Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

29.11.2023

Electrocompaniet představuje nové monobloky AW 300 M

Přední výrobce špičkové audiotechniky, kterou vyrábí výhradně ve vlastním moderním závodě v Norsku, uvedl na trh špičkový monofonní zesilovač AW 300 M.

S tímto modelem učinili konstruktéři společnosti významný krok vpřed. Jedná se o, s velkou pečlivostí, zcela přepracovaný výkonový zesilovač, který byl od základu navržen jako monoblok. Navazuje na úspěch většího modelu AW 800 M a nabízí kompaktnější provedení, díky němuž jej lze velmi snadno integrovat do jakéhokoli špičkového audiosystému.

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet, který dokonale doplňuje estetiku současných i starších výrobků této značky.

Monobloky AW 300 M se mohou pochlubit topologií s přímou vazbou a extrémně vysokou šířkou pásma v otevřené smyčce, dále vylepšenou o zesilovací stupně s vysokou rychlostí přeběhu, čímž nastavují nové standardy dokonalého zvuku. Nový koncový stupeň byl zkonstruován tak, aby izoloval vstupní a budící obvody od zátěže, díky čemuž je výstupní signál mimořádně pevný a odolný vůči připojeným zátěžím (náročným reprosoustavám). Tato inovace nejen zjednodušuje systém zpětné vazby, ale také zajišťuje mimořádně nízké zkreslení.

Napájecí zdroj prošel výrazným zdokonalením a je vybaven mohutnou filtrační kapacitou 110 000 μF. Síťové napětí je na vstupu pečlivě filtrováno, a to jak z hlediska stejnosměrného, tak i vysokofrekvenčního rušení. Toroidní transformátor se zvětšeným průřezem vinutí a výkonem 800 VA je vybaven magnetickým a elektrostatickým stíněním, díky čemuž je účinně minimalizován šum a rušení. To se odráží ve stabilní zvukové scéně s naprosto tichým zvukovým pozadím.

Vzhled zesilovače prošel drobnými úpravami, včetně nového čelního panelu s gravírovaným 3D logem a přepracovaným tlačítkem vypínače. Šasi bylo od základu přepracováno a má modulární konstrukci. Dvě elegantní černé lišty z kartáčovaného hliníku nejen zvyšují tuhost skříně, ale působí také jako estetický prvek. Přístroje Electrocompaniet jsou standardně vybaveny univerzálními nožkami se zapouzdřenými hroty (Soundcare SuperSpikes). Jejich jedinečná konstrukce odstraňuje nejčastější problém, který se vyskytuje při používání běžných hrotů, spočívající v nebezpečí poškození povrchů, na kterých je přístroj umístěn a zároveň nabízí výhody izolace zařízení od možného přenosu vibrací z okolního prostředí.

Uvedením těchto monobloků na trh potvrzuje společnost Electrocompaniet svůj závazek neustále zlepšovat a dodávat špičkové vybavení pro audiofily a hudební nadšence. Zaměřuje se na nejmodernější technologie, elegantní design a precizní inženýrství a pokračuje tak v definování hranic zvuku s vysokou věrností.


Technické parametry:

Vstupní impedance: 330 kΩ
Kmitočtový rozsah (vstupní filtr aktivní): 0,5 Hz – 220 kHz
Kmitočtový rozsah (vstupní filtr vypnutý): 0,5 Hz – 1,1 MHz
Zesílení (mono, symetrický vstup): 29 dB (x28)
Vstupní šum (20-20 kHz) <2 μV
Odstup signálu od šumu (ref. 1 W/8 Ω zátěž, 20-20 kHz): 95 dB
Odstup signálu od šumu (ref. plný výkon, 20-20 kHz): 120 dB
Rychlost přeběhu (vstupní filtr vypnutý): 140 V/μs
Stejnosměrné napětí na výstupu <5 mV
Celkové harmonické zkreslení a šum: 0.0006 %
Intermodulační zkreslení <0,001 %
Činitel útlumu (8 Ω zátěž) >1000
Jmenovitý výstupní výkon MONO: 300 W (8 Ω), 600 W (4 Ω), 1000 W (2 Ω)

www.electrocompaniet.com/products/aw-300-m-monoblock-power-amplifier

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga