Avantgarde Acoustic ZERO 1

14.10.2014

Vyhrávají jen ti nejlepší!

Alespoň ve sportu to většinou platí, v reálném životě se mnohdy stávají výjimky, ale v případě nových reprosoustav Avantgarde Acoustic ZERO 1 toto tvrzení sedí na 100%.

V letošním roce vyhrály prestižní cenu EISA v kategorii Evropské High-End řešení 2014-2015 a nejen to, zlatou medaili získaly v soutěži iF product design award 2014, vyhrály také v další specializované designerské soutěži Red dot award, ocenění získaly v soutěži Plus X award, zaměřené na technologické inovace v oblasti lifestyle produktů, za inovaci, vysokou kvalitu, design a funkčnost a nakonec ještě získaly ocenění magazínu Pure - Pure award 2014.

To vše si zasloužily naprosto originální koncepcí, dokonalým provedením a moderním nápaditým designem.

ZERO 1 představují úžasně kompaktní aktivní hornové reproduktorové soustavy, osazené nejen zesilovači, ale také aktivní výhybkou, procesorem a DA převodníky, takže stačí k nim vlastně jen připojit hudební signál a „ono to hraje“. Vše je integrováno do jednoho perfektně vyladěného audio systému, provedeného v high-endové kvalitě, který nemá ve své kategorii obdoby.

V ozvučnici z ABS polymeru, který má vynikající akustické vlastnosti, spolupracují výškový (kalota 25 mm) a středotónový měnič (o průměru 125 mm), každý napájený zesilovačem o výkonu 50 W, s basovým reproduktorem (o průměru 300 mm ), napájeným výkonem 400 W. Sférické horny pro středový (průměr 400 mm) a výškový měnič ( 130 mm) jsou integrovány přímo do ozvučnice.

V signálové cestě nestojí žádná pasivní součástka, o rozdělení užitečného signálu každému měniči, ale i zesilovači, se stará digitální výhybka s progresivní strmostí filtrů. Pro dosažení optimálních vlastností je její strmost 6 dB/oct. v okolí dělících kmitočtů, postupně se pak tato strmost zvyšuje až na 100 dB/oct. Toto řešení automaticky odstraňuje řadu tonálních problémů (fázové posuvy a negativní impulsní odezvy) a zaručuje absolutně synchronní sčasování všech 3 pásem (přesnost na jednu miliontinu sekundy). Výrazně se také omezuje zatížení měničů, protože každý dostává pouze signál, pro něj určený.

Digitální zpracování signálu má na starosti vlastní, inteligentní, 6-ti kanálová, 66-bitová FPGA technologie. Stejně tak filtrace pro jednotlivé měniče probíhá v digitální oblasti a až na konci signál zpracují, v každé reprosoustavě tři 24-bitové DA převodníky Burr Brown (jeden pro každý kanál).

Hudební signál se přivede pouze do jedné z reprosoustav (Master) pomocí připojení USB, TOSLINK,
SPDIF nebo AES/EBU a propojení mezi oběma reproboxy je vyřešeno bezdrátově, což eliminuje potřebu kabelů. Toto řešení značně zjednodušuje instalaci a je důležité, že v žádném případě nezhoršuje zvuk. Zpoždění mezi jednotlivými soustavami je menší než 2 mikrosekundy, což je doba nezbytně nutná, ke zpracování rádiového spojení. Tím je zajištěno, že hudební produkce obou soustav je naprosto synchronní.
Pokud by měl posluchač zájem napájet reprosoustavy analogovým signálem, je možné vstupní modul jednoduše dovybavit o desku s analogovým vstupem.

Když jsme před více než rokem napsali, trošku s nadsázkou, o nových reprosoustavách Avantgarde Acoustic Uno Fino, že se jedná o horny do každé domácnosti a mysleli jsme to, zvláště s ohledem na jejich příjemnou velikost a zajímavou cenu, tak o nových modelech ZERO 1 to platí dvojnásob. Kompaktní reproboxy o rozměrech 490 x 1040 x 318 mm nevyžadují příliš mnoho místa k instalaci a s cenou 389 990,- Kč se stávají přístupnými ještě širšímu okruhu fandů hornových ozvučnic. Zvláště, když uvážíme, že za tuto cenu výrobce nabízí téměř kompletní audio systém.

K dispozici jsou v barvě černé a bílé. 

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga