Bezdrátový reprosystém Cambridge G5

21.01.2016

“Válcuje” konkurenci ve všech parametrech

Ve vývoji a výrobě přenosných reprodukrorových systémů není Cambridge Audio žádným nováčkem. Již několik let produkuje tyto užitečné pomocníky mobilních telefonů, tabletů a notebooků v několika řadách, lišících se od sebe velikostí, výkonem, vybavením a také provedením.

Největší zástupci přenosných systémů pojmenovaní Minx Air a Bluetone, stejně jako “střední” třída, Minx Go a Go Radio, jsou vybaveni skříněmi z mechanicky velmi inertního plastu. Nejmenší a zároveň doposud nejmladší přenosný Bluetooth reproduktor G2 šel cestou maximální miniaturizace a mimořádné jednoduchosti obsluhy, přidal však také na eleganci provedení. Tuhá, precizně provedená hliníková skříň ještě podtrhla jeho, vzhledem k velikosti, mimořádné zvukové vlastnosti. Velká pozornost byla věnována také provozuschopnosti přístroje na jedno nabití baterie. A právě tento “drobeček” ze stáje bezdrátových reproduktorů firmy Cambridge Audio dostal nyní "dospělejšího", většího sourozence.

Uvedením nového bezdrátového reprosystému G5 na trh se špičkovými Bluetooth reproduktory, nastavila firma Cambridge Audio zcela nový standard, jak pro kvalitu zvukového podání, tak konstrukce, ale zejména výdrž batérie.

Z davu vyčnívá svou dokonalou vizáží. Nápaditá kombinace kovu a kvalitní kůže nenechá nikoho na pochybách, že G5 patří mezi extra třídu. Díky stejnému smyslu pro detail a využití inženýrských schopností, normálně vyhrazených pro audiofilské výrobky firmy Cambridge Audio, nabízí G5 výjimečnou zvukovou kvalitu s čistými, detailními výškami a mohutnými basy, které se normálně u podobných reproduktorů s technologií Bluetooth nevyskytují.

Na vynikající kvalitě zvuku se podílí akusticky speciálně navržená skříň. Použití mimořádně tuhého a inertního kompozitního materiálu, masivní vnitřní vyztužení a instalace každého měniče do vlastního utěsněného prostoru, to vše zajišťuje krystalicky čistý zvukový projev, bez jakýchkoliv rezonancí i při vysokých hlasitostech. O řízení hlasitosti se stará pokročilý DSP procesing, který má (na rozdíl od metody pouhého snižování amplitudy signálu) pro každou úroveň hlasitosti jiné, optimalizované nastavení EQ, čímž se eliminuje snížení dynamiky signálu při nižších hlasitostech a vznik kompresních artefaktů. Finální zesílení zajišťuje vysoce kvalitní zesilovač třídy D.

Technologie Bluetooth audio (apt-X a AAC) umožňuje tomuto bezdrátovému systému pohodlné připojení a reprodukci hudby, bez ohledu na to, kde je uložena nebo z čeho je přehrávána, bez ohledu na to, jaký používáte telefon či tablet, aplikaci nebo streamovací službu. Vždy si můžete oblíbenou hudbu vychutnat s neuvěřitelnou muzikálností a kvalitou.

Přestože má přístroj kompaktní a štíhlé rozměry (121 mm x 270 mm x 55 mm), dokáže, vybaven dvěma špičkovými středovýškovými reproduktory o průměru 30 mm a 60 mm subwooferem, plus dvěma pasivními membránami, poskytnout mohutný výkon s širokým tonálním rozsahem, čistým a skutečně prostorovým podáním zvuku.

Baterie přístroje G5 vydrží na jedno nabití 14 hodin, při vyšší úrovni hlasitosti, výrobcem označované jako "párty" (73 db @ 1 m) a více než 20 hodin, při víceméně normální "průměrné" úrovni (70 db) hlasitosti. Tam, kde není k dispozici zásuvka na 220 V, můžete, s využitím USB portu na zadní straně přístroje, pohodlně nabíjet přenosná zařízení (telefony, tablety, atd.).

Díky technologii NFC párování (jedním stiskem tlačítka), nabízí jednoduché připojení zdrojového zařízení. Umožňuje nastavit funkci hlasitého telefonování a také spárování druhého G5 reprosystému, pro ještě větší výkon a "širší" stereo.

K dispozici je ve zlatavé barvě kovu a bílé kůži či titanovém odstínu kovu s černou barvou kůže. Krásně se hodí do jakéhokoli prostředí, venku nebo uvnitř, kamkoli si budete chtít svou hudbu vzít.

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga