Avantgarde Acoustic zesilovač řady XA

19.04.2012

Avantgarde Acoustic zesilovač řady XA – německá preciznost do posledního detailu


Známý německý výrobce hornových reproduktorových soustav, který se již více než 20 let usilovně věnuje vývoji a výzkumu v oblasti co nejdokonalejšího přenosu zvuku, jehož výsledkem jsou uznávané a výjimečně hrající high-endové reprosoustavy se představil s novým děleným zesilovačem řady XA.
A stejně tak jako u návrhu a konstrukce těchto soustav i při vývoji zesilovače šel svou vlastní cestou a uplatnil svůj radikální a nekompromisní přístup v každém detailu od koncepce, přes návrh, konstrukci, zpracování, použité materiály až po samotný originální vzhled dvojice předzesilovač, výkonový zesilovač.

Rozhodl se důsledně vyřešit tři hlavní technologické problémy, které mají bezprostřední vliv na kvalitu přenášeného zvuku. A to jsou dosažení nulového přechodového zkreslení, odstranění vlivu znečištění elektrické sítě na vlastnosti zesilovače a eliminace zkreslení, které je způsobeno vibrací elektronických součástek (mikrofonní efekt).

Předzesilovač pracuje v jednočinném zapojení v čisté třídě A s nulovou celkovou zpětnou vazbou. Regulaci hlasitosti má na starosti patentovaný 48 polohový elektronický přepínač hlasitosti s krokem 1,5 dB. Koncový zesilovač poskytuje výkon 2x150W ve třídě AB, díky vysokému nastavení klidového proudu se ale do 9W chová jako zesilovač ve třídě A.

Jak předzesilovač, tak výkonový zesilovač používají patentovaný plovoucí stejnosměrný zdroj. Napájení předzesilovače je dořešeno do úplné dokonalosti použitím galvanického oddělení přes baterie napájecího zdroje (5 x 2300 mAh), které dokážou zajistit spolehlivý provoz předzesilovače po dva dny, bez nutnosti dalšího dobití. Napájecí napětí výkonového zesilovače prochází filtry na primární i sekundární straně a je následně akumulováno prostřednictvím filtrační kapacity 240.000µF.

Aby výrobce zamezil vibracím a jejich přenosu na součástky zesilovače použil unikátní masivní skříň tvořenou pouze dvěma robustními hliníkovými odlitky. Vnitřní část o hmotnosti 10,5 kg u předzesilovače, resp. 9,8 kg       u koncového zesilovače a vnější šasi s chladícími žebry o hmotnosti 18,5 kg nejen dokonale chrání zařízení před vibracemi, ale zároveň zajišťuje rovnoměrný odvod tepla. Celkový design skříně ještě umocňují masivní úchyty a čelní panel s logem, který je možno si vybrat v několika provedeních.

Každý prvek, který byl vybrán při konstrukci zesilovačů řady XA má svou funkci a byl použit naprosto účelně. Nic není navíc. Krásný design je jen vizuálním uzavřením technologické čistoty. Pevný a přirozený zvuk zesilovačů XA jen potvrzuje, že Avantgarde Acoustic dále pokračuje v nabídce svých přístrojů v duchu své filozofie: Čistota ve spojení s výkonem.

Rozměry předzesilovače jsou 484,5 x 190,0 x 486,0 mm a hmotnost 41,0 kg, rozměry výkonového zesilovače jsou stejné, váží 42,5 kg

Cena na českém trhu je 279.990,- Kč u předzesilovače a 259.990,- Kč u koncového zesilovače.

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga