Elipson nespí na vavřínech

05.06.2012

Elipson nespí na vavřínech

Planet M

Po uvedení úspěšných reprosoustav Planet L s ozvučnicí ve tvaru koule, které nejenže elegantně vypadají, ale i výborně hrají, důkazem čehož je doporučení časopisu Hi-Fi Choice „Recommended“ a jeho pět hvězdiček za zvuk a hodnocení „vynikající“, časopisu Stereo a video, s označením „výhodný nákup“, přichází Elipson s jejich menšími sourozenci, pojmenovanými Planet M. Kompaktní a atraktivní reprosoustavy Planet M pokračují ve stopách kultovního modelu Planet L. Elipson u nich použil své ověřené akustické technologie a nejmodernější konstrukci, aby docílil nekompromisní zvukové výsledky.

Stejně jako větší model, používají vlastní 2-pásmový koaxiální reproduktor, jehož výhody, jakožto koherentního, téměř ideálního bodového zdroje zvuku, jsou dobře známy a který také umožňuje jejich kompaktní konstrukci. Na rozdíl od větší verze však používají ozvučnici uzavřenou. Dvoupásmový koaxiální reproduktor používá u středobasového měniče membránu o průměru 10 cm z impregnovaného papíru, výškový reproduktor má hedvábnou kalotu o průměru 2 cm, své kompetence si předávají na frekvenci 2.500 Hz. Jejich kmitočtový rozsah je 90 - 22000 Hz (+/- 3dB), impedance 8 Ω a citlivost 88 dB/1W/1 m. K připojení slouží jeden pár postříbřených terminálů. Jejich rozměry jsou 150 x 150 x 150 mm a hmotnost 1,65 kg. Výrobce je dodává s podstavcem z kartáčovaného kovu ve tvaru prstence. Součástí výbavy, kterou je možno dokoupit, jsou elegantní kovové stojany, konzoly k montáži na zeď a sada umožňující velmi originální zavěšení reprosoustav pod strop pokoje.

K dispozici jsou ve 3 barvách s lesklým povrchem: bílé, černé a červené.

Cena sady dvou reprosoustav Planet M je 13.990,- Kč, sada pěti kusů stojí 34.990,- Kč.

Vzhledem k jejich velikosti a z toho důvodu i absenci nejnižších basů se přímo nabízí rozšířit jejich rozsah pomocí subwooferu.

Planet Sub

Bassreflexová ozvučnice ve tvaru válce sleduje stejnou designovou linii jako celá řada reprosoustav Planet. A kromě výjimečného vzhledu nabízí subwoofer Planet Sub i nekompromisní zvukovou kvalitu.

S reproduktorem o průměru membrány 20 cm a integrovaným zesilovačem třídy D o výkonu 200 W, nabízí tento subwoofer výjimečné podání basů a jedinečnou univerzálnost, díky niž může být součástí Vašeho stereo systému, stejně tak jako pohodlně zapadne do sestavy domácího kina. Jeho elegance a výkon zaručuje harmonické spojení s koulemi Elipson. K dispozici je samozřejmě ve stejných barvách.

Jeho kmitočtový rozsah je 30 - 240 Hz, dělící kmitočet se dá regulovat v rozsahu od 50 do 200 Hz, pomocí přepínače 0° / 180° se dá přepínat fáze a pomocí dalšího přepínače je možno nastavit citlivost pro automatický restart z režimu standby. Lakovaný válec s bassreflexovým otvorem vyústěným dozadu, o průměru 316 mm a výšce 393 mm, váží 11 kg.

Subwoofer Planet Sub stojí 12.490,- Kč.

www.elipson.com

» zpět na přehled


Novinky

09.10.2018

Cambridge YOYO (S) zdarma!

Jako dárek jej dostane každý zákazník, který si u kteréhokoli našeho prodejce zakoupí v období od 9.10. do 31.12.2018 libovolný přístroj „osmičkové“ řady Cambridge Audio.

... více

27.07.2018

Reprosoustavy Gradient 1.4

To, že každý konstrukční prvek má u těchto soustav svůj smysl a vše je dokonale účelně promyšleno a do nejmenšího detailu podřízeno zvuku, se odráží, v bezkonkurenčním poměru ceny a užitné hodnoty.

... více

21.05.2018

Reprosoustavy Neat Iota Xplorer

Kombinace všech konstrukčních prvků zajišťuje reprosoustavám Iota Xplorer schopnost dokonalého ztvárnění všech hudebních žánrů. Model Xplorer popírá své malé rozměry svou plnorozsahovou agilní reprodukcí, se široce zobrazeným prostorem nahrávek...

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga