Cambridge Audio řada CX Series 2

12.02.2020

Zvuk pro nadcházející dekádu

CAMBRIDGE AUDIO ŘADA CX SERIES 2

Po celou dobu pěti let, co je na trhu, byla řada Cambridge Audio CX, velmi úspěšná a oblíbená. Pět let není dlouhá doba, ale technologie rychle inovují. Svou roli také sehrál přechod výrobce od dvou barevných provedení (stříbrné a černé), k jednotné povrchové úpravě v odstínu lunární šedé.

S touto koncepcí, jednoho provedení, přišlo Cambridge Audio poprvé u přístrojů své vlajkové řady EDGE, kterou následovaly přenoskové předzesilovače, gramofon Alva TT a koncem minulého roku představená, ekonomická řada AX. Je tedy logické, že výrobce v tomto trendu pokračuje i u své inovované řady CX. Sjednocení vzhledu působí elegantnějším a modernějším dojmem. Je to výhoda nejen pro výrobce (snížení nákladů, jednodušší logistika), ale i zákazníka (ušetřené peníze se promítly do kvalitnější konstrukce). A tento originální odstín šedé je nyní typický pro všechny Hi-Fi přístroje značky Cambridge Audio.

SÍŤOVÝ PŘEHRÁVAČ CXN (V2)

Streamer CXN (V2) je navržen tak, aby zajišťoval pohodlný přístup k digitálním audio nahrávkám, ale s nekompromisní zvukovou kvalitou. Digitální audio soubory jsou k dispozici z mnoha zdrojů a CXN (V2) je schopen všechny poskytovat. Spotify Connect, Apple AirPlay 2, Qobuz a Tidal nabízejí hudební obsah z celého světa, je zde vestavěný Chromecast, který vše ještě zjednoduší a streamer CXN (V2) je testován i pro aplikaci Roon, která přehledně organizuje hudební materiál, uložený na NAS a UPnP zařízeních. Přidejte si k tomu digitální optické a koaxiální vstupy, asynchronní USB konektor, aptX Bluetooth a internetové rádio. To vše přenese hudbu z celého světa do vašeho domova.

Síťový přehrávač CXN (V2) obsahuje dvojici D/A převodníků Wolfson WM8740 a díky převzorkování audio signálu do rozlišení 24 bit/384 kHz, s využitím jedinečné technologie ATF2, vyvinuté Cambridge Audio, je hudba reprodukována s teplým charakterem, hloubkou a nejjemnějšími detaily.
Renomovaná platforma Stream Magic společnosti Cambridge zajišťuje souvislý a stabilní zážitek z poslechu z jakéhokoli zdroje hudebního signálu a díky své MPEG-DASH a HLS kompatibilitě je živé streamování konzistentní a ve vysoké kvalitě. Vlastní aplikace Stream Magic umožňuje jednoduché, stabilní a intuitivní ovládání všech připojených zdrojů - organizaci seznamů skladeb, pohodlné nastavení předvoleb nebo procházení hudebních alb. Velký barevný displej zobrazuje všechny potřebné informace nebo obal přehrávaného alba.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • D/A převodníky: zdvojené, 24 bitové Wolfson WM8740
 • DIGITÁLNÍ FILTR: ATF2 druhé generace (systém časově proměnné filtrace), s převzorkovávím na 24 bit/384 kHz
 • ANALOGOVÝ FILTR: dvoupólový duální diferenciální Besselův filtr
 • USB AUDIO VSTUP: USB typu B, odpovídá audio profilu USB 1.0 nebo 2.0 (volitelné uživatelem)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • ANALOGOVÉ AUDIO VÝSTUPY: symetrický XLR a nesymetrický RCA (cinch)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VÝSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • KOMPATIBILITA: UPnP, USB média, USB audio 1.0 a 2.0, optický Toslink a koaxiální S/PDIF, Airplay 2, vestavěný Chromecast, internetové rádio, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, Bluetooth aptX (pomocí přijímače BT100)
 • AUDIO FORMÁTY: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis, MQA (podporu této technologie přinese upgrade softwaru ve 2. kvartálu 2020)
 • ETERNET: IEEE 802.3, 10 Base-T nebo 100 Base-T (není součástí dodávky)
 • WI-FI: IEEE 802.11 b/g nebo n (2.4GHz)
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 30 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY / HMOTNOST: 85 x 430 x 305 mm / 3.5 kg

CENA: 29.990,- Kč

CD TRANSPORT CXC

Oceňovaný transport CXC, nyní v provedení v odstínu lunární šedé, aby se hodil k ostatním komponentům řady CX Series 2, přináší výjimečnou kvalitu reprodukce zvuku z kompaktních disků.

Transport CXC je ryze účelné zařízení. Je navržen tak, aby načítal digitální audio informace z CD s absolutní přesností a poté je předával digitálně-analogovému převodníku (jako jsou například vysoce kvalitní D/A převodníky, zabudované v nových integrovaných zesilovačích CXA61 a CXA81 společnosti Cambridge Audio). Disková jednotka v přístroji byla původně vyvinuta pro vlastní highendový CD přehrávač azur 851C. Využívá proslulou konstrukci se servem „S3“ a má špičkovou úroveň potlačení jitteru a korekce chyb - žádný víceúčelový přístroj není schopen konkurovat v přesnosti a stabilitě tomuto jednoúčelovému transportu.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • DIGITÁLNÍ AUDIO VÝSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • S/PDIF VÝSTUPNÍ IMPEDANCE <75 ohmů
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/ SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 25 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H) / HMOTNOST: 85 x 430 x 315 mm / 4.7 kg

CENA: 15.990,- Kč

INTEGROVANÝ STEREOFONNÍ ZESILOVAČ CXA61

Zbrusu nové integrované zesilovače CXA61 a CXA81 staví na základech položených přístroji CXA60 a CXA80. Jsou však daleko lépe vybaveny s ohledem na perspektivu, v souvislosti s neustále se vyvíjejícími technologiemi distribuce a zpracování digitálního hudebního materiálu.

Zesilovač CXA61 byl vyladěn a zdokonalen s jediným cílem, poskytnout co nejúžasnější hudební zážitky. Výběr každé součástky a každé technické rozhodnutí bylo učiněno tak, aby se minimalizovalo zabarvení zvuku a maximalizovala jeho přesnost. Protože byl navržen, aby dokázal zpracovat hudbu bez ohledu na to, z jakého zdroje pochází, má zesilovač zcela novou digitální desku, osazenou D/A převodníkem ESS Sabre ES9010 K2M. Zesilovač tak může oživit digitální zvukové soubory ve špičkovém rozlišení 32 bit/384 kHz a až DSD256 a kombinovat pohodlí a vysokou kvalitu reprodukce.

Předimenzovaný toroidní transformátor dává zesilovači výkon 60 W na každý kanál. Pečlivá konstrukce se odráží v mimořádně nízkém zkreslení a vysoké elektrické účinnosti. Výsledkem je přístroj s velkou výkonovou rezervou, připravený rozehrát dynamický potenciál reprosoustav na libovolné úrovni hlasitosti, bez nějakého přízvuku nebo zkreslení. Se zesilovačem lze spárovat jakékoli Bluetooth zařízení a streamovat pak hudbu v aptX HD kvalitě. Když se rozhodnete vyloučit kabel, není třeba se obávat ohrožení kvality reprodukce.
Zesilovač je vybaven vylepšeným koncovým stupněm, s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů a používá také revidovaný potenciometr hlasitosti, navržený tak, aby zaručoval minimální přeslechy. Výsledkem odstranění tónových korekcí a celkového zjednodušení obvodů je krátká a čistá signálová cesta.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • VÝSTUPNÍ VÝKON: 60 W (efektivní hodnota) do 8 Ω nebo 90 W do 4 Ω
 • D/A převodník: ESS Sabre ES9010K2M
 • KMITOČTOVÁ CHARAKTERISTIKA: <5 Hz - 60 kHz (+/-1 dB)
 • ANALOGOVÉ AUDIO VSTUPY: 4 x RCA, 1 x 3.5 mm MP3 vstup (na čelním panelu)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x TOSLINK optický, 1 x USB audio, Bluetooth (integrované)
 • KOMPATIBILITA: optický TOSLINK (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 96 kHz; koaxiální S/PDIF (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 192 kHz; USB audio - profil 1.0/2.0 (výchozí 2.0), PCM až 32 bit/384 kHz, až DSD256 nebo DoP256; Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP, podporující až aptX HD (24 bit/48 kHz); testován pro aplikaci ROON
 • VÝSTUPY: pro reprosoustavy A+B, 3.5 mm sluchátkový, Preamp (z předzesilovače), pro subwoofer
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/ SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 600 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H)/ HMOTNOST: 115 x 430 x 341mm / 8.3 kg

CENA: 23.990,- Kč

INTEGROVANÝ STEREOFONNÍ ZESILOVAČ CXA81

Zesilovač CXA81 je „našlapaný“, jednoduše ovladatelný a sofistikovaný přístroj. Jeho 80 W na kanál mu dává plnou kontrolu nad reprodukcí, která přenese všechny emoce i nejjemnější detaily z hudebních nahrávek.
Celý výzkum, veškerý vývoj, čas a úsilí vynaložené při přípravě tohoto zesilovače mělo pouze jediný důvod - aby se stal nejdokonalejším a nejzajímavějším integrovaným zesilovačem, který kdy byl s touto cenovkou nabízen.

Přístroj je vybaven zcela novou deskou digitálních obvodů, osazenou špičkovým D/A převodníkem ESS Sabre ES9016. To znamená, že veškeré digitální audio soubory, v rozlišení až 32 bit/384 kHz nebo DSD256, dokáže dokonale zhmotnit, přičemž všechny detaily a jemné nuance jsou reprodukovány nedotčeně a v celém rozsahu. Díky četným vylepšením a předimenzovanému toroidnímu transformátoru poskytuje zesilovač vysoký výkon 80 W na kanál. To znamená, že má dostatečnou autoritu i v kombinaci s náročnějšími reprosoustavami a velké dynamické změny v hudbě zvládá s plnou kontrolou. Dokáže také přenést kompletní hudební obraz bez ohledu na to, zda hraje s nízkou úrovní hlasitosti nebo na maximální výkon.

Zesilovač pokrývá všechny typy připojení. Kromě digitálních optických a koaxiálních vstupů je vybaven nesymetrickými stereofonními RCA vstupy i symetrickými XLR konektory. Nabízí také vestavěný přijímač pro bezdrátové Bluetooth připojení, ve špičkovém standardu aptX HD.

Používá zcela přepracovaný výkonový stupeň (třídy AB), s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů, konstruovaný s plně oddělenými, symetricky zapojenými kanály. Díky pečlivému návrhu a prvotřídním součástkám je výsledkem dokonalý, ale ne sterilní zvuk, s jedinečnou koherencí, bez ohledu na zdroj reprodukovaného signálu. Díky implementaci nejmodernějších technologií pak představuje tento zesilovač kompletní řešení.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • VÝSTUPNÍ VÝKON: 80 W (efektivní hodnota) do 8 Ω nebo 120 W do 4 Ω
 • D/A převodník: ESS Sabre ES9016K2M
 • KMITOČTOVÝ ROZSAH <5 Hz - 60 kHz (+/-1 dB)
 • ANALOGOVÉ AUDIO VSTUPY: 1 x symetrický XLR, 4 x RCA
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: 1 x koaxiální S/PDIF, 2 x optický TOSLINK, 1 x USB audio, Bluetooth (integrované)
 • KOMPATIBILITA: optický TOSLINK (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 96 kHz; koaxiální S/PDIF (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 192 kHz; USB audio - profil 1.0/2.0 (výchozí 2.0), PCM až 32 bit/384 kHz, až DSD256 nebo DoP256; Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP, podporující až aptX HD (24 bit/48 kHz); testován pro aplikaci ROON
 • VÝSTUPY: pro reprosoustavy A+B, 3.5 mm sluchátkový, Preamp (z předzesilovače), pro subwoofer
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA / SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 750 W / <0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H) / HMOTNOST: 115 x 430 x 341 mm / 8.7 kg

CENA: 32.990,- Kč

www.cambridgeaudio.com/en/products/hi-fi/cx-series-2

» zpět na přehled


Novinky

31.08.2023

Electrocompaniet AW 800 M

U příležitosti 50. výročí založení firmy a 25 let od uvedení legendárního zesilovače AW600 NEMO na trh představili konstruktéři společnosti Electrocompaniet zbrusu nový model referenčního zesilovače, AW 800 M. 

... více

25.08.2023

MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

Reprosoustavy SourcePoint 8, nejnovější počin renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10, nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako jejich větší sourozenec, ale v kompaktnějším provedení.

... více

02.08.2023

SACD přehrávač Audia Flight FLS 20

Nový model SACD přehrávače FLS 20 byl dotažen k naprosté dokonalosti a díky mimořádné přesnosti čtení disků a přenosu vysoce kvalitního signálu do audio řetězce, představuje referenční zdroj pro reprodukci oblíbených nahrávek.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga