Elipson nespí na vavřínech

05.06.2012

Elipson nespí na vavřínech

Planet M

Po uvedení úspěšných reprosoustav Planet L s ozvučnicí ve tvaru koule, které nejenže elegantně vypadají, ale i výborně hrají, důkazem čehož je doporučení časopisu Hi-Fi Choice „Recommended“ a jeho pět hvězdiček za zvuk a hodnocení „vynikající“, časopisu Stereo a video, s označením „výhodný nákup“, přichází Elipson s jejich menšími sourozenci, pojmenovanými Planet M. Kompaktní a atraktivní reprosoustavy Planet M pokračují ve stopách kultovního modelu Planet L. Elipson u nich použil své ověřené akustické technologie a nejmodernější konstrukci, aby docílil nekompromisní zvukové výsledky.

Stejně jako větší model, používají vlastní 2-pásmový koaxiální reproduktor, jehož výhody, jakožto koherentního, téměř ideálního bodového zdroje zvuku, jsou dobře známy a který také umožňuje jejich kompaktní konstrukci. Na rozdíl od větší verze však používají ozvučnici uzavřenou. Dvoupásmový koaxiální reproduktor používá u středobasového měniče membránu o průměru 10 cm z impregnovaného papíru, výškový reproduktor má hedvábnou kalotu o průměru 2 cm, své kompetence si předávají na frekvenci 2.500 Hz. Jejich kmitočtový rozsah je 90 - 22000 Hz (+/- 3dB), impedance 8 Ω a citlivost 88 dB/1W/1 m. K připojení slouží jeden pár postříbřených terminálů. Jejich rozměry jsou 150 x 150 x 150 mm a hmotnost 1,65 kg. Výrobce je dodává s podstavcem z kartáčovaného kovu ve tvaru prstence. Součástí výbavy, kterou je možno dokoupit, jsou elegantní kovové stojany, konzoly k montáži na zeď a sada umožňující velmi originální zavěšení reprosoustav pod strop pokoje.

K dispozici jsou ve 3 barvách s lesklým povrchem: bílé, černé a červené.

Cena sady dvou reprosoustav Planet M je 13.990,- Kč, sada pěti kusů stojí 34.990,- Kč.

Vzhledem k jejich velikosti a z toho důvodu i absenci nejnižších basů se přímo nabízí rozšířit jejich rozsah pomocí subwooferu.

Planet Sub

Bassreflexová ozvučnice ve tvaru válce sleduje stejnou designovou linii jako celá řada reprosoustav Planet. A kromě výjimečného vzhledu nabízí subwoofer Planet Sub i nekompromisní zvukovou kvalitu.

S reproduktorem o průměru membrány 20 cm a integrovaným zesilovačem třídy D o výkonu 200 W, nabízí tento subwoofer výjimečné podání basů a jedinečnou univerzálnost, díky niž může být součástí Vašeho stereo systému, stejně tak jako pohodlně zapadne do sestavy domácího kina. Jeho elegance a výkon zaručuje harmonické spojení s koulemi Elipson. K dispozici je samozřejmě ve stejných barvách.

Jeho kmitočtový rozsah je 30 - 240 Hz, dělící kmitočet se dá regulovat v rozsahu od 50 do 200 Hz, pomocí přepínače 0° / 180° se dá přepínat fáze a pomocí dalšího přepínače je možno nastavit citlivost pro automatický restart z režimu standby. Lakovaný válec s bassreflexovým otvorem vyústěným dozadu, o průměru 316 mm a výšce 393 mm, váží 11 kg.

Subwoofer Planet Sub stojí 12.490,- Kč.

www.elipson.com

» zpět na přehled


Novinky

04.11.2021

Zesilovač Copland CSA70

Tentokrát Copland uvedl na trh svůj nejnovější a zároveň nejmenší model, s označením CSA70, který má čistě tranzistorové osazení. Koncový stupeň zesilovače, s výkonem 70 W na kanál, příjemně překvapí i uživatele s náročnějšími reprosoustavami.

... více

21.09.2021

MoFi Fender PrecisionDeck

Americký výrobce MoFi Electronics ve spolupráci s kytarovou legendou Fender přichází na trh se speciální edicí gramofonů.

... více

21.09.2021

Zesilovač Audio Research I/50

Integrovaný zesilovač I/50 je prvním produktem ve zcela nové řadě společnosti Audio Research. Funkčně jednoduchý, vizuálně poutavý a hudebně úžasný.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga