Přehrávač Cambridge Audio CXUHD

19.11.2017

Univerzální 4K UHD Blu-ray přehrávač

Jednička na britském trhu v segmentu Hi-Fi techniky, firma Cambridge Audio, je sice spojována především s kvalitními audio produkty, ve svém širokém portfoliu výrobků má však také prvotřídní vybavení pro milovníky domácího kina. A to, že v oboru AV receiverů a univerzálních přehrávačů, v době, kdy neustále přibývají nové a nové audio a video formáty, patří mezi světovou špičku a drží krok s neustálým vývojem, dokazuje její nový UHD Blu-ray přehrávač, který vzhledově zapadá mezi komponenty řady CX a podporuje HDR, včetně Dolby Vision.

S prvním UHD přehrávačem od Cambridge Audio můžete vstoupit do světa pestrých vizuálních zážitků a ohromujících detailů v nádherném 4K rozlišení. Tento přehrávač byl, pro snížení šumu a lepší obrazovou i zvukovou kvalitu, navržen bez DA převodníku. CXUHD podporuje nejnovější technologie 4K,včetně disků UHD, HDR a Dolby Vision; což zákazníkovi poskytne přehrávač referenční kvality, schopný pracovat s téměř jakýmkoli obrazovým nebo zvukovým formátem.

UHD, 4K, HDR & DOLBY VISION

CXUHD podporuje přehrávání 4K UHD Blu-Ray disků, které umožňují rozlišení obrazu až 3840 x 2160, což je čtyřikrát více pixelů než dovoluje běžný HD Blu-Ray. Pro zvýšení kompatibility s obsahem, vytvořeným uživatelem, podporuje rovněž přehrávání dalších mediálních 4K souborů, které využívají dekódování videa HEVC H.265, H.264, VP9 4K a Hi10P. HDR (High Dynamic Range) je také podporován HDR televizorem, čímž se zvětšuje rozsah kontrastu a jasu, pro dokonalejší a rozšířené zobrazení barev. Byl profesionálně kalibrován tak, aby se optimalizoval dynamický rozsah mezi černou a bílou, společně s přírodními barvami, s ohledem na pohyb filmového obrazu. Pro plnou kompatibilitu je k dispozici i konverze poskytovaná pro starší modely s obrazovkou SDR (Standard Dynamic Range). Dolby Vision obohatí zážitky ze sledování vašeho domácího kina o skvělé světelné efekty, 68 miliard barev a intenzivní černou, které jste nikdy nemohli vidět na standardních televizních obrazovkách.

PŘEHRÁVÁNÍ MÉDIÍ A SÍŤOVÝ PŘÍSTUP

Díky dvěma USB 3.0 portům pro přehrávání médií je přehrávač CXUHD schopen přehrávat celou řadu hudebních a video souborů nebo obrázků z USB karet a pevných disků, včetně videokazet HEVC, H.264, VP9 4K a Hi10P. Vestavěný Wi-Fi 802.11ac nebo Gigabit Ethernet můžete také připojit k domácí síti, což vám umožní snadný přístup k multimediálním souborům uloženým na počítači, notebooku, NAS discích a domovských serverech. Jeho univerzální kompatibilita umožňuje také přehrávání mnoha diskových formátů včetně disků Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD a audio CD.

PRŮCHOZÍ PRO AUDIO

Přehrávač CXUHD podporuje průchod zvuku, kódovaného technologiemi Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a přenos bitových toků pro imerzivní zvukové formáty, založené na objektech, jako jsou Dolby Atmos a DTS: X, díky čemuž je schopen nabídnout úžasný zvuk i v případě, že jde o nejnovější filmový soundtrack.

VYSOCE KVALITNÍ KONSTRUKCE

S využitím nejmodernějších technologií a dlouholetých zkušeností s výrobou kvalitních audio přístrojů a domácího kina, nabízí UHD přehrávač Cambridge Audio vysoce kvalitní reprodukci videa. Zakázkový čtyřjádrový video dekodér má integrováno pokročilé video dekódování, zpracování a optimalizaci obrazu. Vysoce přesná, stabilizovaná laserová mechanika umožňuje hladké a spolehlivé přehrávání, bez ohledu na typ disku, který přehráváte. Její mechanismus zajišťuje mimořádně rychlé načítání s detekcí chyb a jejich korekcí. Přehrávač funguje jako transport, protože u něj konstruktéři odstranili interní DA převodník, aby tak snížili rušení signálu a zlepšili, snížením šumu, jeho kvalitu. Svým vzhledem, s elegantní povrchovou úpravou a čelním panelem z kartáčovaného hliníku přehrávač dokonale zapadá do současných sestav přístrojů řady CX.

DUÁLNÍ HDMI VÝSTUP

Na zadní straně přehrávače CXUHD jsou umístěny dva samostatné HDMI výstupy; port HDMI 2.0, pro připojení nejnovějších 4K UHD televizorů, projektorů a AV přijímačů a audio port HDMI 1.4, pro připojení starších AV přijímačů.

HDMI 2.0 VSTUP

Pomocí vstupu HDMI 2.0 s podporou rozlišení UHD je vyřešeno připojení uživatelů k externím streamovacím zařízením, jako jsou Chromecast, Amazon Firesticks a Apple TV. Tato flexibilita umožňuje vybrat si z široké škály streamovacích zařízení a služeb a to vše s využitím možností přehrávače CXUHD pro zpracování zvuku a videa.

SNADNÁ INTEGRACE

Díky inteligentním funkcím je přehrávač CXUHD skvělou volbou pro jakékoliv domácí kino. Koaxiální a optické digitální audio výstupy poskytují zpětnou kompatibilitu se všemi staršími audio komponenty, které můžete mít ve vašem systému.

 • KOMPATIBILNÍ TYPY DISKŮ: UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE
 • BD PROFIL: BD-ROM Verze 3.1 Profil 6 (rovněž kompatibilní s BD-ROM Verze 2.5 Profil 5)
 • DEKODÉR: Mediatek MTK8591
 • EXTERNÍ ÚLOŽIŠTĚ: 2 x USB 3.0
 • SNÍMKOVÉ FREKVENCE VIDEA: 24 Hz/50 Hz/60 Hz
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY VIDEO SOUBORŮ: MPEG2, MPEG 2 HD, MPEG4, MPEG4 HD, AVC, VC-1, XVID, AVI, AVC, MKV (4.1), DAT, VOB, WMV, MOV, MP4, MPEG-PS, FLV, MTS, M2TS, M2T, M4V, QuickTime
 • PODPOROVANÉ AUDIO FORMÁTY: AAC, WMA, MP3, APE, Ogg Vorbis, FLAC, WAV
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY PRO OBRAZOVÉ SOUBORY: JPG, BMP, GIF, PNG
 • HMDI 1 (VSTUP & VÝSTUP): Video: UHD/1080p 24/1080p/1080i/720p/576p/576i/4 80p/480i, 3D frame-packing 720p/1080p24 Audio: až 7.1kanálové / 192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • HDMI 2 (POUZE AUDIO VÝSTUP): až 7.1kanálové/192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • ETHERNET: 1000 BASE-T
 • WI-FI: 802.11B, G, N (2.4 GHz), 802.11A, N, AC (5 GHz)
 • ZDROJ: univerzální spínaný 100 – 240 V
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA: 35 W, v režimu STANDBY(funkce QUICK START vypnuta) <0.5W
 • ROZMĚRY (v x š x h) (včetně nožek): 82 mm x 430 mm x 312 mm (3.2” x 16.9” x 12.3”)
 • HMOTNOST: 5.0 kg (11.0lbs)

Cena přehrávače Cambridge CXUHD je 22 990,- Kč.

www.cambridgeaudio.com/gbr/en/products/cx/cxuhd

» zpět na přehled


Novinky

27.07.2018

Reprosoustavy Gradient 1.4

To, že každý konstrukční prvek má u těchto soustav svůj smysl a vše je dokonale účelně promyšleno a do nejmenšího detailu podřízeno zvuku, se odráží, v bezkonkurenčním poměru ceny a užitné hodnoty.

... více

21.05.2018

Reprosoustavy Neat Iota Xplorer

Kombinace všech konstrukčních prvků zajišťuje reprosoustavám Iota Xplorer schopnost dokonalého ztvárnění všech hudebních žánrů. Model Xplorer popírá své malé rozměry svou plnorozsahovou agilní reprodukcí, se široce zobrazeným prostorem nahrávek...

... více

21.03.2018

Gramofony MoFi Electronics

V době, kdy jsou nové remastery distribuovány na SACD a formou HD souborů, Mobile Fidelity stále pracuje na zdokonalování výroby matric a lisování  LP desek. Myšlenka nabídnout milovníkům vinylu cenově dostupnou, špičkovou elektroniku pro přehrávání těchto nahrávek, vedla k založení společnosti MoFi.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga