Soundcare

Norský výrobce Soundcare přišel ze zcela novým nápadem antivibračních nožek s hroty. Unikátní konstrukce těchto Superspiků eliminuje nejčastější problém zažívaný při použití konvenční špice, poškození povrchů, zatímco nabízí výhody vysoce efektivní izolace zařízení od vnějších vibrací.

Většina výrobců dodává ke svým výrobkům kovové hroty, případně gumové nožičky. Zatímco použití kovových hrotů přináší nepohodlí při manipulaci a vysoké riziko poškození povrchu podlahy či nábytku, použití gumových nožek je zase kompromisem z hlediska účinnosti utlumení akustických vibrací.

Soundcare vyvinul produkt, který nevyžaduje kompromisy. Formuloval svou představu perfektního hrotu tak, aby jej bylo možno použít pro většinu hifi komponentů a aby nabídnul nejlepší možné výsledky ve snížení akustické zpětné vazby. Dokonalé řešení nespočívá jenom v originálním nápadu a patentovaném uspořádání jednotlivých součástí Superspiků, nejdůležitější jsou materiály použité k jejich konstrukci. Při vývoji bylo posuzováno mnoho materiálů a jako nejlepší na snížení rezonance se ukázal zinek. Zinek však není dostatečně tvrdý, aby mohl být použit k výrobě hrotu. Proto je do zinku, který nejlépe omezuje rezonance, nalisován ocelový povrchově tvrzený hrot, který má pro zvýšení pevnosti zakulacenou špičku. Hrot zapadá do ploché podložky z měkké oceli s kuželovitým zahloubením, která je opět obklopena zinkem. Celá sestava je opatřena plastovým pouzdrem, které umožňuje, aby se oba díly mohly volně pohybovat (ale jako jeden celek) dokud nedojde k zatížení. Při testu, kdy byla na Superspike aplikována zátěž 400 kg bylo zjištěno, že ani na hrotu, ani na jeho podložce nedošlo k žádným změnám. Výsledky testů potvrdily téměř neomezenou životnost Superspiků i při extrémní zátěži.

Soundcare provedl také akustická srovnávací měření k posouzení tlumení akustické zpětné vazby na jednotlivých frekvencích ( viz. tab. 1 ). Tyto výsledky ukazují, jak hroty snižují akustickou zpětnou vazbu. Také poslechové testy ukazují, že snížení zpětné vazby na nízkých frekvencích má velký vliv na kvalitu zvuku i na frekvencích vyšších. Při 50Hz (nejdůležitější frekvence na utlumení) naměřili snížení o 11 dB, což znamená, že cca. 95% energie bylo utlumeno.

Soundcare SuperspikeSoundcare FeedSoundcare Superspike Gold

Superspiky jsou k dispozici ve standardním provedení a v highendové povrchové úpravě. Proces výroby je pro každý model podobný. Rozdíl je v ručním leštění High End modelů, pozlacení a použití čirého polykarbonátu namísto černého ABS plastu. Soundcare Superspike se dodávají v provedení s nalisovaným šroubem M6 nebo M8 vhodné pro reproduktorové soustavy většiny výrobců nebo jako samolepící modely, používané obvykle pod regálové reprosoustavy nebo větší reprosoustavy bez závitové vložky. A s plastovým pouzdrem jsou nabízeny jako nožky, kterými můžete nahradit nožky standardně dodávané výrobci HiFi komponentů.

Bez ohledu na použitý komponent, regálové reproduktory, sloupové reproduktory, subwoofery, audio elektroniku atd., a aplikace, HiFi nábytek, police, dřevěné podlahy, koberce, Soundcare Superspikes nabízí nenákladné, efektivní a snadno použitelné řešení pro optimalizaci výkonu všech složek audio řetězce.

Obzvláště pohodlná je s použitím Superspiků manipulace s těžkými soustavami. To, že jako antirezonanční podložka nemá Superspike konkurenci dokazuje např. spolupráce s firmou Electrocompaniet, která používá Soundcare nožky pod své komponenty. Velmi příznivý poměr cena/výkon

UPOZORNĚNÍ: jde o velký posun v kvalitě reprodukce. Velký rozdíl proti standardním hrotům. Pokud Vaše reprosoustavy nestojí na Soundcare SuperSpike, ještě jste je neslyšeli v "plné parádě".

www.soundcare.no


Diskuze

Vložit nový příspěvek
  • vliv Soundcare

    Dobrý den, uvažuji o koupi SOUNDCARE M6 pro sloupky Canton Vento 880.2 Hmotnost 18kg, stojí na původních hrotech, nebo spíš zaoblených ocelových podpěrách na tenkém koberci, který je položen na dřevotřísce přilepené celoplošně k betonu. Neřeším tedy ochranu podlahy, ale chci pročistit spodní pásmo. Nemám slyšitelný problém s rezonancemi, duněním. Je vhodné použít Soundcare pro takto sunbtilní sloupky, aby došlo k slyšitelnému progresu? A je optimální postavit Sonndcare s filcovou styčnou plochou přímo na koberec, nebo mám použít jako podložku např. skleněnou desku, dlaždici? Předem díky za odpověď Luboš

    Reagovat 12.05.2017 21:34 od Luboš

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga