Cambridge EVO 150 DeLorean

24.04.2024

Jen 1000 kusů

CAMBRIDGE AUDIO EVO 150 DELOREAN EDITION

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne zájemcům o toto nestandardní provedení v omezené sérii 1000 ks.

Pro ty, kteří si nevzpomenou na značku DMC, krátce připomenu, že DeLorean DMC-12 byl sportovní vůz, který vyráběla společnost DeLorean Motor Cars Ltd. pro DeLorean Motor Company mezi lety 1981 a 1982. Autorem myšlenky na výrobu bezpečného, úsporného sportovního automobilu, který nepodlehne korozi, a zakladatel společnosti DMC, byl John Zachary DeLorean, bývalý viceprezident GM. Vzhled vozu navrhl Giorgetto Giugiaro, italský automobilový a průmyslový designér, zakladatel společnosti Italdesign, který byl v roce 1999, v Las Vegas, vyhlášen novináři z různých zemí světa automobilovým designérem století. Výroba unikátního automobilu probíhala v Dunmurry v Belfastu v Severním Irsku, v areálu, jehož stavbu financovala britská vláda.

Mezi charakteristické prvky tohoto novátorského automobilu, na jehož vývoji se podílel Lotus a který představil řadu unikátních technických řešení, patří ocelově šedý povrch karoserie z nelakovaného nerezového plechu či dveře vyklápějící se nahoru. Přestože byla výroba ukončena v říjnu 1982 a z výrobních linek sjelo jen 8 975 DeLoreanů (dodnes jich ale, údajně, zůstává v provozu kolem 6500), stal se DeLorean DMC-12 vyhledávanou a ceněnou sběratelskou raritou, s naprosto nezaměnitelným a maximálně funkčním designem, který není možné na silnicích přehlédnout.

Právě nadčasový, charakteristický vzhled a určitá „syrovost“ nelakované karoserie vozu inspiroval návrháře Cambridge Audio k vytvoření verze přehrávače EVO 150 s bočnicemi, připomínajícími unikátní sporťák DMC-12. V balení jsou, na výběr, dva páry bočních panelů, jeden z přírodního kovu a pak drážkované černé bočnice, v charakteristickém vzhledu čelní masky automobilu, oba ozdobené výraznými logy značky DeLorean a DMC. U nové edice přehrávače se tak nyní snoubí ikonický automobilový design s více než 50 lety zkušeností v oblasti audia a vášní značky Cambridge Audio pro nekompromisní zprostředkování hudebních emocí.

Technické parametry jsou shodné se standardní verzí All-in-One přehrávače EVO 150. Výkon je 150 W na kanál, s terminály, které umožňují připojit 2 páry reprosoustav. O spolehlivý chod a dokonalý komfort streamování se stará firemní, osvědčený modul StreamMagic Gen 4. Přehrávač používá technologii Bluetooth, s podporou kodeku aptX HD, která nabízí bezdrátové streamování hudby ve vysokém rozlišení ze všech kompatibilních zařízení, včetně gramofonů Alva. A protože Evo pomocí rozhraní Bluetooth aptx HD signál také vysílá, výborně se hodí pro privátní poslech prostřednictvím kompatibilních bezdrátových Hi-Res sluchátek.

Připojení gramofonu s MM přenoskou umožňuje integrovaný přenoskový předzesilovač. Široká konektivita přístroje, zahrnující také symetrické analogové vstupy, usnadňuje jak analogové, tak digitální propojení přehrávače s nejrůznějšími komponenty do jednoho systému. Funkce Multiroom je kompatibilní s multiroom systémy Google Home, Apple Airplay a Roon.

Obvody přístroje používají špičkové součástky, například referenční D/A převodník ESS SABRE ES9018k2m. Zapojení a software využívají veškeré, více než 55leté, zkušenosti výrobce v oblasti audiotechniky. Výsledkem je reprodukce, která oslavuje talent hudebníků a producentů, reprodukce, která si zachovává svou původní emotivní sílu a detaily.

Ovládání přehrávače Evo je intuitivní a jednoduché, ať už se používá dodávaný dálkový ovladač, jednoduchá, ale propracovaná aplikace StreamMagic nebo fyzické ovládací prvky, včetně velkého dvojitého koncentrického knoflíku na čelním panelu přístroje.

www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/evo/evo-150/evo-150-delorean-edition

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga