzdu.

   Posluchač hudby

   Reagovat 04.01.2016 19:03 od Posluchač hudby
   • Re: Re: CX A 80

    Vážení,po asi půlroce vybírání a chození po poslechovkách jsem pořídil následující:
    CA CXA 60,CXC,CXN a repro Elipson Facet 14.Tyto sloupovky hrály líp,než Sonusy v kůži s barevnými boky za dvounásobek.Elipson Facet 14 mají jednu obrovskou výhodu:jsou hodně citlivé a hrajou perfektně i potichu.Což je v paneláku základ sociálního smíru.Nejsou to možná tak IN bedny,ale mám to u zádele,zvuk mám dokonalý.
    Luděk

    Reagovat 24.01.2017 10:37 od Luigin
    • Re: Re: Re: CX A 80

     ANO,souhlas.Teda nejdříve jsem měl vytipovanou úplně jinou bednu ,ale pak jsme se setkali s Elipson Facet 14 a bylo to jasné.Za bedny jsem byl ochotný dát max 50litrů,za origoš fungl nové,na bazarovky nejsem.
     Slyšel jsem dost beden od 20 do asi 60tisic,i nějaké dražší .Jako na férovku,Elipsony se mi zdály absolutě nejlepší.Možná je to poslechem metalu,který požaduju včetně hlubokého basu ale i potichu,taky mám souseda-ko..ta.
     Zesilovač je CXA80,není co řešit.Jedu zatím z digi výstupu z Bluraje Pioneer,převodník v Cambridge je bomba.Až klekne Pioneer,dokoupím CXC.CXN zatím nehrozí,jsem ujetý na klasické CD kolečka.
     Ještě uvažuju o soundcare špicích pod bedny.
     Hlavně je to fakt radost poslouchat.
     Jura

     Reagovat 21.04.2017 20:37 od jiřík
     • Re: Re: Re: Re: CX A 80

      Já si nechal pustit ty Elipsony,pak Aeromax.Elipson perfektní bas,trošku měkčí středy,výšky oboje ok.
      No a pak jsem si ještě dal říst a poslechnul AE309.Výsledek?jsou doma a hrajou na 100%
      Zesilovač CA CXA80,streamer CXNV2

      Doporučuji na 100% spokojenost

      Míla

      Reagovat 20.01.2019 11:42 od 
 • Dotaz

  Už jste testovali nový streamer 851?Jaký je rozdíl proti Streammagiku 6?
  Mám 851A zesilovač a uvažuji,jestli se vyplatí investovat do 851?

  HiFi zdar

  Milan

  Reagovat 25.02.2015 20:19 od 
  • Re: Dotaz

   Vyplatí.

   Reagovat 03.03.2015 08:10 od Jura

Novinky

12.01.2021

Integrovaný D/A převodník Meitner MA3

V době streamování hudby či poslechu z archivu nahrávek, uložených na HD či NAS bude tento univerzální přehrávač s dokonalou regulací hlasitosti pro mnohého audiofila ideálním zdrojem signálu, který se mu, za velmi rozumnou cenu, odmění špičkovou kvalitou reprodukce, srovnatelnou s mnohonásobně dražšími sestavami.

... více

18.11.2020

Acoustic Energy AE520

Štíhlá podlahová reprosoustava AE520, koncepčně vycházející z modelů AE500 a AE509, nově přebírá pozici vlajkové lodi značky. Osazena větším počtem reproduktorů, s větší ozvučnicí a vyšším výkonem, je ideální pro ozvučení středně velkých i větších místností.

... více

13.11.2020

Integrovaný zesilovač Audia FLS 9

Nejnovější přírůstek do katalogu značky Audia Flight představuje zesilovač FLS 9, což je na první pohled „lehce“ odlehčená verze modelu FLS 10, s mnohem přívětivější cenovkou a dle výrobce nejlepší volba mezi high-endovými integrovanými zesilovači ve střední cenové kategorii.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga