Cambridge Audio DacMagic 200M

15.03.2021

DacMagic 200M přebírá štafetu

Po, bezmála, deseti letech předává veleúspěšný model DacMagic Plus, nástupce původního D/A převodníku DacMagic, štafetový kolík svému nástupci, digitálně analogovému převodníku a sluchátkovému zesilovači s označením DacMagic 200M. Již ve třetí generaci přichází britský výrobce prvotřídní audiotechniky - Cambridge Audio - s kompaktním, mimořádně kvalitním a velmi univerzálním D/A převodníkem, tentokrát zcela přepracovaným, nabitým nejnovějšími technologiemi, softwarem i hardwarem.

DacMagic 200M nyní nabízí nativní podporu MQA, integrovaný Bluetooth přijímač (není třeba dokupovat Bluetooth adaptér), výkonnější sluchátkový výstup a špičkovou technologii D/A konverze, kvalitou reprodukce zcela srovnatelnou s přístroji, zabudovanými ve skříních standardních Hi-Fi rozměrů. Ať už budete poslouchat oblíbenou streamovanou hudbu, muziku z CD nebo budete chtít vylepšit zvuk svého stávajícího audio systému, DacMagic 200M okamžitě zlepší kvalitu reprodukce vašeho digitálního zařízení.

Obvody Wolfson WM8740, používané v předchozích generacích převodníků (DacMagic a DacMagic Plus), nahradily vysoce kvalitní, duální D/A převodníky ESS Sabre (ES9028Q2M) v diferenciálním zapojení, což přispívá k nižšímu zkreslení i vyšší dynamice a ve výsledku k celkově čistšímu zvukovému projevu. V duální mono konfiguraci zpracovává každý převodník levý a pravý kanál samostatně, což se rovněž odráží ve zlepšení kvality reprodukce. Na rozdíl od minulé generace převodníků, umí také nové obvody zpracovat vstupní signál PCM a DSD ve vyšším rozlišení - až 32 bit/768 kHz (PCM) a DSD512. Přepínatelné digitální filtry (s průběhy křivek Fast, Slow nebo Short Delay), poskytují možnost jemně “doladit” výslednou reprodukci dle osobního vkusu či charakteru nahrávky.

Mezi nejdůležitější inovace nového převodníku patří schopnost plně dekódovat soubory MQA (DacMagic 200M je prvním přístrojem společnosti Cambridge Audio, který nativně MQA soubory podporuje) a také podpora jednobitových streamů DSD. Díky technologii MQA (Master Quality Authenticated), která usnadňuje online streamování audio souborů ve vysoké kvalitě (snižuje objem přenášených dat u HD nahrávek) lze takto pohodlně poslouchat hudbu v „lepší než CD kvalitě“. (Např. streamovací služba TIDAL využívá technologii MQA k poskytování streamů TIDAL Masters.) Převodník DacMagic 200M dokáže tyto neuvěřitelně věrné soubory plně dekódovat a převést na analogový signál tak, že opravdu hrají, jak si to jejich autor představoval. Poslech MQA souborů indikuje přístroj rozsvícením LED diody na čelním panelu.

DacMagic 200M má, oproti verzi DacMagic Plus, vylepšený sluchátkový zesilovač, u něhož byla snížena výstupní impedance. To mu poskytuje vyšší výkon, menší zkreslení, nižší úroveň šumu a lepší kontrolu reprodukce, při sluchátkovém poslechu. Konektor jack (6,3 mm) je pohodlně přístupný z čelního panelu.

Digitální audio signál lze k převodníku připojit několika způsoby. Digitální optické a koaxiální vstupy a vstup USB umožňují připojení CD a Blu-ray přehrávačů, herních konzolí, notebooků nebo jiných digitálních zařízení. Integrovaná podpora Bluetooth aptX umožňuje také bezdrátový přenos digitálního audio obsahu (např. z chytrých telefonů nebo tabletů).

Přistroj disponuje symetrickými i nesymetrickými analogovými výstupy, takže jej lze snadno připojit ke všem audio systémům. Tyto výstupy mohou pracovat jak ve fixním, tak ve variabilním režimu. Převodník je tak možné využít nejen jako sluchátkový, ale také řídící zesilovač a připojit jej přímo na vstup aktivních reprosoustav nebo výkonového zesilovače.

Všechny tyto mimořádné technologie a rozsáhlé funkce se podařilo konstruktérům společnosti Cambridge Audio vtěsnat do nevelké skříně z ocelového plechu s hliníkovým čelním panelem, o rozměrech pouhých 52 x 215 x 191 mm. K dispozici je v elegantním barevném odstínu, označovaném jako lunární šedá, který je společný pro všechny nové výrobky společnosti Cambridge.

Cena: 13 990,- Kč

Technické parametry

 • D/A převodníky: dvojité ESS ES9028Q2M
 • Digitální filtr: volitelný - Fast – Slow – Short delay (rychlý - pomalý - s krátkým zpožděním)
 • Kmitočtový rozsah: 10 Hz až 50 kHz (±1 dB)
 • Celkové harmonické zkreslení + šum (na 1 kHZ) < 0,0005 % (A - vážený průměr)
 • Odstup signálu od šumu > 115 dB (A - vážený průměr)
 • Přeslech (na 10 kHZ) < -110 dB
 • Výstupní impedance < 50 Ω (nesymetrický výstup), < 100 Ω (symetrický výstup)
 • Max. výstupní napětí: 2,1 V rms (nesym. výstup), 4,2 V rms (sym. výstup), fixní nebo variabilní
 • Podpora šířky vstup. digitál. slova: 16 bit (Bluetooth), 16 - 24 bit (opt., koax.), 16 - 32 bit (USB)
 • Vzorkovací kmitočty digital. vstupů: 44,1 kHz až 96 kHz PCM, DoP64 (optický), 44,1 kHz až 192 kHz PCM, DoP64 (koaxiální) a 44,1 kHz až 768 kHz PCM, nativní DSD 64x až 512x, DoP 64x až 256x (USB)
 • MQA kompatibilita: úplné dekódování (Core + Renderer)
 • Bluetooth v4.2, A2DP profil, SBC a AptX kodeky


SLUCHÁTKOVÝ VÝSTUP

 • Celkové harmonické zkreslení + šum (na 1 kHZ) < 0,001 %, při 100 mW do 32 Ω
 • Odstup signálu od šumu > 115 dB (A - vážený průměr)
 • Max. výstupní výkon > 300 mW při 32 Ω, > 65 mW při 150 Ω
 • Kmitočtový rozsah: 10 Hz - 50 kHz (±1 dB)
 • Doporučená impedance sluchátek: 10 Ω až 600 Ω
 • Maximální spotřeba: 12 W
 • Rozměry (V x Š x H): 52 x 215 x 191 mm
 • Hmotnost: 1,2 kg

Odkaz na stránky výrobce:

www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/hi-fi/dacmagic/dacmagic-200m

Video s představením nového D/A převodníku Cambridge Audio DacMagic 200M můžete shlédnout zde:

www.youtube.com/watch?v=T_KDPMyI054

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga