Cambridge Audio řada CX Series 2

12.02.2020

Zvuk pro nadcházející dekádu

CAMBRIDGE AUDIO ŘADA CX SERIES 2

Po celou dobu pěti let, co je na trhu, byla řada Cambridge Audio CX, velmi úspěšná a oblíbená. Pět let není dlouhá doba, ale technologie rychle inovují. Svou roli také sehrál přechod výrobce od dvou barevných provedení (stříbrné a černé), k jednotné povrchové úpravě v odstínu lunární šedé.

S touto koncepcí, jednoho provedení, přišlo Cambridge Audio poprvé u přístrojů své vlajkové řady EDGE, kterou následovaly přenoskové předzesilovače, gramofon Alva TT a koncem minulého roku představená, ekonomická řada AX. Je tedy logické, že výrobce v tomto trendu pokračuje i u své inovované řady CX. Sjednocení vzhledu působí elegantnějším a modernějším dojmem. Je to výhoda nejen pro výrobce (snížení nákladů, jednodušší logistika), ale i zákazníka (ušetřené peníze se promítly do kvalitnější konstrukce). A tento originální odstín šedé je nyní typický pro všechny Hi-Fi přístroje značky Cambridge Audio.

SÍŤOVÝ PŘEHRÁVAČ CXN (V2)

Streamer CXN (V2) je navržen tak, aby zajišťoval pohodlný přístup k digitálním audio nahrávkám, ale s nekompromisní zvukovou kvalitou. Digitální audio soubory jsou k dispozici z mnoha zdrojů a CXN (V2) je schopen všechny poskytovat. Spotify Connect, Apple AirPlay 2, Qobuz a Tidal nabízejí hudební obsah z celého světa, je zde vestavěný Chromecast, který vše ještě zjednoduší a streamer CXN (V2) je testován i pro aplikaci Roon, která přehledně organizuje hudební materiál, uložený na NAS a UPnP zařízeních. Přidejte si k tomu digitální optické a koaxiální vstupy, asynchronní USB konektor, aptX Bluetooth a internetové rádio. To vše přenese hudbu z celého světa do vašeho domova.

Síťový přehrávač CXN (V2) obsahuje dvojici D/A převodníků Wolfson WM8740 a díky převzorkování audio signálu do rozlišení 24 bit/384 kHz, s využitím jedinečné technologie ATF2, vyvinuté Cambridge Audio, je hudba reprodukována s teplým charakterem, hloubkou a nejjemnějšími detaily.
Renomovaná platforma Stream Magic společnosti Cambridge zajišťuje souvislý a stabilní zážitek z poslechu z jakéhokoli zdroje hudebního signálu a díky své MPEG-DASH a HLS kompatibilitě je živé streamování konzistentní a ve vysoké kvalitě. Vlastní aplikace Stream Magic umožňuje jednoduché, stabilní a intuitivní ovládání všech připojených zdrojů - organizaci seznamů skladeb, pohodlné nastavení předvoleb nebo procházení hudebních alb. Velký barevný displej zobrazuje všechny potřebné informace nebo obal přehrávaného alba.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • D/A převodníky: zdvojené, 24 bitové Wolfson WM8740
 • DIGITÁLNÍ FILTR: ATF2 druhé generace (systém časově proměnné filtrace), s převzorkovávím na 24 bit/384 kHz
 • ANALOGOVÝ FILTR: dvoupólový duální diferenciální Besselův filtr
 • USB AUDIO VSTUP: USB typu B, odpovídá audio profilu USB 1.0 nebo 2.0 (volitelné uživatelem)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • ANALOGOVÉ AUDIO VÝSTUPY: symetrický XLR a nesymetrický RCA (cinch)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VÝSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • KOMPATIBILITA: UPnP, USB média, USB audio 1.0 a 2.0, optický Toslink a koaxiální S/PDIF, Airplay 2, vestavěný Chromecast, internetové rádio, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, Bluetooth aptX (pomocí přijímače BT100)
 • AUDIO FORMÁTY: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis, MQA (podporu této technologie přinese upgrade softwaru ve 2. kvartálu 2020)
 • ETERNET: IEEE 802.3, 10 Base-T nebo 100 Base-T (není součástí dodávky)
 • WI-FI: IEEE 802.11 b/g nebo n (2.4GHz)
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 30 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY / HMOTNOST: 85 x 430 x 305 mm / 3.5 kg

CENA: 29.990,- Kč

CD TRANSPORT CXC

Oceňovaný transport CXC, nyní v provedení v odstínu lunární šedé, aby se hodil k ostatním komponentům řady CX Series 2, přináší výjimečnou kvalitu reprodukce zvuku z kompaktních disků.

Transport CXC je ryze účelné zařízení. Je navržen tak, aby načítal digitální audio informace z CD s absolutní přesností a poté je předával digitálně-analogovému převodníku (jako jsou například vysoce kvalitní D/A převodníky, zabudované v nových integrovaných zesilovačích CXA61 a CXA81 společnosti Cambridge Audio). Disková jednotka v přístroji byla původně vyvinuta pro vlastní highendový CD přehrávač azur 851C. Využívá proslulou konstrukci se servem „S3“ a má špičkovou úroveň potlačení jitteru a korekce chyb - žádný víceúčelový přístroj není schopen konkurovat v přesnosti a stabilitě tomuto jednoúčelovému transportu.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • DIGITÁLNÍ AUDIO VÝSTUPY: koaxiální S/PDIF a optický TOSLINK
 • S/PDIF VÝSTUPNÍ IMPEDANCE <75 ohmů
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/ SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 25 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H) / HMOTNOST: 85 x 430 x 315 mm / 4.7 kg

CENA: 15.990,- Kč

INTEGROVANÝ STEREOFONNÍ ZESILOVAČ CXA61

Zbrusu nové integrované zesilovače CXA61 a CXA81 staví na základech položených přístroji CXA60 a CXA80. Jsou však daleko lépe vybaveny s ohledem na perspektivu, v souvislosti s neustále se vyvíjejícími technologiemi distribuce a zpracování digitálního hudebního materiálu.

Zesilovač CXA61 byl vyladěn a zdokonalen s jediným cílem, poskytnout co nejúžasnější hudební zážitky. Výběr každé součástky a každé technické rozhodnutí bylo učiněno tak, aby se minimalizovalo zabarvení zvuku a maximalizovala jeho přesnost. Protože byl navržen, aby dokázal zpracovat hudbu bez ohledu na to, z jakého zdroje pochází, má zesilovač zcela novou digitální desku, osazenou D/A převodníkem ESS Sabre ES9010 K2M. Zesilovač tak může oživit digitální zvukové soubory ve špičkovém rozlišení 32 bit/384 kHz a až DSD256 a kombinovat pohodlí a vysokou kvalitu reprodukce.

Předimenzovaný toroidní transformátor dává zesilovači výkon 60 W na každý kanál. Pečlivá konstrukce se odráží v mimořádně nízkém zkreslení a vysoké elektrické účinnosti. Výsledkem je přístroj s velkou výkonovou rezervou, připravený rozehrát dynamický potenciál reprosoustav na libovolné úrovni hlasitosti, bez nějakého přízvuku nebo zkreslení. Se zesilovačem lze spárovat jakékoli Bluetooth zařízení a streamovat pak hudbu v aptX HD kvalitě. Když se rozhodnete vyloučit kabel, není třeba se obávat ohrožení kvality reprodukce.
Zesilovač je vybaven vylepšeným koncovým stupněm, s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů a používá také revidovaný potenciometr hlasitosti, navržený tak, aby zaručoval minimální přeslechy. Výsledkem odstranění tónových korekcí a celkového zjednodušení obvodů je krátká a čistá signálová cesta.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • VÝSTUPNÍ VÝKON: 60 W (efektivní hodnota) do 8 Ω nebo 90 W do 4 Ω
 • D/A převodník: ESS Sabre ES9010K2M
 • KMITOČTOVÁ CHARAKTERISTIKA: <5 Hz - 60 kHz (+/-1 dB)
 • ANALOGOVÉ AUDIO VSTUPY: 4 x RCA, 1 x 3.5 mm MP3 vstup (na čelním panelu)
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x TOSLINK optický, 1 x USB audio, Bluetooth (integrované)
 • KOMPATIBILITA: optický TOSLINK (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 96 kHz; koaxiální S/PDIF (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 192 kHz; USB audio - profil 1.0/2.0 (výchozí 2.0), PCM až 32 bit/384 kHz, až DSD256 nebo DoP256; Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP, podporující až aptX HD (24 bit/48 kHz); testován pro aplikaci ROON
 • VÝSTUPY: pro reprosoustavy A+B, 3.5 mm sluchátkový, Preamp (z předzesilovače), pro subwoofer
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA/ SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 600 W/<0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H)/ HMOTNOST: 115 x 430 x 341mm / 8.3 kg

CENA: 23.990,- Kč

INTEGROVANÝ STEREOFONNÍ ZESILOVAČ CXA81

Zesilovač CXA81 je „našlapaný“, jednoduše ovladatelný a sofistikovaný přístroj. Jeho 80 W na kanál mu dává plnou kontrolu nad reprodukcí, která přenese všechny emoce i nejjemnější detaily z hudebních nahrávek.
Celý výzkum, veškerý vývoj, čas a úsilí vynaložené při přípravě tohoto zesilovače mělo pouze jediný důvod - aby se stal nejdokonalejším a nejzajímavějším integrovaným zesilovačem, který kdy byl s touto cenovkou nabízen.

Přístroj je vybaven zcela novou deskou digitálních obvodů, osazenou špičkovým D/A převodníkem ESS Sabre ES9016. To znamená, že veškeré digitální audio soubory, v rozlišení až 32 bit/384 kHz nebo DSD256, dokáže dokonale zhmotnit, přičemž všechny detaily a jemné nuance jsou reprodukovány nedotčeně a v celém rozsahu. Díky četným vylepšením a předimenzovanému toroidnímu transformátoru poskytuje zesilovač vysoký výkon 80 W na kanál. To znamená, že má dostatečnou autoritu i v kombinaci s náročnějšími reprosoustavami a velké dynamické změny v hudbě zvládá s plnou kontrolou. Dokáže také přenést kompletní hudební obraz bez ohledu na to, zda hraje s nízkou úrovní hlasitosti nebo na maximální výkon.

Zesilovač pokrývá všechny typy připojení. Kromě digitálních optických a koaxiálních vstupů je vybaven nesymetrickými stereofonními RCA vstupy i symetrickými XLR konektory. Nabízí také vestavěný přijímač pro bezdrátové Bluetooth připojení, ve špičkovém standardu aptX HD.

Používá zcela přepracovaný výkonový stupeň (třídy AB), s optimalizovanými hodnotami kondenzátorů, konstruovaný s plně oddělenými, symetricky zapojenými kanály. Díky pečlivému návrhu a prvotřídním součástkám je výsledkem dokonalý, ale ne sterilní zvuk, s jedinečnou koherencí, bez ohledu na zdroj reprodukovaného signálu. Díky implementaci nejmodernějších technologií pak představuje tento zesilovač kompletní řešení.

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • VÝSTUPNÍ VÝKON: 80 W (efektivní hodnota) do 8 Ω nebo 120 W do 4 Ω
 • D/A převodník: ESS Sabre ES9016K2M
 • KMITOČTOVÝ ROZSAH <5 Hz - 60 kHz (+/-1 dB)
 • ANALOGOVÉ AUDIO VSTUPY: 1 x symetrický XLR, 4 x RCA
 • DIGITÁLNÍ AUDIO VSTUPY: 1 x koaxiální S/PDIF, 2 x optický TOSLINK, 1 x USB audio, Bluetooth (integrované)
 • KOMPATIBILITA: optický TOSLINK (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 96 kHz; koaxiální S/PDIF (pouze PCM) 16/24 bit 32 - 192 kHz; USB audio - profil 1.0/2.0 (výchozí 2.0), PCM až 32 bit/384 kHz, až DSD256 nebo DoP256; Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP, podporující až aptX HD (24 bit/48 kHz); testován pro aplikaci ROON
 • VÝSTUPY: pro reprosoustavy A+B, 3.5 mm sluchátkový, Preamp (z předzesilovače), pro subwoofer
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA / SPOTŘEBA V REŽIMU STANDBY: 750 W / <0.5 W
 • ROZMĚRY (V x Š x H) / HMOTNOST: 115 x 430 x 341 mm / 8.7 kg

CENA: 32.990,- Kč

www.cambridgeaudio.com/en/products/hi-fi/cx-series-2

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga