Electrocompaniet AW 800 M

31.08.2023

Železná pěst v sametové rukavici

MONOFONNÍ/STEREOFONNÍ VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ELECTROCOMPANIET AW 800 M

U příležitosti 50. výročí založení firmy a 25 let od uvedení legendárního zesilovače AW600 NEMO na trh představili konstruktéři společnosti Electrocompaniet zbrusu nový model referenčního zesilovače, AW 800 M.

Zesilovač AW 800 M je monoblok s výkonem 800 W do 8 ohmů, který lze provozovat také ve stereofonním režimu a v režimu bi-amping. Změna režimu se provádí velmi jednoduše, pomocí přepínače na zadní straně přístroje.

Zesilovač má aktualizovaný, ale nezaměnitelný a charakteristický design, který se dokonale hodí ke všem současným i starším přístrojům společnosti Electrocompaniet. Mimořádné zvukové vlastnosti zesilovačů této značky jsou u tohoto nového modelu ještě výrazně vylepšeny. Konstruktérům se také podařilo zachovat charakteristický zvuk, kterým jsou přístroje společnosti proslulé po celém světě.

Zesilovač AW 800 M používá topologii s přímou vazbou v otevřené smyčce s velkou šířkou pásma, dále má vylepšené koncové stupně, vykazující vysokou rychlost přeběhu a velmi vysokou šířku přenášeného pásma. Kromě toho jsou nové výkonové stupně navrženy tak, aby důkladně izolovaly vstupní a budící stupně zesilovače od zátěže a zajistily tak extrémně tvrdý výstup, který nebude ovlivněn připojenou zátěží. Toto obvodové řešení navíc výrazně ulehčuje práci již tak citlivě pracujícímu systému zpětné vazby, díky čemuž vykazuje zesilovač mimořádně nízké hodnoty zkreslení. Koncový stupeň obsahuje celkem 32 bipolárních výstupních tranzistorů s velkou šířkou pásma a vysokým proudem, které mohou, zcela bez námahy, poskytovat do zátěže velmi vysoké proudy.

Pro napájení koncového stupně byl i napájecí zdroj výrazně inovován a nyní má baterii filtračních kondenzátorů s celkovou kapacitou 210 000 uF. Síťový vstup používá stejnosměrný a RF filtr. Dva toroidní transformátory jsou magneticky a elektrostaticky stíněné, aby se v nich neindukovalo žádné rušení. Vnitřní zemnění bylo značně naddimenzováno a zcela zbaveno usměrňovacích a výstupních proudů. Výsledkem je velmi čistý výstupní signál bez jakéhokoli šumu, bez ohledu na výstupní výkon, který zesilovač poskytuje. To se odráží v mimořádně čisté a dynamické reprodukci, dokonalém podání prostoru, s velmi stabilní zvukovou scénou a nejčistším možným pozadím, při jakékoli úrovni hlasitosti.

Zajímavou novou vlastností modelu AW 800 M je možnost přepínání mezi provozními režimy mono, stereo a bi-amping, což snadno umožní upgradovat systém nebo změnit konfiguraci při zachování původní investice.
Skříň zesilovače AW 800 M má, ve srovnání se staršími modely této značky, také vylepšenou konstrukci, včetně nového designu čelní desky s gravírovaným logem a novým provedením tlačítka napájení. Šasi má novou modulární konstrukci, která je vylepšena dvěma černými lištami z broušeného hliníku na horní straně pláště, které nejenže zajišťují mnohem větší tuhost skříně, ale také působí jako pěkný dekorativní prvek. Vše je v černé, matné povrchové úpravě, která dodává zesilovači nadčasový vzhled. Přístroj je vybaven antivibračními nožkami SuperSpikes.

PARAMETRY

 • Vstupní impedance: 330 kΩ
 • Kmitočtový rozsah (aktivní/neaktivní vstupní filtr): 0,5 Hz - 220 kHz / 0,5 Hz - 1,1 MHz
 • Zesílení (mono/stereo režim, symetrický vstup): 35 dB/29 dB
 • Výstupní výkon (ve stereo režimu, 8 Ω/4 Ω/2 Ω): 2 x 300 W/2 x 600 W/2 x 1000 W
 • Výstupní výkon (v mono režimu, 8 Ω/4 Ω/2 Ω): 800 W/1500 W/2200 W
 • Rychlost přeběhu (neaktivní vstupní filtr): 270 V/μs
 • Odstup šumu od signálu (při 1 W/na plný výkon): 95 dB/122 dB
 • Činitel útlumu (při zátěži 8 Ω)> 1000
 • THD + šum: 0.0006 %
 • Rozměry (š x h x v): 41 cm x 49 cm x 30 cm
 • Hmotnost: 55 kg

www.electrocompaniet.com/products/aw-800-m-reference-power

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga