Avantgarde Acoustic zesilovač řady XA

19.04.2012

Avantgarde Acoustic zesilovač řady XA – německá preciznost do posledního detailu


Známý německý výrobce hornových reproduktorových soustav, který se již více než 20 let usilovně věnuje vývoji a výzkumu v oblasti co nejdokonalejšího přenosu zvuku, jehož výsledkem jsou uznávané a výjimečně hrající high-endové reprosoustavy se představil s novým děleným zesilovačem řady XA.
A stejně tak jako u návrhu a konstrukce těchto soustav i při vývoji zesilovače šel svou vlastní cestou a uplatnil svůj radikální a nekompromisní přístup v každém detailu od koncepce, přes návrh, konstrukci, zpracování, použité materiály až po samotný originální vzhled dvojice předzesilovač, výkonový zesilovač.

Rozhodl se důsledně vyřešit tři hlavní technologické problémy, které mají bezprostřední vliv na kvalitu přenášeného zvuku. A to jsou dosažení nulového přechodového zkreslení, odstranění vlivu znečištění elektrické sítě na vlastnosti zesilovače a eliminace zkreslení, které je způsobeno vibrací elektronických součástek (mikrofonní efekt).

Předzesilovač pracuje v jednočinném zapojení v čisté třídě A s nulovou celkovou zpětnou vazbou. Regulaci hlasitosti má na starosti patentovaný 48 polohový elektronický přepínač hlasitosti s krokem 1,5 dB. Koncový zesilovač poskytuje výkon 2x150W ve třídě AB, díky vysokému nastavení klidového proudu se ale do 9W chová jako zesilovač ve třídě A.

Jak předzesilovač, tak výkonový zesilovač používají patentovaný plovoucí stejnosměrný zdroj. Napájení předzesilovače je dořešeno do úplné dokonalosti použitím galvanického oddělení přes baterie napájecího zdroje (5 x 2300 mAh), které dokážou zajistit spolehlivý provoz předzesilovače po dva dny, bez nutnosti dalšího dobití. Napájecí napětí výkonového zesilovače prochází filtry na primární i sekundární straně a je následně akumulováno prostřednictvím filtrační kapacity 240.000µF.

Aby výrobce zamezil vibracím a jejich přenosu na součástky zesilovače použil unikátní masivní skříň tvořenou pouze dvěma robustními hliníkovými odlitky. Vnitřní část o hmotnosti 10,5 kg u předzesilovače, resp. 9,8 kg       u koncového zesilovače a vnější šasi s chladícími žebry o hmotnosti 18,5 kg nejen dokonale chrání zařízení před vibracemi, ale zároveň zajišťuje rovnoměrný odvod tepla. Celkový design skříně ještě umocňují masivní úchyty a čelní panel s logem, který je možno si vybrat v několika provedeních.

Každý prvek, který byl vybrán při konstrukci zesilovačů řady XA má svou funkci a byl použit naprosto účelně. Nic není navíc. Krásný design je jen vizuálním uzavřením technologické čistoty. Pevný a přirozený zvuk zesilovačů XA jen potvrzuje, že Avantgarde Acoustic dále pokračuje v nabídce svých přístrojů v duchu své filozofie: Čistota ve spojení s výkonem.

Rozměry předzesilovače jsou 484,5 x 190,0 x 486,0 mm a hmotnost 41,0 kg, rozměry výkonového zesilovače jsou stejné, váží 42,5 kg

Cena na českém trhu je 279.990,- Kč u předzesilovače a 259.990,- Kč u koncového zesilovače.

» zpět na přehled


Novinky

09.04.2021

All-in-one systém Cambridge Audio Evo

Stačí jen připojit reprosoustavy a užívat si pohodlí snadného ovládání, přístup k téměř neomezenému množství nahrávek a jejich dokonalou reprodukci. Tento all-in-one systém s nadčasovým designem představuje skutečně obrovský krok kupředu.

... více

15.03.2021

Cambridge Audio DacMagic 200M

DacMagic 200M nyní nabízí nativní podporu MQA, integrovaný Bluetooth přijímač, výkonnější sluchátkový výstup a špičkovou technologii D/A konverze, kvalitou reprodukce zcela srovnatelnou s přístroji, zabudovanými ve skříních standardních HiFi rozměrů.

... více

11.03.2021

Monobloky Cambridge Audio Edge M

Cambridge Audio posouvá svou nabídku zesilovačů zase o stupínek výš a dá se předpokládat, že monobloky Edge M zaujmou, jako součást vlajkového systému značky, své čestné místo.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga