Cambridge Audio CXN 100

01.02.2024

O stupeň výše

Pořád je co vylepšovat. Dnes odpoledne představilo Cambridge Audio novou, od základu přepracovanou, verzi svého populárního a pravděpodobně i nejprodávanějšího síťového přehrávače řady CX. Odborníky uznávaný a audiofilskou veřejností oblíbený model CXN V2, který byl v roce 2023 oceněn magazínem What Hi-Fi jako Výrobek roku, získal důstojného nástupce s označením CXN 100.

Na první pohled se přístroj od svého předchůdce příliš neodlišuje, pokud se nezaměříte na displej, který je o něco větší a má mnohem lepší rozlišení nebo si nevšimnete absence USB konektoru na čelním panelu. Díky tomu také dokonale zapadne do sestavy s ostatními komponenty řady CX. Uvnitř však konstruktéři provedli řadu zásadních změn, které mají vliv nejen na kvalitu reprodukce, ale také na pohodlí používání a širší formátovou kompatibilitu.

Obvody nového přehrávače byly zcela přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitové schopnosti digitálně analogového převodníku ESS ES9028Q2M SABRE32. Nový převodník ESS 9028 si poradí s audio signálem s rozlišením až 32 bitů a vzorkovací frekvencí 768 kHz (zatímco kompatibilita modelu CXN V2 s 24bitovými D/A převodníky Wolfson WM8740 byla omezena na signál s rozlišením 24 bitů, při 192 kHz). 

Dále se konstruktérům podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a díky pečlivému výběru součástek vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě. Výsledkem je muzikální projev, charakterizovaný vřelostí, hloubkou zvukové scény a jemnými tonálními odstíny, srovnatelný s přístroji mnohem dražšími.

Pokud je D/A převodník srdcem přehrávače, pak je nový modul StreamMagic Gen 4 jeho mozkem. Na něm běží vlastní streamovací platforma a aplikace, kterou vývojáři Cambridge Audio zdokonalovali více než deset let. Je zodpovědný za svižný, bezproblémový a stabilní průběh přehrávání streameru z jakéhokoli digitálního zdroje. Firmware přehrávače lze samozřejmě aktualizovat a získat tak přístup k novým službám.

Nový modul StreamMagic Sailfish v přehrávači CXN 100 získal výkonnější procesor, což je oproti staršímu modelu CXN V2 značný pokrok, díky němu je jeho rozhraní znatelně svižnější. Streamovaný signál je díky výrazně vyšší rychlosti zpracování dat bez jakýchkoliv fázových deformací a odpadá proto nutnost používání dalších externích zařízení (switche apod.). Díky vyššímu výkonu procesoru se také podařilo zlepšit rozlišení displeje a jeho rychlost i odezvu. Velký barevný displej s vyšším rozlišením je také to první, čeho si uživatel všimne, mnohem lépe se na něm vyjímají obaly alb. Upraveno bylo také ovládání hlasitosti, aby mělo příjemnou, citlivou odezvu. Mezi další vylepšení, týkající se komfortu používání, patří i vestavěné Bluetooth, namísto externího adaptéru.

Aplikace StreamMagic je zároveň dálkovým ovladačem, který umožňuje intuitivně ovládat připojené zdroje – vytvářet seznamy skladeb, programovat předvolby nebo procházet alba z pohodlí poslechového místa. Přehrávač rovněž spolupracuje s fyzickým dálkovým ovladačem dodávaným s přístroji CXC a CXA.
Softwarové oddělení společnosti Cambridge u platformy StreamMagic neúnavně pracuje na zavádění nových funkcí, díky čemuž zůstane streamer CXN 100 po mnoho dalších let stále aktuální.

Přehrávač podporuje bezplatné i předplacené streamovací služby ve vysokém rozlišení. Nabízí internetová rádia, služby Spotify Connect, Tidal Connect s MQA, Qobuz a Deezer. Díky vestavěným technologiím Apple Airplay2 a Chromecast umožňuje přístup ke službám Apple Music, Amazon Music, BBC Sounds a dalším. Je také připraven pro aplikaci Roon Ready, která umožňuje konsolidovat přehrávání veškeré vaší oblíbené hudby do jednoho centra.

Vlastnosti:

Referenční převodník ESS ES9028Q2M SABRE32, zajišťující dokonalou digitálně-analogovou konverzi.
Modul StreamMagic Gen4, umožňující veškeré streamovací funkce, včetně MQA.
Integrované služby Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz a Deezer.
Internetová rádia ve vysokém rozlišení – díky podpoře streamovací technologie dynamického adaptivního streamování MPEG-DASH.
Roon Ready – sjednocené procházení veškeré digitální hudební databáze.
Podpora multiroom – kompatibilní s multiroom systémy Google Home, Apple Airplay a Roon.
Flexibilní možnosti digitálního připojení – pomocí konektoru USB audio, koaxiálního a optického TOSLINK kabelu nebo bezdrátově, pomocí integrovaných technologií Chromecast, Apple AirPlay 2 a Bluetooth.
Velký barevný displej s vysokým rozlišením.

Parametry:

 • Vstup USB Audio: USB typu B kompatibilní s protokolem USB Audio 1.0 nebo 2.0 (volba uživatele)
 • Digitální audio vstupy: USB disk, Bluetooth, S/PDIF koaxiální, TOSLINK optický
 • Analogové audio výstupy: symetrický XLR a nesymetrický RCA
 • Digitální audio výstupy: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • TOSLINK optický: 16/24 bit 32-96 kHz (pouze PCM)
 • S/PDIF koaxiální: 16/24 bit 32-192 kHz (pouze PCM)
 • UPnP: až do rozlišení 32 bit, 768 kHz
 • USB media: PCM až do rozlišení 32 bit/768 kHz, DSD (x 512)
 • USB audio: PCM až do 32 bit/768 kHz, DSD až do x512
 • Bluetooth: SBC, AAC
 • Kompatibilita: Airplay 2, Chromecast built-in, internetové rádio, Spotify Connect, TIDAL Connect, MQA, Qobuz, Deezer, Roon Ready
 • Podporované audio formáty: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x512), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis
 • Erhernet: 10/100 Mbit
 • WI-FI: IEEE 802.11 ac (2,4 GHz / 5 GHz)
 • Spotřeba max./STANDBY: 30 W/<0.5 W (eco), <2 W (pohotovostní režim v síti)
 • Rozměry (š x v x h): 430 x 85 x 325 mm
 • Hmotnost: 3,55 kg

www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/hi-fi/cx-series/cxn100

 

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga