MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

25.08.2023

Nejlepší regálovka 2023-2024

OSMIPALCOVÁ KOAXIÁLNÍ STOJANOVÁ REPROSOUSTAVA MOFI SOURCEPOINT 8

Asociace EISA, která každoročně vyhlašuje nejlepší produkty spotřební elektroniky v oblasti audia, videa a mobilní elektroniky, ocenila nejnovější reproduktorové soustavy společnosti MoFi Electronics, model SourcePoint 8, v kategorii „Stojanové reprosoustavy“, jako nejlepší výrobek pro roky 2023-2024.

Reprosoustavy SourcePoint 8 jsou nejnovějším počinem renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10. Novinka SourcePoint 8 nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako její větší sourozenec, ale v kompaktnějším a snáze umístitelném provedení.

Andrew Jones a tým společnosti MoFi Electronics zmenšili reprosoustavy SourcePoint 10 a vytvořili tak nové bedýnky, které se vejdou do širšího spektra interiérů, a přitom stále poskytují velký, úchvatný zvuk, který osloví i řadu náročných audiofilů. Pokud tedy posluchač hledá kvalitní reprobedýnku, která nezabere tolik prostoru v obývacím pokoji, může být tento menší model ideální volbou.

Tyto reprosoustavy se mohou pochlubit na zakázku vyrobeným osmipalcovým koaxiálním měničem s 1,25palcovým výškovým reproduktorem s měkkou kalotou. Představují konstrukční řešení s bodovým zdrojem, které poskytuje dokonalou kontrolu, tonální vyváženost a přesné zobrazení hudební scény. Membrána basového reproduktoru funguje jako zvukovod pro výškový reproduktor, čímž se maximalizuje účinnost tohoto reproduktoru a sladí se směrové charakteristiky obou měničů.

Ať už dáváte přednost akustickým skladbám nebo agresivnější elektrické hudbě, tyto reprosoustavy poskytnou vždy vynikající reprodukci. Nahrávky zprostředkovávají s výjimečnou detailností, konkrétností a čistotou a zároveň poskytují mohutnost, živost a tonální rozsah mnohem větších reprosoustav.


Magnetický systém Twin-Drive s vysokým magnetickým tokem

Reprosoustavy poskytují výjimečný přednes díky inovativnímu systému Twin-Drive s neodymovými magnety s vysokým magnetickým tokem. Konstruktéři optimalizovali nejen frekvenční charakteristiku nízkofrekvenčního a výškového reproduktoru, ale také upřednostnili snížení zkreslení v konstrukci systému magnet/cívka. Konstrukcí pohonu, která minimalizuje zkreslení, zajistili, že systém generuje minimum nechtěných frekvencí nad rámec původního signálu. Systém Twin-Drive vytváří plně symetrické magnetické pole, což vede k extrémně nízkému intermodulačnímu zkreslení (IMD) a čistému, přesnému zvuku.

Řada SourcePoint představuje špičku v oblasti návrhu a konstrukce reproduktorových soustav. Menší model nabízí stejnou úroveň zvukové kvality jako jeho větší sourozenec a představuje všestranný a pro zesilovač přátelský komponent, který jistě potěší nejednoho audiofil. Jejich vynikající parametry, elegantní design a výjimečné technické provedení z nich činí důstojný doplněk poslechové místnosti každého milovníka hudby.

 • Typ: dvoupásmová reprosoustava s bassreflexovou ozvučnicí
 • Reproduktory: 8″ koaxiální reproduktor s 1,25″ výškovým reproduktorem (s měkkou kalotou a širokým závěsem)
 • Kmitočtová charakteristika: 47 Hz-30 kHz
 • Jmenovitá impedance: 8 Ω, minimálně 6,4 Ω
 • Citlivost: 87 dB/2,83 V/1 m
 • Dělící kmitočet: 1,6 kHz
 • Minimální doporučený výkon: 30 W
 • Maximální příkon: 150 W
 • Rozměry (ŠxVxH): 290 x 456 x 335 mm (s mřížkou), 290 x 456 x 320 mm (bez mřížky)
 • Hmotnost: 12.7 kg (každá)
 • Provedení: přírodní dýha se saténovým povrchem, ořech a černý jasan nebo saténově bílý nátěr

www.mofielectronics.com/sourcepoint8

» zpět na přehled


Novinky

31.08.2023

Electrocompaniet AW 800 M

U příležitosti 50. výročí založení firmy a 25 let od uvedení legendárního zesilovače AW600 NEMO na trh představili konstruktéři společnosti Electrocompaniet zbrusu nový model referenčního zesilovače, AW 800 M. 

... více

25.08.2023

MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

Reprosoustavy SourcePoint 8, nejnovější počin renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10, nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako jejich větší sourozenec, ale v kompaktnějším provedení.

... více

02.08.2023

SACD přehrávač Audia Flight FLS 20

Nový model SACD přehrávače FLS 20 byl dotažen k naprosté dokonalosti a díky mimořádné přesnosti čtení disků a přenosu vysoce kvalitního signálu do audio řetězce, představuje referenční zdroj pro reprodukci oblíbených nahrávek.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga