Elipson nespí na vavřínech

05.06.2012

Elipson nespí na vavřínech

Planet M

Po uvedení úspěšných reprosoustav Planet L s ozvučnicí ve tvaru koule, které nejenže elegantně vypadají, ale i výborně hrají, důkazem čehož je doporučení časopisu Hi-Fi Choice „Recommended“ a jeho pět hvězdiček za zvuk a hodnocení „vynikající“, časopisu Stereo a video, s označením „výhodný nákup“, přichází Elipson s jejich menšími sourozenci, pojmenovanými Planet M. Kompaktní a atraktivní reprosoustavy Planet M pokračují ve stopách kultovního modelu Planet L. Elipson u nich použil své ověřené akustické technologie a nejmodernější konstrukci, aby docílil nekompromisní zvukové výsledky.

Stejně jako větší model, používají vlastní 2-pásmový koaxiální reproduktor, jehož výhody, jakožto koherentního, téměř ideálního bodového zdroje zvuku, jsou dobře známy a který také umožňuje jejich kompaktní konstrukci. Na rozdíl od větší verze však používají ozvučnici uzavřenou. Dvoupásmový koaxiální reproduktor používá u středobasového měniče membránu o průměru 10 cm z impregnovaného papíru, výškový reproduktor má hedvábnou kalotu o průměru 2 cm, své kompetence si předávají na frekvenci 2.500 Hz. Jejich kmitočtový rozsah je 90 - 22000 Hz (+/- 3dB), impedance 8 Ω a citlivost 88 dB/1W/1 m. K připojení slouží jeden pár postříbřených terminálů. Jejich rozměry jsou 150 x 150 x 150 mm a hmotnost 1,65 kg. Výrobce je dodává s podstavcem z kartáčovaného kovu ve tvaru prstence. Součástí výbavy, kterou je možno dokoupit, jsou elegantní kovové stojany, konzoly k montáži na zeď a sada umožňující velmi originální zavěšení reprosoustav pod strop pokoje.

K dispozici jsou ve 3 barvách s lesklým povrchem: bílé, černé a červené.

Cena sady dvou reprosoustav Planet M je 13.990,- Kč, sada pěti kusů stojí 34.990,- Kč.

Vzhledem k jejich velikosti a z toho důvodu i absenci nejnižších basů se přímo nabízí rozšířit jejich rozsah pomocí subwooferu.

Planet Sub

Bassreflexová ozvučnice ve tvaru válce sleduje stejnou designovou linii jako celá řada reprosoustav Planet. A kromě výjimečného vzhledu nabízí subwoofer Planet Sub i nekompromisní zvukovou kvalitu.

S reproduktorem o průměru membrány 20 cm a integrovaným zesilovačem třídy D o výkonu 200 W, nabízí tento subwoofer výjimečné podání basů a jedinečnou univerzálnost, díky niž může být součástí Vašeho stereo systému, stejně tak jako pohodlně zapadne do sestavy domácího kina. Jeho elegance a výkon zaručuje harmonické spojení s koulemi Elipson. K dispozici je samozřejmě ve stejných barvách.

Jeho kmitočtový rozsah je 30 - 240 Hz, dělící kmitočet se dá regulovat v rozsahu od 50 do 200 Hz, pomocí přepínače 0° / 180° se dá přepínat fáze a pomocí dalšího přepínače je možno nastavit citlivost pro automatický restart z režimu standby. Lakovaný válec s bassreflexovým otvorem vyústěným dozadu, o průměru 316 mm a výšce 393 mm, váží 11 kg.

Subwoofer Planet Sub stojí 12.490,- Kč.

www.elipson.com

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga