Gauder Akustik

Mistrovské kousky z Německa

Všechny reprosoustavy Gauder Akustik jsou mimořádně pečlivě navrženy a zkonstruovány. Díky použití unikátních technologií, jako jsou symetrické výhybky s mimořádně vysokou strmostí, vlastní technologie výroby ozvučnic, výběr materiálů pro membrány reproduktorů a používání součástek nejvyšší kvality, vytváří firma muzikální, dokonale vyladěné produkty s vysokou užitnou hodnotou.

Ty nejlepší komponenty, výhradně z Německa, od dodavatelů, jako jsou WBT, Mundorf nebo IT, zajišťují nejvyšší standardy kvality a demonstrují péči, kterou reprosoustavám výrobce věnuje.

Každá soustava se ručně vyrábí v továrně v Renningenu ve Švábsku a je před expedicí podrobena přísným měřením a poslechovému testu. Vše si Gauder Akustik dělá doma. Od výzkumu a vývoje až po konečnou montáž reprosoustav! Proto se výrobky společnosti Gauder Akustik, dříve známé pod značkou „Isophon“, těší po celém světě nejlepší pověsti. Od roku 2013 firma vyrábí své reprosoustavy pod značkou Gauder Akustik.
Duchovní otec Dr. Roland Gauder a jeho spolupracovníci vytvářejí a vyrábějí skutečná umělecká díla!
„Chceme, aby naše zákazníky hudba dojala.“

Návrh zapojení všech desek reproduktorových výhybek firmy Gauder Akustik je velmi důležitým kritériem pro jejich vstřícnou spolupráci se zesilovači a optimalizaci kvality zvuku každé reprosoustavy. U vícepásmových reproduktorových soustav rozděluje výhybka frekvence pro každé pásmo více či méně striktním způsobem. Výrobce používá filtry s vysokou strmostí, aby každý reproduktor dostal pouze kmitočty, které má, v rámci svého pásma, reprodukovat. Díky tomu mají tyto reprosoustavy vyšší zatížitelnost, čistší reprodukci a mnohem lepší zobrazení prostoru nahrávek.


Normální výhybky mají společné zemnění na záporných přípojkách reproduktorů. Měniče jsou tedy přímo spojeny se zemí zesilovače, čímž vzniká tvrdá zpětná vazba. Výhybky soustav Gauder jsou symetrické. To znamená, že reproduktory jsou zapojeny uprostřed obvodů jednotlivých filtrů výhybek a tedy nízkoprůchodové filtry jsou i mezi mínusovými póly reproduktorů a zemí zesilovače. Toto řešení poskytuje čistý, nezabarvený zvuk a umožňuje k reprosoustavám připojit i zesilovače s nižším výkonem.

Všechny reprosoustavy Gauder používají před basovými reproduktory highpass filtry a jsou tak chráněny před stejnosměrným signálem a nízkofrekvenčním zkreslením. Současně ale také tyto filtry vyššího řádu produkují, zvýšením účinnosti, hlubší basy i v malých skříních. Aby bylo možné použít i méně výkonné zesilovače nebo triodové zesilovače v jednočinném zapojení, jsou všechny reprosoustavy Gauder vybaveny propojkou pro zdůraznění basů.

Keramické a diamantové měniče od společnosti Accuton

Hudba se skládá z přechodových jevů a impulzů. Proto je impulzní odezva ještě důležitější než kmitočtový rozsah a pokud reprosoustavy reprodukují tyto přechodové děje nezkresleně, vzniká dokonalá iluze. Proto Gauder Akustik používá na zakázku vyrobené keramické a diamantové měniče od společnosti Accuton s jejich lehkými, ale mimořádně tuhými a pevnými membránami.

Samozřejmostí je exkluzivní používání nejlepších dostupných součástek od Mundorfu, IT a WBT.
Většina reprosoustav Gauder Akustik je vybavena propracovaným ekvalizačním systémem, takže je možné tyto reprosoustavy přizpůsobit akustice poslechové místnosti. Dodávané CD pro akustické nastavení aparatury pomůže při správném umístění reprosoustav a s kontrolou, zda je HiFi systém správně instalován.

ŘADA ARCONA

Řada Arcona je dokonalým vstupem do světa highendových reprosoustav! Arcony, vybavené všemi technologiemi nejpropracovanějších soustav společnosti Gauder, ukazují, co je v jejich cenové relaci možné. Jsou ideální pro lidi, kteří milují hudbu a chtějí se dostat k novým dimenzím při její reprodukci.

Od malých regálovek Arcona 40, dvoupásmových soustav s uzavřenou ozvučnicí, až po velké modely Arcona 100, propracované třípásmové reprosoustavy se zdvojeným basovým reproduktorem a velmi elegantním tvarem, jsou, díky svým konstrukčním řešením, charakterizovány přirozeným, dynamickým zvukem, který, ve svých cenových kategoriích, těžko hledá konkurenci.

Stejně jako ostatní reprosoustavy z katalogu Gauder Akustik i modely Arcona vykazují všechny typické firemní technologie: tuhé skříně, symetrické ultra strmé výhybky, lehké, ale tuhé membrány a nový keramický výškový reproduktor Accuton.

Reprosoustavy Arcona ukazují rozdíl mezi normální hudební reprodukcí a zobrazením prostoru, který vede k dokonalé iluzi hudební události. I studiové nahrávky získají nové kouzlo.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 • Symetrická výhybka se součástkami Mundorf
 • Akusticky příznivý, kapkovitý tvar ozvučnice
 • Terminály WBT
 • Vnitřní kabeláž Clearwater (Van den Hul)
 • Výhybka s ultra vysokou strmostí 50 db/okt.
 • Středobasový reproduktor s černou XPulse membránou
 • Černý keramický výškový reproduktor Accuton
 • Propojka pro zdůraznění basů
 • Včetně nastavitelných hrotů

ŘADA KERAMIK

Modely Vescova a Cassiano jsou vstupními modely do světa reprosoustav, vybavených reproduktory s keramickými membránami od společnosti Accuton. Jejich tuhé a nepoddajné membrány jsou tak lehké, že mohou sledovat všechny hudební přechody jako žádné jiné měniče. A protože hudba sestává z impulzů a ne z konstantních sinusových vln, přináší jejich použití skutečně mnohem přirozenější a nezkreslenou reprodukci hudby.

Nová, černá edice nabízí zcela nová technická řešení uvnitř kabinetu, spolu s novým vzhledem, s černými membránami reproduktorů. Množství inovativních funkcí posouvá jejich zvuk na zcela novou úroveň.

Lze objednat i verzi s diamantovým výškovým reproduktorem.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 • Symetrická výhybka se součástkami Mundorf, s ultra vysokou strmostí 50 db/okt.
 • Tři možnosti nastavení ekvalizace pro optimalizaci dle akustiky poslechové místnosti
 • Ručně vybírané černé reproduktory Accuton
 • Vstupní terminály BiWiring WBT 0703 NextGen
 • Vnitřní kabeláž Clearwater
 • Propojka pro zdůraznění basů - v závislosti na velikosti místnosti a umístění soustav můžete ponechat basy lineární, snížit (-1,5 dB) nebo zvýšit jejich hlasitost (+1,5 dB).
 • Včetně nastavitelných hrotů

ČERNÁ EDICE REPROSOUSTAV BERLINA

Vývoj řady Berlina byl logickým krokem k vytvoření jedné z nejlepších sérií reprosoustav vůbec!
Poté, co se Gauder Akustik dostal s technologií výhybek a měničů na hranici možností, vynalezl novou technologii RC (Rib Construction), která eliminuje vertikální vibrace skříně, jež bývají významným zdrojem zabarvení zvuku.

Jedinečná kvalita reprodukce soustav řady Berlina je z velké části dána touto zcela novou horizontální žebrovanou konstrukcí. Jednotlivá žebra z MDF materiálu o síle 50 mm jsou naskládána na sebe a komplikovaně sešroubována. Aby se dosáhlo vysoké úrovně oddělení vibrací mezi žebry, jsou mezi ně vložena 3 mm vysoká žebra z materiálu, složeného z měkkých vláken. Tím se zabrání přenosu vibrací mezi nimi a hudební signál není zkreslený. Kromě toho se síla žeber zesiluje zepředu dozadu, takže nevznikají absolutně žádné podmínky pro rezonanční chování ozvučnice. V nepravidelných intervalech podpírají tato žebra další příčky, aby nemohlo docházet k příčným vibracím. Skříň se skládá z celkem dvanácti různých typů žeber, z nichž každé má svůj vlastní speciální úkol. Materiál skříně, její tloušťka, konstrukce stěny, průběh její tloušťky, geometrické rozměry skříně, vyztužení, vnitřní tlumení stěn, všechny tyto vlivy působí na kvalitu reprodukce. Každý parametr byl během vývoje vzat v úvahu a dále optimalizován, pomocí neustálých měření a poslechových testů. Zrodila se tak zcela nová konstrukce skříní pro řadu BERLINA, ve které všechny parametry tvoří dokonalou rovnováhu pro vynikající kvalitu zvuku.

Gauder Akustik je s modelem Berlina RC 11 od roku 2012 na špici žebříčku v magazínu Stereoplay, na prvním místě žebříčku v Audio magazine se soustavami Berlina RC 9 a na prvním místě v AudioTestu s modelem Berlina RC 8. Berlina RC 9 získaly „Golden Ear Award “ 2015 a 2016 v magazínu „ The Absolute Sound “. Reprosoustavy Berlina RC 7 pak byly v mnoha zemích vyhlášeny jako „Reprosoustavy roku“.
Nyní se zrodila černá edice, úspěšná série s novými součástkami, obvody a deskami uvnitř. S těmito novými komponenty a nápady se podařilo všechny akustické vlastnosti a zvuk reprosoustav Berlina ještě zlepšit!
Dostupné povrchy: klavírní lak bílý a klavírní lak černý

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 • Akusticky ideální ozvučnice
 • Symetricky zapojená výhybka se součástkami Mundorf a ultra vysokou strmostí, více než 60 dB/okt.
 • Devět možností ekvalizace, pro přizpůsobení akustice poslechové místnosti
 • Ručně vybírané černé měniče Accuton
 • Reproduktorové terminály BiWiring WBT 0703 NextGen
 • Vnitřní kabeláž Clearwater
 • Propojka pro zdůraznění basů
 • Včetně nastavitelných hrotů, k dispozici hliníkový bigfoot

ŘADA DARC Z MASIVNÍHO HLINÍKU

Je známou skutečností, že použití hliníku jako materiálu skříně reproduktoru způsobuje různé problémy. Zvláště efekt „zvonění“ je vražedným kritériem. Pokusů o překonání tohoto problému bylo mnoho, extrémní ztužení, tlumení stěn bitumenovým nátěrem nebo překrytí dřevěnými materiály. Tyto problémy však nebyly nikdy odstraněny zcela.

U řady Berlina RC (Rib Construction) ukázal Gauder Akustik pozitivní efekt rozdělení stěny skříně na jednotlivé segmenty s tlumícím materiálem mezi nimi. Použití této technologie na hliníková žebra skutečně přineslo průlom! Nebyl nalezen žádný z rušivých účinků konvenčních hliníkových skříní. Zrodila se dokonalá skříň!
Reprosoustavy DARC nastavují nové standardy v reprodukci hudby. Jsou vybaveny těmi nejkvalitnějšími dostupnými komponenty. Nejnovější technologie ultrastrmé filtrace odděluje frekvence ve výhybce se strmostí větší než 60 dB/oktávu.

K nastavení reprosoustav DARC do konkrétní poslechové místnosti slouží také jemně vyladěný systém ekvalizace (s devíti možnostmi) a propojka pro zdůraznění basů, pro přizpůsobení reprosoustav jednočinným triodovým zesilovačům.

U reprosoustav ve verzi „Double Vision“ (u všech modelů řady) je pomocí výjimečných vnitřních komponentů dosaženo ještě lepší reprodukce nejjemnějších nuancí nástrojů a hlasů. Díky novým součástkám výhybky od společnosti Mundorf, novým terminálům WBT, novému vnitřnímu zapojení a dalším malým „tajemstvím“ se soustavy DARC posunuly k ještě vyšší kvalitě reprodukce.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 • Skříně jsou vyrobeny z masivních hliníkových žeber, proložených žebry z tlumícího materiálu
 • Symetricky řešená výhybka se součástkami Mundorf a ultra vysokou strmostí 60 db/okt.
 • Basové reproduktory Black Accuton nebo Gauder Akustik
 • Středotónové a výškové reproduktory Accuton
 • Keramický nebo diamantový výškový reproduktor
 • Devět možností ekvalizace
 • Propojka pro úpravu basů
 • Přípojné terminály WBT NextGen
 • Nastavitelné hroty
 • Je možné objednat verzi Double Vision

POVRCHOVÉ ÚPRAVY:
Kartáčovaný přírodní hliník nebo práškově lakovaný hliník v černé, bílé, stříbrné a antracitové barvě, tlumiče v černé, bílé, stříbrné a zlaté barvě

www.gauderakustik.com/index.php/en/

Diskuze

Vložit nový příspěvek

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga