MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

25.08.2023

Nejlepší regálovka 2023-2024

OSMIPALCOVÁ KOAXIÁLNÍ STOJANOVÁ REPROSOUSTAVA MOFI SOURCEPOINT 8

Asociace EISA, která každoročně vyhlašuje nejlepší produkty spotřební elektroniky v oblasti audia, videa a mobilní elektroniky, ocenila nejnovější reproduktorové soustavy společnosti MoFi Electronics, model SourcePoint 8, v kategorii „Stojanové reprosoustavy“, jako nejlepší výrobek pro roky 2023-2024.

Reprosoustavy SourcePoint 8 jsou nejnovějším počinem renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10. Novinka SourcePoint 8 nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako její větší sourozenec, ale v kompaktnějším a snáze umístitelném provedení.

Andrew Jones a tým společnosti MoFi Electronics zmenšili reprosoustavy SourcePoint 10 a vytvořili tak nové bedýnky, které se vejdou do širšího spektra interiérů, a přitom stále poskytují velký, úchvatný zvuk, který osloví i řadu náročných audiofilů. Pokud tedy posluchač hledá kvalitní reprobedýnku, která nezabere tolik prostoru v obývacím pokoji, může být tento menší model ideální volbou.

Tyto reprosoustavy se mohou pochlubit na zakázku vyrobeným osmipalcovým koaxiálním měničem s 1,25palcovým výškovým reproduktorem s měkkou kalotou. Představují konstrukční řešení s bodovým zdrojem, které poskytuje dokonalou kontrolu, tonální vyváženost a přesné zobrazení hudební scény. Membrána basového reproduktoru funguje jako zvukovod pro výškový reproduktor, čímž se maximalizuje účinnost tohoto reproduktoru a sladí se směrové charakteristiky obou měničů.

Ať už dáváte přednost akustickým skladbám nebo agresivnější elektrické hudbě, tyto reprosoustavy poskytnou vždy vynikající reprodukci. Nahrávky zprostředkovávají s výjimečnou detailností, konkrétností a čistotou a zároveň poskytují mohutnost, živost a tonální rozsah mnohem větších reprosoustav.


Magnetický systém Twin-Drive s vysokým magnetickým tokem

Reprosoustavy poskytují výjimečný přednes díky inovativnímu systému Twin-Drive s neodymovými magnety s vysokým magnetickým tokem. Konstruktéři optimalizovali nejen frekvenční charakteristiku nízkofrekvenčního a výškového reproduktoru, ale také upřednostnili snížení zkreslení v konstrukci systému magnet/cívka. Konstrukcí pohonu, která minimalizuje zkreslení, zajistili, že systém generuje minimum nechtěných frekvencí nad rámec původního signálu. Systém Twin-Drive vytváří plně symetrické magnetické pole, což vede k extrémně nízkému intermodulačnímu zkreslení (IMD) a čistému, přesnému zvuku.

Řada SourcePoint představuje špičku v oblasti návrhu a konstrukce reproduktorových soustav. Menší model nabízí stejnou úroveň zvukové kvality jako jeho větší sourozenec a představuje všestranný a pro zesilovač přátelský komponent, který jistě potěší nejednoho audiofil. Jejich vynikající parametry, elegantní design a výjimečné technické provedení z nich činí důstojný doplněk poslechové místnosti každého milovníka hudby.

 • Typ: dvoupásmová reprosoustava s bassreflexovou ozvučnicí
 • Reproduktory: 8″ koaxiální reproduktor s 1,25″ výškovým reproduktorem (s měkkou kalotou a širokým závěsem)
 • Kmitočtová charakteristika: 47 Hz-30 kHz
 • Jmenovitá impedance: 8 Ω, minimálně 6,4 Ω
 • Citlivost: 87 dB/2,83 V/1 m
 • Dělící kmitočet: 1,6 kHz
 • Minimální doporučený výkon: 30 W
 • Maximální příkon: 150 W
 • Rozměry (ŠxVxH): 290 x 456 x 335 mm (s mřížkou), 290 x 456 x 320 mm (bez mřížky)
 • Hmotnost: 12.7 kg (každá)
 • Provedení: přírodní dýha se saténovým povrchem, ořech a černý jasan nebo saténově bílý nátěr

www.mofielectronics.com/sourcepoint8

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga