Cambridge Audio

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro vynikající poměr kvality vůči ceně.

Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Je až neuvěřitelné, jak kvalitní zvuk tyto dostupné přístroje dokáží předvést. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio komponentů jedinečnou alternativu.

Recenze

20.06. 2016

Přehrávač Cambridge CXU

Univerzální blu-ray přehrávač CXU si tyká s většinou optických disků, v řadě CX spojuje větve HiFi a domácího kina.

...více

15.12. 2015

Cambridge Audio azur 851 N

Síťový přehrávač azur 851N nabízí širokou formátovou kompatibilitu i špičkový D/A převodník...

...více

Veleúspěšná řada AZUR odstartovala prozatím nejlepší etapu v historii Cambridge Audio. Celosvětový úspěch je dán jednak dostupnou cenovou kategorií, ale především mimořádnou zvukovou kvalitou. Většina přístrojů řady Azur se stává etalonem své kategorie. S Cambridge Audio nyní ochutnáte zvuk, za který by jste ještě před pár lety museli zaplatit několikanásobek ceny. Z racionálního nákupu se tak stává pořízení špičky ve své třídě.

Konstrukce skříní přístrojů AZUR se zcela vymyká běžným standardům dané kategorie. Profilované ocelové šasi spolu s hliníkovými panely tvoří velmi tuhé skříně, odolné proti vibracím a dokonale magneticky stíněné. Propracovaný systém kontroly jakosti, evidence přístroje od výrobní linky až ke koncovému zákazníkovi, dokonalé obaly, vše je podřízeno především špičkovému poměru cena/výkon.

Toroidní transformátory aplikované v produktech Cambridge Audio jsou velkoryse předimenzované a připravené kdykoli dodat potřebnou energii pro zachycení atmosféry Vašich oblíbených nahrávek.

Zesilovače

Firma Cambridge Audio, založená v roce 1968, odstartovala svou úspěšnou historii vývoje a výroby zesilovačů svým prvním modelem P40, s výkonem 2 x 20 W, který nastavil po obvodové stránce standard pro další přístroje firmy. V roce 2003 přišla na trh, v historii firmy doposud nejvýznamnější řada komponentů, pojmenovaná Azur a s filozofií kvalitního, cenově dostupného Hi-Fi opět nastavila, ve své cenové kategorii, laťku pro další desetiletí. To také dokládá množství "Best Buy" doporučení redakcí renomovaných Hi-Fi magazínů. Slavnou řadu Azur dnes již zastupují v katalogu výrobce jen komponenty její nejvyšší, "osmičkové" série, přístroje "střední třídy" firmy Cambridge Audio jsou dnes označovány názvem CX (již v druhé generaci) a jsou, díky standardnímu vybavení kvalitními DA převodníky, dokonale připraveny pro spolupráci nejen s analogovými, ale i digitálními zdroji audio signálu.

V roce 2018, v rámci oslav půlstoletí svého založení, vkročila značka Cambridge do segmentu „čistokrevného“ High-Endu svou nejvyšší řadou komponentů, pojmenovanou Edge (podle profesora Gordona Edge, jednoho ze zakladatelů společnosti, manažera její technologické skupiny a vynálezce prvního výrobku, integrovaného zesilovače P40). Nejnovější počin konstruktérů ztělesňuje 50. let zkušeností v oblasti audiotechnického inženýrství a nastavuje nové standardy jak pro design, tak zvukovou kvalitu. Přístroje vyvíjel tři roky tým devíti inženýrů, kteří dostali za úkol být, na cestě k dosažení co nejlepšího zvuku, zcela nekompromisní.

Jádrem každé hi-fi sestavy je kvalitní zesilovač. A přestože se portfolio britského výrobce v posledních letech značně rozrostlo, zaměření na výrobu kvalitních zesilovačů v něm hraje stále klíčovou roli. Všechny zesilovače Cambridge sledují základní filozofii - jedinečný zvuk je na prvním místě; použití předimenzovaných toroidních transformátorů, řada vlastních patentovaných řešení i vývoj proprietálních součástí, je jasným dokladem toho, že tým profesionálů z Cambridge Audio je před konkurencí vždy o něco napřed.

Integrovaný zesilovač Edge A

Integrovaný zesilovač Edge A nabízí neuvěřitelně detailní zvuk a výkonovou rezervu, umožňující bezproblémovou spolupráci s libovolnými reprosoustavami. Jeho reprodukce je dokonale vyvážená, s čistým podáním všech tónů. Součástky použité k jeho výrobě byly vybírány pouze pro svůj "zvukový přínos". Jejich cena, parametry atd. byly zcela ignorovány ve prospěch toho, aby přístroj hrál opravdu co nejlépe. Ve svém úsilí, udržet signálovou cestu co nejkratší, byli konstruktéři až fanatičtí (například u výkonového stupně je v signálové cestě pouze 14 součástek). Díky tomu je výsledný zvuk zesilovače průzračně čistý, nefiltrovaný a může se hrdě pyšnit označením „Skvělý britský zvuk“.

Zesilovač používá zdokonalené, vlastní, patentované zapojení třídy XA. Tato jedinečná technologie řešení zesilovače nabízí zvukové vlastnosti zesilovačů třídy A, ale s výrazně vyšší účinností. Cambridge Audio od samého začátku své existence razilo cestu v používání toroidních transformátorů. U zesilovačů Edge posunul Cambridge tuto koncepci ještě o krok dál a použil, aby odstranil elektromagnetické rušení, dva symetrické toroidní transformátory, s opačným vinutím. Ze zapojení zesilovače konstruktéři odstranili konvenčně používané vazební kondenzátory a nahradili je topologií s přímým, stejnosměrným navázáním jednotlivých stupňů, což výrazně snížilo zkreslení. Navíc, diskrétně řešené obvody regulace hlasitosti zajišťují perfektní symetrii obou kanálů.

Velká pozornost byla nakonec věnována dokonalému zpracování skříně, s krásným, jednoduchým zevnějškem. Masivní skříň z pískovaných hliníkových profilů je provedena v odstínu lunární šedé. Čelnímu panelu dominuje jediný, precizně provedený, duální ovladač, který v sobě sdružuje (na jedné ose) dvě základní funkce, regulaci hlasitosti a přepínaní vstupů. Jeho výrobu zajišťuje firma, specializující se na součástky pro letecký průmysl. Zesilovač je vybaven jak analogovými (symetrickými a cinch), tak digitálními vstupy, včetně možnosti bezdrátového Hi-res Bluetooth (aptX HD) připojení.

Integrovaný zesilovač Azur 851A

Nejvyšší a dnes již jediný model z nabídky integrovaných zesilovačů řady Azur, značky Cambridge Audio, je zesilovač 851A, zapojený ve třídě XD, vybavený výkonem 120 W (do 8 Ω) a deseti vstupy.

Vysoký výkon, který umožňuje zesilovači rozehrát i náročné reprosoustavy a mimořádně nízké zkreslení jsou výsledkem tisíců hodin strávených při testování a ladění přístroje, pečlivém výběru každé součástky a optimalizaci signálové cesty.

Zesilovač využívá dva audiofilské toroidní transformátory, jeden pro citlivou část předzesilovače a jeden pro napájení koncového stupně. Ten větší, se dvěma odbočkami a dvěma samostatnými usměrňovači, umožňuje výkonovému zesilovači pracovat v režimu dual mono. Zapojení koncového stupně používá vlastní, patentované zapojení třídy XD, které výrazně snižuje problémy spojené s přechodovým zkreslením u klasických AB zesilovačů, ale s mnohem vyšší účinností, než u zapojení v čisté třídě A.

Další vylepšení zesilovače 851A představuje nový, polovodičový, symetrický systém řízení hlasitosti (soustava přesných odporů, přepínaná tranzistory ve spínacím režimu), který umožňuje velmi jemné nastavení v celém rozsahu hlasitosti a vysoce přesné vyvážení kanálů. Pro připojení zdrojových komponentů je zesilovač 851A vybaven jak běžnými RCA (cinch) vstupy, tak dvěma páry symetrických XLR konektorů.

Integrovaný zesilovač CXA81

Zesilovač CXA81 je „našlapaný“, jednoduše ovladatelný a sofistikovaný přístroj. Jeho 80 W na kanál mu dává plnou kontrolu nad reprodukcí, která přenese všechny emoce i nejjemnější detaily z hudebních nahrávek.
Celý výzkum, veškerý vývoj, čas a úsilí vynaložené při přípravě tohoto zesilovače mělo pouze jediný důvod - aby se stal nejdokonalejším a nejzajímavějším integrovaným zesilovačem, který kdy byl s touto cenovkou nabízen.

Přístroj je vybaven zcela novou deskou digitálních obvodů, osazenou špičkovým D/A převodníkem ESS Sabre ES9016. To znamená, že veškeré digitální audio soubory, v rozlišení až 32 bit/384 kHz nebo DSD256, dokáže dokonale zhmotnit, přičemž všechny detaily a jemné nuance jsou v celém rozsahu naprosto věrně reprodukovány. Díky četným vylepšením a předimenzovanému toroidnímu transformátoru poskytuje zesilovač vysoký výkon 80 W na kanál. To znamená, že má dostatečnou autoritu i v kombinaci s náročnějšími reprosoustavami a velké dynamické změny v hudbě zvládá s plnou kontrolou. Dokáže také přenést kompletní hudební obraz bez ohledu na to, zda hraje s nízkou úrovní hlasitosti nebo na maximální výkon.

Zesilovač pokrývá všechny typy připojení. Kromě digitálních optických a koaxiálních vstupů je vybaven nesymetrickými stereofonními RCA vstupy i symetrickými XLR konektory. Nabízí také vestavěný přijímač pro bezdrátové Bluetooth připojení, ve špičkovém standardu aptX HD.

Používá výkonový stupeň (třídy AB) s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů, konstruovaný s plně oddělenými, symetricky zapojenými kanály. Díky pečlivému návrhu a prvotřídním součástkám je výsledkem dokonalý, ale ne sterilní zvuk, s jedinečnou koherencí, bez ohledu na zdroj reprodukovaného signálu.

Integrovaný zesilovač CXA61

Zesilovač CXA61 byl vyladěn a zdokonalen s jediným cílem, poskytnout co nejúžasnější hudební zážitky. Výběr každé součástky a každé technické rozhodnutí bylo učiněno tak, aby se minimalizovalo zabarvení zvuku a maximalizovala přesnost jeho reprodukce. Protože byl navržen tak, aby dokázal zpracovat hudbu bez ohledu na to, z jakého zdroje pochází, má zesilovač zcela novou digitální desku, osazenou D/A převodníkem ESS Sabre ES9010 K2M. Zesilovač tak může oživit digitální zvukové soubory ve špičkovém rozlišení 32 bit/384 kHz a až DSD256.

Předimenzovaný toroidní transformátor dává zesilovači výkon 60 W na každý kanál. Pečlivá konstrukce se odráží v mimořádně nízkém zkreslení a vysoké elektrické účinnosti. Výsledkem je přístroj s velkou výkonovou rezervou, připravený rozehrát dynamický potenciál reprosoustav na libovolné úrovni hlasitosti, bez nějakého přízvuku nebo zkreslení. Se zesilovačem lze spárovat jakékoli Bluetooth zařízení a streamovat pak hudbu v aptX HD kvalitě. 

Zesilovač je vybaven vylepšeným koncovým stupněm, s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů a používá také revidovaný potenciometr hlasitosti, navržený tak, aby zaručoval minimální přeslechy. Výsledkem odstranění tónových korekcí a celkového zjednodušení obvodů je krátká a čistá signálová cesta.

Monofonní výkonový zesilovač Edge M

Každý monoblok Edge M, s výkonem 200 W do 8 Ω je, od vstupu k výstupu, zapojen zcela symetricky, díky čemuž je téměř imunní vůči indukovanému šumu a zkreslení. Pečlivý výběr součástek a dokonalé obvodové řešení zaručují reprodukci bez jakéhokoliv zabarvení, při libovolné úrovni hlasitosti. U těchto monobloků, stejně tak jako u všech ostatních přístrojů řady Edge, byly jednotlivé součástky a komponenty vybírány pouze opakovaným poslechem tak, aby přístroje hrály co nejlépe. Nic nebylo podřízeno ceně nebo dosažení požadovaných parametrů.

Přestože je vzhled přístrojů řady Edge velmi minimalistický, uvnitř skrývají mistrovsky zapojené, složité obvody. Aby konstruktéři odstranili veškeré bariéry mezi nahrávkou a její reprodukcí, tvrdě zapracovali na minimalizaci počtu součástek v signálové cestě. Navíc ze zapojení odstranili všechny (konvenčně používané) vazební kondenzátory a nahradili je DC servem, což výrazně snížilo zabarvení signálu a jeho zkreslení.

Pro zesilovače Cambridge bylo vždy typické důsledné používání toroidních transformátorů v napájecích zdrojích. Jejich klíčovou vlastností je velmi nízké elektromagnetické pole, které produkují (mnohem nižší než u jiných typů transformátorů). Navzdory tomu je malé rušení nevyhnutelné. Umístěním dvojice transformátorů (každý 500 VA), s primárními vinutími orientovanými proti sobě, na sebe, dosáhli konstruktéři vzájemné eliminace rozptylových magnetických polí, což výrazně snížilo šum a přineslo zlepšení reprodukce nejjemnějších hudebních detailů. Třetí, samostatný napájecí zdroj, s malým toroidním transformátorem (100 VA), používá budicí stupeň. Ten byl, v porovnání se stereofonním výkonovým zesilovačem (Edge W), zcela přepracován.

Zesilovače Edge M pracují ve vlastním firemním zapojení, třídě XA, jež spojuje výhody tříd AB a A, s důrazem na vyšší efektivitu zapojení třídy AB, ale minimální zkreslení třídy A. Vzhledově jsou monobloky Edge M totožné se stereofonními koncovými zesilovači Edge W, robustní hliníková skříň se zaoblenými svislými hranami je ošetřena pískováním a následným anodizováním do odstínu lunární šedé, rozdíl je pouze v přípojkách na zadním panelu. Dokonale tak zapadnou do sestavy se síťovým přehrávačem a předzesilovačem Edge NQ.

Konektory výstupu Loop out, na zadním panelu, umožňují k páru monobloků pohodlně připojit další dvojici těchto zesilovačů a zapojit pak reprosoustavy s výhybkou vybavenou více páry vstupních terminálů metodou bi-ampingu či tri-ampingu.

Stereofonní výkonový zesilovač Edge W

Koncový zesilovač Edge W výrobce navrhnul jako ideálního partnera k síťovému přehrávači a předzesilovači Edge NQ. Ne každý využije možnosti připojení více analogových zdrojů signálu, což je vlastně hlavní praktický důvod pro nákup integrovaného zesilovače či analogového předzesilovače, proto Cambridge Audio vybavilo svůj streamer Edge NQ špičkovým obvodem regulace hlasitosti a kombinaci přístrojů Edge W a Edge NQ doporučuje jako optimální sestavu.   

S pouhými 14 ručně vybíranými součástkami (v každém kanálu) má zesilovač Edge W mimořádně krátkou signálovou cestu, která zaručuje dokonalou reprodukci a pro značku typický, "skvělý britský zvuk". Původní nahrávka nezíská žádné zabarvení a zároveň ani nepřijde o žádné, sebejemnější, detaily.

Uspořádání napěťově tvrdého zdroje se dvěma velkými toroidními transformátory (každý 1000 VA), s primáry navinutými proti sobě, eliminuje výsledné rozptylové magnetické pole. Usměrněné napětí filtruje baterie osmi elektrolytických kondenzátorů, s nízkou impedancí a provozní teplotou 105 °C (což značně zvyšuje jejich životnost), s celkovou kapacitou 80 000 μF. Konstrukčně je zesilovač Edge W koncipován jako dual mono zařízení, jeho výkonové stupně pracují ve třídě XA, což je patentované obvodové řešení, které používá Cambridge Audio u svých nejvyšších modelů a spojuje výhody tříd AB a A. Do osmiohmových reprosoustav umí zesilovač dodat trvalý výstupní výkon 2 x 100 W, do 4 Ω dvojnásobek.

Výkonový zesilovač Azur 851W

Výkonový zesilovač, s obrovským výkonem (200 W do 8 Ω na kanál) a neuvěřitelně nízkým zkreslením je dokonale přizpůsoben nejen ke spolupráci s přístroji vlastní značky, síťovým přehrávačem 851N nebo CXN, ale také s jakýmkoliv jiným analogovým nebo digitálním předzesilovačem.

Zesilovač pracuje ve vlastním zapojení třídy XD, které využívá výhod zvukové čistoty třídy A, ale s účinnosti, blížící se přístrojům, zapojeným ve třídě AB.

Pro dokonalé impedanční přizpůsobení (vztah mezi napětím a proudem na vstupu výkonového zesilovače a výstupu předzesilovače) a nejlepší možnou spolupráci s ostatními komponenty (přístroje hrají nejlépe, pokud vzájemně odpovídají jejich vstupní a výstupní impedance) vyvinuli inženýři firmy Cambridge Audio vlastní, unikátní impedanční vyrovnávací modul Terrapin, který umožňuje spárovat zesilovač Azur 851W s širokou škálou zvukových zdrojů a předzesilovačů, i s různými výstupními impedancemi, aniž by byla jakkoli ohrožena špičková kvalita reprodukce.

Zesilovač používá dva samostatné toroidní transformátory. Primární, který poskytuje dostatečný výkon dvěma monoblokům výkonového stupně a druhý, menší, který se stará o napájení vstupních obvodů budícího předzesilovače. Toto řešení zaručuje nejlepší šumové vlastnosti zesilovače a minimalizuje zkreslení.

Zesilovač 851W může být použit v režimu stereo (s výkonem 200 W do 8 Ω, na kanál), v bi-ampingovém zapojení nebo zmůstkovaný, jako monoblok. V přemostěném mono režimu dodává zesilovač 500 W do 8 Ω. Výsledná reprodukce zesilovače je díky tomu nejen dokonale čistá a autentická, ale i maximálně autoritativní. Dostatečná výkonová rezerva dovoluje připojit k zesilovači i nejnáročnější reprosoustavy.

Výkonový zesilovač Azur 651W

Koncový zesilovač Azur 651W je navržen jako stereofonní, dual mono zesilovač, s předimenzovaným toroidním transformátorem, se dvěma vinutími a dvěma samostatnými napájecími zdroji, s výstupním výkonem 2 x 100 W do 8 Ω (2 x 150 W do 4 Ω).

Dva páry výstupních tranzistorů v každém kanále propůjčují zesilovači dostatečnou dynamickou rezervu a schopnost rozehrát s lehkostí téměř jakékoli reprosoustavy, s vynikající kontrolou na nízkých kmitočtech. Oddělené signálové cesty pak zaručují vynikající podání prostoru nahrávek. Zdroj signálu je možné připojit pomocí symetrických (XLR) nebo nesymetrických (RCA) vstupních konektorů, na výstupu má zesilovač 2 páry terminálů, usnadňující bi-wiringové připojení. Komponenty přístroje jsou zabudovány do celokovové, tuhé skříně, dostupné ve dvou povrchových úpravách, černé a stříbrné, s elegantně broušeným hliníkovým čelním panelem.

Přenoskové předzesilovače Duo a Solo

Obvodové řešení obou přístrojů prodělalo, oproti předchozím modelům, významnou inovaci. Oba dva předzesilovače používají nejmodernější spínaný napájecí zdroj a pečlivě navržené, nové uspořádání plošných spojů, osazených technologií povrchové montáže součástek, což přineslo výrazné snížení nežádoucího šumu, při zachování jedinečného teplého charakteru gramofonového zvuku.

Oba předzesilovače poskytují detailní zvuk, s minimálním zkreslením, který však může ovlivnit nízkofrekvenční rušení, způsobené jednak nedokonalou konstrukcí gramofonu či opotřebením záznamu na gramofonové desce. Pro odstranění těchto problémů obsahují předzesilovače subsonický filtr.

 

Levnější z předzesilovačů, model Solo je určen pro zesílení signálu z magnetodynamických přenosek s pohyblivým magnetem (MM), dražší model, Duo spolupracuje jak s MM, tak s MC přenoskami (s pohyblivou cívkou). Předzesilovač Duo je navíc vybaven sluchátkovým výstupem s regulací hlasitosti.

Gramofon

Gramofon s přímým náhonem ALVA TT

Na vlnu zájmu o nahrávky na gramofonových deskách zareagovali konstruktéři z Cambridge Audio po svém. Vytvořili současný, moderní přístroj a to nejen vzhledově, ale především konstrukčně, provedením a výbavou. Snadná a bezstarostná reprodukce hudby, samozřejmě ve vynikající kvalitě, to byl hlavní cíl jejich snažení, kterému podřídili koncepci a konstrukci celého gramofonu.

Gramofon ALVA TT je přístroj s přímým náhonem, vybavený technologií Bluetooth APTX HD, která umožňuje bezdrátové streamování s vysokým rozlišením (až 24bitů/48 kHz), do jakéhokoli Bluetooth zařízení. Díky ní lze gramofon umístit kamkoli v poslechové místnosti, aniž by bylo nutné použít propojovací kabel.

Speciálně navržený, integrovaný přenoskový předzesilovač zjednodušuje problém připojení gramofonu k zesilovači. Tento Phono stupeň vychází z úspěšných samostatných předzesilovačů, modelů Solo a Duo. Jeho integrace přímo do gramofonu snižuje nežádoucí šum.

Přenoska Alva MC je již předinstalovaná. Není tak potřeba žádné nastavování a je dokonale přizpůsobena ostatním komponentům gramofonu. Konstruktéři se rozhodli pro přenosku s pohyblivou cívkou (MC) s vysokým výstupním napětím a obnaženou chvějkou. Toto provedení snižuje nežádoucí rezonance a vibrace tělesa přenosky. MC přenoska s vysokým výstupním napětím pak poskytuje vysoké zesílení a vynikající reprodukci hudebních detailů.

 

Místo řemínkového pohonu se konstruktéři rozhodli pro přímý náhon. Časem se pružný řemínek, používaný u většiny gramofonů může protáhnout a pak je třeba jej vyměnit. V důsledku tohoto opotřebení, mají gramofony s řemínkovým pohonem tradičně menší přesnost rychlosti přehrávání, než jejich protějšky s přímým pohonem. Tímto problémem gramofon ALVA TT netrpí, má úroveň kolísání jen 0,06 %. To znamená, že má také mnohem lepší stabilitu tónu, patrnou zejména při reprodukci dlouhých tónů. Direct Drive pohon doplňuje těžký talíř z polyoxymethylenu (POM), špičkového konstrukčního termoplastu, používaného k výrobě přesných dílů, vyžadujících vysokou tuhost a vynikající rozměrovou stabilitu. Hmotnost talíře, ve spojení s přímým náhonem, zajišťuje vynikající stabilitu rychlosti během reprodukce.

Gramofon používá klasické, z jednoho kusu vyrobené (v Británii), lehké a pevné hliníkové raménko. Nemá žádné spoje, což poskytuje nejlepší možné uchycení přenosky. Přesná konstrukce a uložení raménka zaručují jeho pohyb s extrémně nízkým třením. Přístroj je rovněž vybaven odnímatelným krytem proti prachu, který jej chrání i během přehrávání.

 • TYP PŘENOSKY: MC (s pohyblivou cívkou) s vysokým výstupním napětím
 • KMITOČTOVÁ CHARAKTERISTIKA PŘENOSKY: 30 Hz - 20 kHz (+/- 1 dB)
 • HROT PŘENOSKY: eliptický
 • CHVĚJKA PŘENOSKY: hliníková
 • VÝSTUPNÍ NAPĚTÍ PŘENOSKY: 2 mV (1 kHz)
 • PŘÍTLAČNÁ SÍLA NA HROT: 2 g
 • DOPORUČENÁ ZATĚŽOVACÍ IMPEDANCE PŘENOSKY: 47 kΩ

Síťové přehrávače

Síťové přehrávače v posledních letech postupně, ale velmi rychle nahrazují tradiční přehrávače optických disků. Firma Cambridge Audio byla jedním z prvních průkopníků, z okruhu klasických Hi-Fi výrobců, který přinesl na trh dostupný a velmi dobře hrající přístroj, určený k přehrávání audio obsahu uloženého nejen na internetu, ale i na vlastním počítači, hard-disku či domácí síti. O tom, že v této oblasti již nasbírala cenné zkušenosti, což není jen záležitost poctivě navrženého hardwaru, ale především také softwaru, svědčí nejen úspěch u zákazníků, ale také řada prestižních ocenění, které získaly jednotlivé modely síťových přehrávačů Cambridge Audio od odborníků, z vyhlášených audio časopisů.

Síťové přehrávače Cambridge umožňují pohodlně přehrát prakticky libovolný digitální soubor ve vysokém rozlišení, pomocí vlastního, jedinečného softwaru Stream Magic.

Síťový přehrávač s integrovaným předzesilovačem Edge NQ

V současné době je tento model vlajkovou lodí v nabídce síťových přehrávačů Cambridge Audio.

Díky desce s obvody analogového, lineárního, plně symetrického výstupního zesilovače (zapojeného diskrétně ve třídě A), je možné síťový přehrávač Edge NQ, zcela bez kompromisu, připojit přímo ke vstupu výkonové zesilovače.

Tento streamer je připraven zprostředkovat hudbu opravdu z libovolného zdroje signálu. Kromě digitálních koaxiálních, ARC (Audio ReturnChannel), USB a S/PDIF konektorů nabízí také integrovaný Chromecast, Spotify Connect, Airplay, Bluetooth aptX HD a internetové rádio. Ať už jsou nahrávky přehrávány odkudkoli, Edge NQ zůstává věrný charakteru každého nástroje a ohromí posluchače neuvěřitelnou muzikálností.

Přístroj se může pochlubit nejnovější verzí vlastního streamovacího modulu StreamMagic, který byl navržen interně, ve Velké Británii a obsahuje novou, rychlejší čipovou sadu, takže podporuje streamování souborů v rozlišení až 24 bit/192 kHz i DSD128.

D/A převodník, používá zakázkově vyráběný obvod Analog Devices. Přístroj nabízí tři digitální vstupy (dva optické, které podporují signál PCM s rozlišením do 24 bit/96 kHz a jeden koaxiální S/PDIF, který zvládá vzorkovací frekvenci signálu až 192 kHz). Přes port USB-B lze přehrávat jak signály PCM do rozlišení 32 bit/384 kHz, tak i jednobitové streamy DSD do DSD256. Analogové vstupy jsou k dispozici tři, symetrický a dva nesymetrické. Na čelním panelu je také umístěn výstup sluchátkového zesilovače s konektorem typu jack (6,3 mm), který dokáže vybudit sluchátka s impedancí 12 až 600 Ω.

Pro snadné a intuitivní ovládání přístroje vytvořili vývojáři Cambridge Audio, zcela od základu, s maximálním důrazem na jednoduchost, vlastní aplikaci pro systémy iOS a Android.

Síťový přehrávač Azur 851N

Streamer Azur 851N, v sobě sdružuje více funkcí. Kromě síťového přehrávače je jej možné využít jako špičkový DA převodník a také digitální předzesilovač.

Je schopen přehrávat všechny populární formáty až do rozlišení 24-bitů/192 kHz, které pak, pro dosažení nejlepší možné kvality výsledného zvuku, inteligentně převzorkuje, pomocí technologie časově proměnné filtrace ATF2 (vyvinuté švýcarskou společností Anagram Technologies), až na 24-bitů/384 kHz. U jeho digitálního filtru si lze vybrat jednu ze tří křivek průběhu.

Konstruktéři použili k jeho výrobě speciálně vybírané komponenty audiofilské jakosti a vše vestavěli do celokovové, ultra-tuhé skříně, vybavené novým, barevným displejem s úhlopříčkou 11 cm. K dispozici je také nová aplikace Cambridge Connect, dostupná jak pro Apple, tak Android, která má zajistit jednoduchou a uživatelsky příjemnou komunikaci s přehrávačem.

Velká pozornost byla u tohoto přehrávače věnována konektivitě. Připojen může být buď kabelově nebo bezdrátově, přes UPnP, k domácí síti. Snadno pak dokáže najít a streamovat hudbu uloženou v počítači, notebooku nebo na NAS disku. Tři vstupy USB, umožní přímé přehrávání z externího HDD nebo paměťové karty. Vstupní konektivita je nejlepší ve své třídě, se dvěma optickými vstupy Toslink, dvěma koaxiálními S/PDIF, vstupem AES/EBU a asynchronním USB audio. Analogový výstup je k dispozici nesymetrický cinch (RCA) i symetrický (XLR).

Svými kvalitami přesvědčil nejen posluchače, ale i porotce renomovaných audio magazínů What Hi-Fi (Výrobek roku 2016, nejlepší streamer v kategorii £ 1000 – £ 2000) a Hi-Fi News (Výrobek roku 2015).

Síťový přehrávač CXN

Díky vnitřní technologii postavené na základě mnohokrát oceněných přístrojů série StreamMagic, přehraje CXN prakticky vše, od základních komprimovaných formátů MP3 až po FLAC soubory ve studiové master kvalitě, v rozlišení až 24 bit/192 kHz a WAV soubory. A přehraje je neuvěřitelně dobře. Ať je to hudba z vlastní „hudební knihovny“, internetového rádia nebo služeb, jako je Spotify a další.

Hudební digitální signál je nejprve převzorkován pomocí proprietální, jedinečné technologie ATF2 a poté prostřednictvím duálních D/A převodníků Wolfson WM8740 zpracován. V podstatě veškerý audio signál je přepočítán do formátu s vysokým rozlišením 24bit /384kHz, s použitím polynomické interpolační křivky. Každá skladba tak získá ještě naléhavější detaily a teplé hloubky, takže si budete moci vychutnat jemné nuance, které jste zatím nikdy neslyšeli, v písních, které moc dobře znáte. Technici strávili hodiny u poslechových testů, při dolaďování tohoto přehrávače, což je nejlepší způsob, jak dosáhnout špičkovou zvukovou kvalitu.

Cílem také bylo, nabídnout přístroj, který umožní přehrát jakoukoli skladbu, z jakéhokoli zařízení. Přehrávač CXN proto nabízí podporu: Spotify, Airplay, internetového rádia, NAS disků/UPnP, asynchronní USB, koaxiální a TOSLINK digitální vstupy, DSD64a AptX Bluetooth (s přijímačem BT100).

Magazín What Hi-Fi udělil tomuto přehrávači ocenění Výrobek roku 2015, nejlepší streamer, v kategorii £ 500 - £ 1000 a v roce 2016 cenu Nejlepší streamer v kategorii £ 500 - £ 1000. Náš časopis Stereo & Video ocenil tento přístroj prvním místem v kategorii Síťový přehrávač roku 2015 – 2016.

Přehrávače disků

I v dnešní době raketového nárůstu poptávky po nejrůznějších síťových přehrávačích zůstávají přístroje, určené k přehrávání klasických optických disků stále základním „stavebním kamenem“ kvalitní aparatury. Přesně načtená data z lesklých kotoučů zaručují dokonalou reprodukci oblíbené hudby nebo obrazu. Firma Cambridge Audio má s konstrukcí klasických CD přehrávačů, ale také univerzálních diskových přehrávačů, zvládajících nejen nejrozmanitější audio, ale také video formáty, letité zkušenosti. V nabídce má stále bohatý sortiment diskových přehrávačů, které využívají audiofilské D/A převodníky, kvalitní mechaniky, vlastní, špičková digitální serva a další patentované, originální technologie, pro dosažení výjimečné zvukové i obrazové kvality. Řadu integrovaných přístrojů doplňuje nový CD transport, určený jednak pro zesilovače řady CX, vybavené vlastními převodníky nebo jako spolehlivý partner pro síťové přehrávače či externí D/A převodníky.

CD přehrávač / DA převodník / předzesilovač Azur 851C

Vlajková loď v nabídce diskových přehrávačů Cambridge Audio, integrovaný CD přehrávač, D/A převodník a digitální předzesilovač Azur 851C, představuje tři komponenty v jednom zařízení. Jako highendový D/A převodník, umožňuje připojit, prostřednictvím jeho digitálních audio a USB audio vstupů, velké množství zařízení, jako jsou počítače, síťové přehrávače nebo digitální doky pro chytré mobily a tablety. Jeho nekompromisní konstrukce nabízí úžasnou kvalitu přehrávání nejen externích dat, ale samozřejmě také CD disků.

Dosud nejlepší převodník, jaký byl u Cambridge Audio vyvinut, používá dva D/A konvertory AD1955 od Analog Devices v duálním diferenciálním zapojení a 32 bitový DSP procesor Black Fin od téže firmy, s nejnovější generací technologie ATF2 (časově proměnné filtrace) pro převzorkování dat do rozlišení 24 bitů/384 kHz, od švýcarské firmy Anagram Technologies. Tento způsob zpracování dat téměř eliminuje jiter a zachovává linearitu i u signálu s mimořádně nízkou úrovní, což se příznivě projevuje na přirozené reprodukci tichých pasáží a mikrodetailů hudebních nahrávek. Výsledkem je zvýšení kvality každého hudebního formátu. A to nejen MP3 souborů s nízkým datovým tokem a CD nahrávek, ale nejlépe ze všeho je to slyšet u nekomprimovaných studiových master souborů. Jemné doladění zvuku umožňují posluchači tři nastavitelné filtry (lineární / minimální / strmý). Načítání dat z CD disků má na starosti vlastní Cambridge Audio mechanika a CD-S3 servo, které zaručují přehrávači bezchybný přísun digitálních informací.

Přehrávač umožňuje i kvalitní digitální regulaci hlasitosti a vyvážení kanálů, což z něj dělá digitální předzesilovač a přístroj můžete připojit přímo k výkonovému zesilovači nebo k aktivním reprosoustavám. Všechny analogové stupně a obvody filtrace, od převodníků k výstupu, jsou zapojeny symetricky. Symetrický (XLR) výstup umožňuje odpovídajícím způsobem připojit zesilovač Azur 851A nebo jiný audiofilský zesilovač. K dispozici je také klasický RCA (cinch) výstup. Jeden AES-EBU symetrický digitální vstup/výstup a dva nesymetrické digitální vstupy (optický nebo koaxiální pro oba) umožňují připojit nejrůznější zdroje digitálního audio signálu. Vysoce kontrastní inverzní displej podporuje funkci CD-text. Robustní platformu oběma přístrojům poskytuje akusticky tlumené, celokovové šasi s čelním panelem z kartáčovaného hliníku.

Spolu se svým "stájovým kolegou", integrovaným zesilovačem Azur 851A, získal tento vynikající CD přehrávač, cenu EISA (2012 - 2013) , za Nejlepší dvoukanálový systém.

CD transport CXC

Transport CXC roztočí CD a s dokonalou přesností načte, na něm uložená zvuková data, takže uslyšíte v nahrávkách věci, které jste nikdy neslyšeli, i když jste je poslouchali již 100 krát. Po propojení digitálními výstupy, funguje v dokonalé harmonii s integrovanými zesilovači CXA60 a CXA80, síťovým přehrávačem CXN, ale i s jinými D/A převodníky či streamery.

Jádrem CD transportu CXC je legendární "S3" servo, zkonstruované vývojáři firmy Cambridge Audio, pro co nejdokonalejší získávání digitálních dat z CD nosičů, s nejmodernějším systémem korekce chyb, zaručující brilantní reprodukci. Víceúčelové mechaniky prostě nemohou konkurovat. Jeho design byl původně vyvinut pro vlajkový CD přehrávač Azur 851C tak, aby měl minimální jitter a vynikající chybovou korekci.

Elektronika (a tudíž i její zvuková kvalita) je mimořádně citlivá na vibrace, což je důvod, proč bylo, k jejich co nejlepší eliminaci, použito nízkorezonanční, akusticky tlumené kovové šasi. V napájecí části byl použit, jak už je u výrobků firmy Cambridge Audio dobrým zvykem, kvalitní toroidní transformátor.

CD transport CXC je zkrátka jednoúčelové zařízení, optimalizované k získávání zvuku z CD disků, v té nejvyšší možné kvalitě. A že se britští konstruktéři trefili, ve své cenové kategorii, tímto přístrojem opravdu do černého, dokládá i ocenění známého magazínu What Hi-Fi?, udělené v roce 2015 tomuto zařízení v kategorii CD přehrávače a transporty, za Nejlepší CD transport do £500.

D/A převodníky

Oblíbené Hi-Fi komponenty, které dokážou prodloužit život staršího CD přehrávače nebo vykouzlit úžasný zvuk z „běžného“ AV přehrávače či rozehrát v audiofilské kvalitě nějaké počítačové zařízení, tablet nebo chytrý telefon. Ať už je Vaše motivace k pořízení D/A převodníku jakákoli, jistě stojí za to vybírat z nabídky firmy Cambridge Audio, která nabízí několik modelů, v různých kategoriích, všechny s vynikajícím zvukem a za velmi zajímavou cenu, za což získaly tyto přístroje nejedno prestižní ocenění.

D/A převodník DacMagic Plus

Velmi oblíbený D/A převodník z nabídky Cambridge Audio, který dokáže zastat také funkci kvalitního digitálního předzesilovače a sluchátkového zesilovače. Tento kompaktní a originálními technologiemi „našlapaný“ přístroj nabídne, v této cenové kategorii, nejen výjimečný zvukový projev, ale také symetrické výstupní konektory, umožňující plnohodnotnou spolupráci s prvotřídními zesilovači.

Uvnitř kovové skříně přístroje pracují dva D/A převodníky Wolfson WM8740, v diferenciálním zapojení. Signál, který je dále zpracováván obvodem Analog Devices ADSP-21261 (patří mezi digitální signálové procesory SHARC a významně eliminuje zkreslení typu jiter), je pečlivě analyzován a rekonstruován pomocí technologie převzorkování ATF2 (časově proměnné filtrace, kterou pro značku Cambridge Audio vyvinula švýcarská společnost Anagram Technologies). Vstupní signál s rozlišením 16 až 24 bitů a vzorkovacími kmitočty od 32 kHz do 192 kHz se interpoluje na čtyřiadvacetibitový se vzorkovacím kmitočtem 384 kHz.

DacMagic Plus umí přijímat digitální audio signál přímo z počítače, televizoru nebo jiného zařízení a obcházet jeho vestavěné digitálně analogové konvertory. Navíc je velmi flexibilní a podporuje digitální hudbu ve všech běžných formátech.

Pomocí bezdrátového přijímače BT100, lze do převodníku přenášet hudbu z chytrého telefonu, tabletu, notebooku nebo jakékoliv přístroje, který podporuje Bluetooth. Pokud toto zařízení navíc podporuje lepší Bluetooth kódování, aptX CODEC, je možné přenášet hudbu ze zařízení do převodníku DacMagic Plus bezeztrátově a v audiofilské kvalitě.

Ovladač hlasitosti na čelní straně slouží nejen k regulaci výstupního signálu pro sluchátka, ale stará se i o variabilní nesymetrické RCA výstupy a symetrický XLR výstup na zadním panelu.

D/A převodník DacMagic 100

Obecně platí, že D/A převodníky používané v běžných spotřebních přístrojích bývají velmi levné a nejsou schopny extrahovat zvuk v příliš dobré kvalitě. Převodník DacMagic 100 funguje tak, že přijímá přímo digitální audio signál z připojeného zařízení, aby se vyhnul jeho zvukové kartě nebo D/A konvertoru a pak jej digitálně zpracovává prostřednictvím vlastní, dokonalejší technologie, což výrazně zvyšuje kvalitu zvuku a snižuje zkreslení. Ve výsledné reprodukci se pak objeví mnohem víc detailů a zvuk získá lepší rozlišení a plastičtější zobrazení prostoru.

Použití nového DA převodníku Wolfson WM8742 umožňuje zpracování audio dat v nekomprimované studiové kvalitě (až 24 bitů/192 kHz), převodník pracuje v asynchronním režimu, s plnou podporou 24 bitů/192 kHz obsahu. Připojení přístrojů je možné pomocí USB audio vstupu (v rozlišení 24 bitů/96 kHz nebo až 24 bitů/192 kHz, po instalaci Cambridge Audio ovladače, který je zdarma k dispozici na webových stránkách výrobce), optického TOSLINK konektoru a dvou S/PDIF konektorů, což zajišťuje převodníku DacMagic 100 spolupráci prakticky s jakýmkoliv stávajícím zdrojem digitálního zvukového signálu. Připojit je možné až čtyři zařízení současně. Nastavení je neuvěřitelně jednoduché. Digitálně analogový převodník DacMagic 100 tak představuje cenově velmi efektivní způsob zlepšení kvality zvuku široké palety zdrojů digitální hudby.

Pro výstup audio signálu slouží kvalitní zlacené RCA (cinch) konektory. Celokovové šasi přístroje s kartáčovaným hliníkovým čelním panelem je k dispozici v černém nebo stříbrném provedení.

D/A převodník DacMagic XS

Digitálně analogový převodník a sluchátkový zesilovač DacMagic XS, napájený přímo z USB výstupu zdrojového zařízení, nabízí okamžitý upgrade audio výstupu jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo počítače. Rychle a snadno jej připojíte k libovolnému USB portu, což Vám umožní poslouchat oblíbenou hudbu a filmy s mnohem jemnějšími detaily a v kvalitě odpovídající digitálním audio souborům ve vysokém rozlišení. Přístroj spolupracuje s jakýmkoliv zařízením se systémem Windows nebo Mac.

DacMagic XS poskytuje až 10 krát vyšší výkon než většina zvukových karet pro přenosná počítačová zařízení. Sluchátkový výstup u většiny notebooků má asi jen 15 až 20 mW, to znamená nevýrazné basy a nedostatek dynamiky. Převodník DacMagic XS však může mít na výstupu výkon až 105 mW, což přináší solidní basy a dostatečnou hlasitost a vytváří tvrdé napájení pro většinu kvalitních sluchátek. Hlasitost lze snadno nastavit pomocí ovládacích tlačítek. Vzorkovací kmitočet příchozího zvukového signálu znázorňuje barva světla LED diody, umístěné vedle zdířky audio výstupu (modrá 44,1 kHz/48 kHz, zelená 88,2 kHz/96 kHz a červená 176.4kHz/192kHz, tyto frekvence jen v režimu USB Class 2.0).

Při spuštění v režimu USB Class 2, lze u převodníku DacMagic XS použít, pro systém Windows, specializovaný ovladač  USB Class 2 (u počítačů Apple není ovladač vyžadován). Je volně dostupný na stránkách výrobce. Tato instalace vám umožní obejít špatnou zvukovou cestu operačního systému počítače, brání nežádoucímu zkreslení a zaručí zvukový výstup v perfektní kvalitě. 

Pohodlné přenášení přístroje usnadňuje lehké, ale odolné hliníkové šasi, o celkové hmotnosti pouhých 100 g.

www.cambridgeaudio.com

Diskuze

Vložit nový příspěvek
 • dotaz na servis

  Dobrý den,
  vlastním DA převodník Cambridge Audio DacMagic Plus. Byl jsem naprosto spokojen s jeho funkcí, nyní však došlo k poruše. Na výstupu (i na sluchátkovém) je nyní pouze signál o frekvenci cca 1 kHz, bez ohledu na to, co je přivedeno na libovolný vstup. Dovedli byste ho opravit, a nebo alespoň poradit, kdo provádí servis těchto přístrojů?
  S pozdravem Josef Sýkora
  fesojarokys@seznam.cz

  Reagovat 13.02.2024 22:39 od Josef Sýkora
 • Bluetooth B100

  Před pár roky jsem si koupil D/A převodník SAC Magic plus.
  Potřeboval bych k němu dokoupit Bluetooth B100.
  Je možnost ho u Vás objednat ?

  Případně poradit Prodejnu v okolí Kladna.

  děkuji za odpověď

  Reagovat 15.03.2023 07:26 od Josef Kamaryt
 • DacMagic 200M

  Dobrý den.
  Umí dekódovat MQA i z digitálních vstupů (coax,opt.) ?
  Děkuji

  Reagovat 12.12.2022 09:43 od F.Chytrý
 • Cambridge Edge NQ + Edge W

  Ahoj,
  V červenci jsem zakoupil komplet předzesilovače/streamer/přehrávače v jednom - Edge NQ a k němu výkonový zesilovač Edge W.
  Nic lepšího jsem dosud neslyšel, výkonový zesilovač má neuvěřitelný výkon, každé otočení hlasitosti o jeden stupen je zřetelně slyšet, a proto není radno před zapnutím mít regulátor hlasitosti na vysoké úrovni :-)
  V budoucnu si k této sestavě pořídím adekvátní reprosoustavy, na které už nezbyly penízky, bohužel...

  Reagovat 07.10.2022 10:06 od Jan Kotrla
 • Cambridge 851

  Ahoj,
  asi pul roku provozuji sestavu Azure 851A,N,C a hraje vyborne, nemuzu si stezovat ( bez uprav v Casea ).
  Na trhu jeden z nejlepsich pomeru cena versus vykon.
  Kupoval jsem uz z druhe ruky, ale mel jsem stesti na celkem nove vyrobky.

  Reagovat 23.08.2022 17:06 od paf1
  • Re: Cambridge 851

   Dobrý den všem hifistům :-)
   tak držím palce, ať dlouho funguje.
   Ohledně CA Azur se píše mnoho. Většinou mnoho chvály na zvuk, ale málo chvály na kvalitu (zejména co se použitých součástek týče). Mám CA 851A + 851D, integráč je na opravě v Casea již podruhé, měsíc, dva, jede - měsíc stávkuje, ovládání hlasitosti na zesilovači si v podstatě dělá co chce, raději na otočný ovladač ani nesahat (d.o. funguje dobře)... DAC zatím funguje OK, "jen" občas poblikává displej, nic, co by člověk vítal... Vcelku by mne zajímalo, jaká je zhruba předpokládaná doba fungování strojů CA, ale koupit si něco dalšího bych si asi dost rozmyslel.. Řadu Azur už stejně nedělají, líbila se mi, ale tato značka mne zklamala.
   Marantz "made in Japan" jede roky bez jakéhokoli problému, že by tedy byl potíž ve výrobě v Číně?
   Pavel

   Reagovat 07.12.2022 14:29 od Pavel K.
 • Tidal

  Poslech TIDALU je jedna báseň. Co jsme domů pořídili streamer Cambridge Audio CXN v2, tak jsem si prakticky nepustil klasické CD.
  A to máme transport CXC v2 a doma tak 500 kusů CD.
  TIDAL je o pohodě a komfortu, zvuk prakticky stejný jako z CD. Pokrok je někdy super, zvlášť teď, když člověk nemůže vytáhnout paty z baráku.

  Reagovat 26.03.2021 22:24 od Vašek
 • Spokojenej posluchač

  Na Cambridge Audio poslouchám muziku od vejšky, což je více než 10 let. Začínal jsem na zesíku Azur 640A, poslední 4 roky mám sestavu Azur 851A a 851C.Repro NEAT Motive 1.
  Vše hraje parádně a ani by mne nenapadlo něco vyměňovat.
  Za mne 100% doporučení

  Radek H.

  Reagovat 26.08.2018 22:18 od Radek
 • CX A 80

  Rád bych zde uvedl několik faktů k zesilovači Cambridge CXA 80 z vlastní zkušenosti.
  Zesilovač vlastním od letošního června,zdrojem signálu je CXN,kterej je taky vynikající.
  První volba padla sice na nižší model CXA 60,ale při poslechu a porovnání obou,jsem nakonec připlatil.Rozdíl sice nebyl velkej,ale znám se a už jsem to nechtěl dál řešit,mám ještě focení,kite,kolo a hory,a je to všechno dost nákladný.Prozatím hraji na svý první repráky AE Radiance 2.Vlastně jsem absolutně spokojenej,ve srovnání s původním Marantzem PM 8000 je všechno dál.Perfektně kontrolovaný basy,výbornej vokál a celkovej prostor a hladký vejšky.Vše tohlencto platí tak 5 minut po zapnutí.
  Další skvělá věc jsou digitální vstupy.Z legrace jsem koupil 5m dlouhou optiku(za 159Kř-GM elektro) a zapojil výstup ze svý LG televize.Ty kráso!Normálně si Očko nepustím,ale takhle se to dá normálně fakt poslouchat.Další plus je design,vypadá ve skutečnosti mnohem líp,než na obrázcích.A pokud bych chtěl ještě něco víc vychytat,tak bych vyměnilAE za Sonus faber Chameleon sloupky.S těma je to jednoduše luxusní zvuk.

  Reagovat 19.11.2015 12:48 od Hynek Bláha
  • Re: CX A 80

   Souhlasím se vším,co pan Bláha napsal.kromě rozdílu mezi zesilovači CXA 60 a 80.
   Také jsem měl možnost slyšet oba typy na mých repro(regálovky Sonus Faber Chameleon B).Rozdíl byl naprosto minimální.Podle mně je to u regálovek jedno jestli CXA 60 nebo CXA80.Na sloupky bych ale asi taky bral CXA 80.
   Celkově tak nějak cítím,že kombinace regálovek SF Chameleon B a zesilovače Cambridge Audio CXA 60 je prostě famozní.Doporučuji všem,kdo chtějí kvalitní poslech a stejně jako já pracují za prúměrnou měsíční mzdu.

   Posluchač hudby

   Reagovat 04.01.2016 19:03 od Posluchač hudby
   • Re: Re: CX A 80

    Vážení,po asi půlroce vybírání a chození po poslechovkách jsem pořídil následující:
    CA CXA 60,CXC,CXN a repro Elipson Facet 14.Tyto sloupovky hrály líp,než Sonusy v kůži s barevnými boky za dvounásobek.Elipson Facet 14 mají jednu obrovskou výhodu:jsou hodně citlivé a hrajou perfektně i potichu.Což je v paneláku základ sociálního smíru.Nejsou to možná tak IN bedny,ale mám to u zádele,zvuk mám dokonalý.
    Luděk

    Reagovat 24.01.2017 10:37 od Luigin
    • Re: Re: Re: CX A 80

     ANO,souhlas.Teda nejdříve jsem měl vytipovanou úplně jinou bednu ,ale pak jsme se setkali s Elipson Facet 14 a bylo to jasné.Za bedny jsem byl ochotný dát max 50litrů,za origoš fungl nové,na bazarovky nejsem.
     Slyšel jsem dost beden od 20 do asi 60tisic,i nějaké dražší .Jako na férovku,Elipsony se mi zdály absolutě nejlepší.Možná je to poslechem metalu,který požaduju včetně hlubokého basu ale i potichu,taky mám souseda-ko..ta.
     Zesilovač je CXA80,není co řešit.Jedu zatím z digi výstupu z Bluraje Pioneer,převodník v Cambridge je bomba.Až klekne Pioneer,dokoupím CXC.CXN zatím nehrozí,jsem ujetý na klasické CD kolečka.
     Ještě uvažuju o soundcare špicích pod bedny.
     Hlavně je to fakt radost poslouchat.
     Jura

     Reagovat 21.04.2017 20:37 od jiřík
     • Re: Re: Re: Re: CX A 80

      Já si nechal pustit ty Elipsony,pak Aeromax.Elipson perfektní bas,trošku měkčí středy,výšky oboje ok.
      No a pak jsem si ještě dal říst a poslechnul AE309.Výsledek?jsou doma a hrajou na 100%
      Zesilovač CA CXA80,streamer CXNV2

      Doporučuji na 100% spokojenost

      Míla

      Reagovat 20.01.2019 11:42 od 
 • Dotaz

  Už jste testovali nový streamer 851?Jaký je rozdíl proti Streammagiku 6?
  Mám 851A zesilovač a uvažuji,jestli se vyplatí investovat do 851?

  HiFi zdar

  Milan

  Reagovat 25.02.2015 20:19 od 
  • Re: Dotaz

   Vyplatí.

   Reagovat 03.03.2015 08:10 od Jura

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga