Elipson nespí na vavřínech

05.06.2012

Elipson nespí na vavřínech

Planet M

Po uvedení úspěšných reprosoustav Planet L s ozvučnicí ve tvaru koule, které nejenže elegantně vypadají, ale i výborně hrají, důkazem čehož je doporučení časopisu Hi-Fi Choice „Recommended“ a jeho pět hvězdiček za zvuk a hodnocení „vynikající“, časopisu Stereo a video, s označením „výhodný nákup“, přichází Elipson s jejich menšími sourozenci, pojmenovanými Planet M. Kompaktní a atraktivní reprosoustavy Planet M pokračují ve stopách kultovního modelu Planet L. Elipson u nich použil své ověřené akustické technologie a nejmodernější konstrukci, aby docílil nekompromisní zvukové výsledky.

Stejně jako větší model, používají vlastní 2-pásmový koaxiální reproduktor, jehož výhody, jakožto koherentního, téměř ideálního bodového zdroje zvuku, jsou dobře známy a který také umožňuje jejich kompaktní konstrukci. Na rozdíl od větší verze však používají ozvučnici uzavřenou. Dvoupásmový koaxiální reproduktor používá u středobasového měniče membránu o průměru 10 cm z impregnovaného papíru, výškový reproduktor má hedvábnou kalotu o průměru 2 cm, své kompetence si předávají na frekvenci 2.500 Hz. Jejich kmitočtový rozsah je 90 - 22000 Hz (+/- 3dB), impedance 8 Ω a citlivost 88 dB/1W/1 m. K připojení slouží jeden pár postříbřených terminálů. Jejich rozměry jsou 150 x 150 x 150 mm a hmotnost 1,65 kg. Výrobce je dodává s podstavcem z kartáčovaného kovu ve tvaru prstence. Součástí výbavy, kterou je možno dokoupit, jsou elegantní kovové stojany, konzoly k montáži na zeď a sada umožňující velmi originální zavěšení reprosoustav pod strop pokoje.

K dispozici jsou ve 3 barvách s lesklým povrchem: bílé, černé a červené.

Cena sady dvou reprosoustav Planet M je 13.990,- Kč, sada pěti kusů stojí 34.990,- Kč.

Vzhledem k jejich velikosti a z toho důvodu i absenci nejnižších basů se přímo nabízí rozšířit jejich rozsah pomocí subwooferu.

Planet Sub

Bassreflexová ozvučnice ve tvaru válce sleduje stejnou designovou linii jako celá řada reprosoustav Planet. A kromě výjimečného vzhledu nabízí subwoofer Planet Sub i nekompromisní zvukovou kvalitu.

S reproduktorem o průměru membrány 20 cm a integrovaným zesilovačem třídy D o výkonu 200 W, nabízí tento subwoofer výjimečné podání basů a jedinečnou univerzálnost, díky niž může být součástí Vašeho stereo systému, stejně tak jako pohodlně zapadne do sestavy domácího kina. Jeho elegance a výkon zaručuje harmonické spojení s koulemi Elipson. K dispozici je samozřejmě ve stejných barvách.

Jeho kmitočtový rozsah je 30 - 240 Hz, dělící kmitočet se dá regulovat v rozsahu od 50 do 200 Hz, pomocí přepínače 0° / 180° se dá přepínat fáze a pomocí dalšího přepínače je možno nastavit citlivost pro automatický restart z režimu standby. Lakovaný válec s bassreflexovým otvorem vyústěným dozadu, o průměru 316 mm a výšce 393 mm, váží 11 kg.

Subwoofer Planet Sub stojí 12.490,- Kč.

www.elipson.com

» zpět na přehled


Novinky

13.06.2019

Falcon Loudspeakers

Obrovské zkušenosti, precizní provedení, technologické novátorství, ale hlavně neobyčejná skromnost, tak by se dal charakterizovat, dnes již „historický“, tradiční, britský výrobce reprosoustav, Falcon Acoustics, se sídlem v Oxfordu.

... více

26.02.2019

Gramofon Cambridge ALVA TT

Snadná a bezstarostná reprodukce hudby, samozřejmě ve vynikající kvalitě, to je hlavní cíl, kterému byla podřízena koncepce a konstrukce tohoto gramofonu. Snad žádný jiný gramofon na trhu není tak uživatelsky přívětivý.

... více

24.02.2019

Audio Video Show Praha 2019

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu audio a video elektroniky, doplněnou o expozici inteligentního bydlení, která se koná v pražském hotelu Don Giovanni v pátek 1.3.2019 a sobotu 2.3.2019.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga