Cambridge Audio AXN10 a MXN10

16.05.2023

Síťové přehrávače AXN10 a MXN10

V letošním roce rozšířil přední britský výrobce kvalitní audiotechniky, Cambridge Audio, nabídku svých síťových přehrávačů o dva nové modely a doplnil tak absenci těchto populárních komponentů v cenově nejdostupnějších řadách.

Konkrétně model AXN10 nabídne veškerý komfort poslechu streamovaného hudebního obsahu v klasické šířce hi-fi komponentů a krásně zapadne do sestavy se zesilovačem či CD přehrávačem řady AX. Stremer MXN10, zabudovaný do skříně o poloviční šířce (215 mm) se pak rozměrově hodí k oblíbenému D/A převodníku DacMagic200M nebo přenoskovému předzesilovači Alva Duo.

Oba přehrávače používají stejný D/A převodník ESS Sabre ES9033Q a v podstatě se liší jen svými rozměry, tedy příslušností ke komponentům odpovídající produktové řady.

Více než desetileté know-how v oboru streamování hudby zúročilo Cambridge Audio samozřejmě i u nových síťových přehrávačů, které využívají nejnovější vlastní streamovací modul a software StreamMagic Gen 4. Je to systém, který inženýři této značky vyvinuli zcela sami, na pracovišti v Londýně a který nabízí nekompromisní, spolehlivé streamování hudby v hi-fi kvalitě. Jeho používání je velmi pohodlné a intuitivní. Dokáže přehrávat hudbu s neuvěřitelnou zvukovou čistotou, v rozlišení až 32 bit/768 kHz (PCM) a DSD512.

Přehrávače AXN10 a MXN10 umožňují přístup k bezplatným i předplaceným streamovacím službám ve vysokém rozlišení, jako jsou internetová rádia, Spotify Connect, Tidal, Qobuz a Deezer. Díky integrovaným funkcím Apple Airplay2 a Chromecast získáte přístup ke službám Apple Music, BBC Sounds a dalším. Oba přístroje jsou také Roon Ready, takže dokážou sloučit poslech digitální hudby, bez ohledu na její zdroj, do jediné služby.

Funkce Internetové rádio zprostředkuje živé vysílání prostřednictvím internetu. Můžete poslouchat své oblíbené stanice, různé speciálně zaměřené internetové stanice a mnoho dalších z celého světa, vše zdarma. Navíc u mnoha stanic je, díky podpoře MPEG-DASH, kvalita daleko lepší než u digitálního rádia (DAB).

Pokud máte nějaké nahrávky souborů FLAC ve vysokém rozlišení na paměťovém nosiči USB, můžete je poslouchat na svém hi-fi systému pouhým připojením disku k zadnímu USB portu.

Komunikace se síťovými přehrávači AXN10 a MXN10 nemůže být jednodušší. Aplikace StreamMagic umožňuje intuitivní ovládání všech připojených zdrojů, vytváření seznamů skladeb, nastavení předvoleb nebo pohodlné procházení alb z mobilu nebo tabletu. Na elegantním panelu přehrávačů je také několik tlačítek, která umožňují přímý přístup k oblíbeným seznamům skladeb nebo stanicím internetového rádia.

K dispozici je analogový výstup RCA (cinch), digitální koaxiální a optický výstup, vstup USB a dvojice antén wi-fi pro připojení k síti nebo, pro ještě spolehlivější připojení, konektor pro kabel LAN. Analogový a digitální výstup navíc fungují současně, což znamená, že jeden přístroj může sloužit i jako zdroj ve vícepokojovém zapojení.

Stejně jako ostatní přístroje této značky mají i nové síťové přehrávače minimalistický hliníkový panel v barvě Lunar Grey, černou ocelovou skříň a "splývající" sokl, které dávají oběma streamerům elegantní, nadčasový vzhled. Díky pravidelným aktualizacím budou oba síťové přehrávače spolehlivě sloužit po mnoho let.

Cena síťového přehrávače AXN10 je 14 990,- Kč, model MXN10 stojí 12 990,- Kč.

Technické parametry:

Vstupy: Ethernet, konektor USB, Wi-Fi, Bluetooth
Výstupy: linkový RCA (nesymetrický), digitální (koaxiální a optický)
D/A převodník: ESS Sabre ES9033Q
Kmitočtový rozsah: 20 Hz – 70 kHz (+0/-1 dB)
Ethernet: IEEE 802.3 10 Base-T nebo 100 Base-T
WI-FI: dvoupásmové Wi-Fi 5 2,4/5 GHz
Bluetooth: 5.0 A2DP/AVRCP podporující SBC a AAC
Podpora: UPnP, USB media, Internet. rádio, Chromecast, Spotify connect, Tidal, Qobuz, Roon Ready, Airplay 2
Audio formáty: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x512), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis
Podpora Hi-res souborů: PCM až do rozlišení 32 bit/768 kHz, DSD až do DSD512
Maximální spotřeba: 20 W
Spotřeba v režimu STANDBY <0.5 W
Rozměry (Š x V x H): 430 x 75 x 305 mm / 215 x 52 x 191 mm (AXN10 / MXN10)
Hmotnost: 3.3 kg / 1.2 kg (AXN10 / MXN10)

www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/hi-fi/ax/axn10

www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/hi-fi/mx/mxn10

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga