Cambridge Audio pokračuje v inovacích

31.01.2012

Zesilovač a CD přehrávač řady Azur 651

Téměř současně s uvedením přepracovaného převodníku DacMagic Plus, přichází Cambridge Audio s dalšími novinkami. Tentokrát se jedná o přístroje řady Azur, konkrétně o zesilovač Azur 651A a CD přehrávač 651C. A stejně jako v případě převodníku, i zde se nejedná jen o nějaké kosmetické úpravy modelů 650A a 650C, ale o výrazný krok kupředu nebo lépe řečeno vstříc zákazníkovi.

Zesilovač Azur 651A byl samozřejmě navržen tak, aby svým zákazníkům v jejich domovech poskytl co nejlepší zvuk, ale kromě klasických zdrojů hudby, jako je CD přehrávač, gramofon nebo tuner, které je možno připojit pomocí pěti RCA cinchových vstupů, nabízí i možnost jednoduchého připojení celé řady počítačových zdrojů, jako je PC, notebook nebo MAC, pomocí USB audio vstupu a umožňuje tak příjem souborů uložených na iTunes, streamovaných ze stanic internetového rádia nebo cloud služeb, jako je Spotify. Počítače, které se rychle stávají skvělým doplňkem Hi-Fi, ale nejsou bez chyb. Často jsou vybaveny nepříliš kvalitními zvukovými kartami. Proto u zesilovače Azur 651A jeho USB zvukový procesor extrahuje audio data přímo z pevného disku počítače - obchází jeho zvukovou kartu - a stará se o kritický převod digitálního signálu na analogový. Pro pohodlné a rychlé připojení zařízeni jako je MP3 přehrávač, iPod nebo mobilní telefon je na čelním panelu umístěn 3,5 mm vstupní konektor, který ještě doplňuje, ve své třídě ojedinělou, univerzální konektivitu.

Zesilovač 651A poskytuje, díky použití prvotřídního toroidního transformátoru se samostatnými odbočkami pro levý a pravý kanál, samostatným napájecím zdrojům a aplikaci dual-mono zapojení, dokonalou stereofonní reprodukci. Výsledkem pečlivého výběru vysoce kvalitních součástek je čistý a hladký zvukový projev o výkonu 75W (do 8 ohmů). Zesilovač umožňuje přesnou regulaci hlasitosti (díky kvalitnímu potenciometru ALPS) a tónové korekce.

Systém ochrany CAP5 neustále monitoruje přetížení zesilovače a limitaci při vysokých hlasitostech a umožňuje tak vyšší dynamiku, bez rizika poškození systému a zhoršení kvality zvuku.

CD přehrávač Azur 651C dokáže plně využít zvukový potenciál formátu CD nejen díky použití nejlepších součástek a špičkovému návrhu, ale také díky použití vlastních komponent. Mnohé přehrávače používají počítačové CD mechaniky, ale Cambridge Audio vyvinulo vlastní audiofilský CD transport. Jeho součástí je servo CD-S3, jehož obvody a software dynamicky upravují zaostření a výstupní úroveň laseru v reálném čase, což zajišťuje maximální získávání digitálních informací a minimalizaci jitteru. Dva převodníky Wolfson WM8742 zpracovávají data z každého kanálu zcela samostatně, což rovněž zajišťuje vynikající přesnost a detailnost. Nové převodníky jsou vybaveny volitelným digitálním filtrem se třemi nastaveními podle individuálních požadavků na poslech.

Vysoce kontrastní displej nyní nabízí funkci CD-text, která umožňuje rychle identifikovat skladbu, album a umělce.

Stejně jako u zesilovače, tak i u CD přehrávače má, pro menší zkreslení signálu a nižší hlučnost, napájení na starosti vysoce kvalitní toroidní transformátor.

Oba přístroje používají velmi pevné, akusticky tlumené celokovové šasi s elegantním předním panelem z kartáčovaného hliníku. Dálkový ovladač „Navigator“ umožňuje snadné ovládání všech funkcí obou přístrojů, jak 651A, tak i 651C.

K dispozici jsou v černém a stříbrném provedení.

Cena zesilovače i CD přehrávače je 17990,- Kč.      

 .

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga