Přehrávač Cambridge Audio CXUHD

19.11.2017

Univerzální 4K UHD Blu-ray přehrávač

Jednička na britském trhu v segmentu Hi-Fi techniky, firma Cambridge Audio, je sice spojována především s kvalitními audio produkty, ve svém širokém portfoliu výrobků má však také prvotřídní vybavení pro milovníky domácího kina. A to, že v oboru AV receiverů a univerzálních přehrávačů, v době, kdy neustále přibývají nové a nové audio a video formáty, patří mezi světovou špičku a drží krok s neustálým vývojem, dokazuje její nový UHD Blu-ray přehrávač, který vzhledově zapadá mezi komponenty řady CX a podporuje HDR, včetně Dolby Vision.

S prvním UHD přehrávačem od Cambridge Audio můžete vstoupit do světa pestrých vizuálních zážitků a ohromujících detailů v nádherném 4K rozlišení. Tento přehrávač byl, pro snížení šumu a lepší obrazovou i zvukovou kvalitu, navržen bez DA převodníku. CXUHD podporuje nejnovější technologie 4K,včetně disků UHD, HDR a Dolby Vision; což zákazníkovi poskytne přehrávač referenční kvality, schopný pracovat s téměř jakýmkoli obrazovým nebo zvukovým formátem.

UHD, 4K, HDR & DOLBY VISION

CXUHD podporuje přehrávání 4K UHD Blu-Ray disků, které umožňují rozlišení obrazu až 3840 x 2160, což je čtyřikrát více pixelů než dovoluje běžný HD Blu-Ray. Pro zvýšení kompatibility s obsahem, vytvořeným uživatelem, podporuje rovněž přehrávání dalších mediálních 4K souborů, které využívají dekódování videa HEVC H.265, H.264, VP9 4K a Hi10P. HDR (High Dynamic Range) je také podporován HDR televizorem, čímž se zvětšuje rozsah kontrastu a jasu, pro dokonalejší a rozšířené zobrazení barev. Byl profesionálně kalibrován tak, aby se optimalizoval dynamický rozsah mezi černou a bílou, společně s přírodními barvami, s ohledem na pohyb filmového obrazu. Pro plnou kompatibilitu je k dispozici i konverze poskytovaná pro starší modely s obrazovkou SDR (Standard Dynamic Range). Dolby Vision obohatí zážitky ze sledování vašeho domácího kina o skvělé světelné efekty, 68 miliard barev a intenzivní černou, které jste nikdy nemohli vidět na standardních televizních obrazovkách.

PŘEHRÁVÁNÍ MÉDIÍ A SÍŤOVÝ PŘÍSTUP

Díky dvěma USB 3.0 portům pro přehrávání médií je přehrávač CXUHD schopen přehrávat celou řadu hudebních a video souborů nebo obrázků z USB karet a pevných disků, včetně videokazet HEVC, H.264, VP9 4K a Hi10P. Vestavěný Wi-Fi 802.11ac nebo Gigabit Ethernet můžete také připojit k domácí síti, což vám umožní snadný přístup k multimediálním souborům uloženým na počítači, notebooku, NAS discích a domovských serverech. Jeho univerzální kompatibilita umožňuje také přehrávání mnoha diskových formátů včetně disků Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD a audio CD.

PRŮCHOZÍ PRO AUDIO

Přehrávač CXUHD podporuje průchod zvuku, kódovaného technologiemi Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a přenos bitových toků pro imerzivní zvukové formáty, založené na objektech, jako jsou Dolby Atmos a DTS: X, díky čemuž je schopen nabídnout úžasný zvuk i v případě, že jde o nejnovější filmový soundtrack.

VYSOCE KVALITNÍ KONSTRUKCE

S využitím nejmodernějších technologií a dlouholetých zkušeností s výrobou kvalitních audio přístrojů a domácího kina, nabízí UHD přehrávač Cambridge Audio vysoce kvalitní reprodukci videa. Zakázkový čtyřjádrový video dekodér má integrováno pokročilé video dekódování, zpracování a optimalizaci obrazu. Vysoce přesná, stabilizovaná laserová mechanika umožňuje hladké a spolehlivé přehrávání, bez ohledu na typ disku, který přehráváte. Její mechanismus zajišťuje mimořádně rychlé načítání s detekcí chyb a jejich korekcí. Přehrávač funguje jako transport, protože u něj konstruktéři odstranili interní DA převodník, aby tak snížili rušení signálu a zlepšili, snížením šumu, jeho kvalitu. Svým vzhledem, s elegantní povrchovou úpravou a čelním panelem z kartáčovaného hliníku přehrávač dokonale zapadá do současných sestav přístrojů řady CX.

DUÁLNÍ HDMI VÝSTUP

Na zadní straně přehrávače CXUHD jsou umístěny dva samostatné HDMI výstupy; port HDMI 2.0, pro připojení nejnovějších 4K UHD televizorů, projektorů a AV přijímačů a audio port HDMI 1.4, pro připojení starších AV přijímačů.

HDMI 2.0 VSTUP

Pomocí vstupu HDMI 2.0 s podporou rozlišení UHD je vyřešeno připojení uživatelů k externím streamovacím zařízením, jako jsou Chromecast, Amazon Firesticks a Apple TV. Tato flexibilita umožňuje vybrat si z široké škály streamovacích zařízení a služeb a to vše s využitím možností přehrávače CXUHD pro zpracování zvuku a videa.

SNADNÁ INTEGRACE

Díky inteligentním funkcím je přehrávač CXUHD skvělou volbou pro jakékoliv domácí kino. Koaxiální a optické digitální audio výstupy poskytují zpětnou kompatibilitu se všemi staršími audio komponenty, které můžete mít ve vašem systému.

 • KOMPATIBILNÍ TYPY DISKŮ: UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE
 • BD PROFIL: BD-ROM Verze 3.1 Profil 6 (rovněž kompatibilní s BD-ROM Verze 2.5 Profil 5)
 • DEKODÉR: Mediatek MTK8591
 • EXTERNÍ ÚLOŽIŠTĚ: 2 x USB 3.0
 • SNÍMKOVÉ FREKVENCE VIDEA: 24 Hz/50 Hz/60 Hz
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY VIDEO SOUBORŮ: MPEG2, MPEG 2 HD, MPEG4, MPEG4 HD, AVC, VC-1, XVID, AVI, AVC, MKV (4.1), DAT, VOB, WMV, MOV, MP4, MPEG-PS, FLV, MTS, M2TS, M2T, M4V, QuickTime
 • PODPOROVANÉ AUDIO FORMÁTY: AAC, WMA, MP3, APE, Ogg Vorbis, FLAC, WAV
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY PRO OBRAZOVÉ SOUBORY: JPG, BMP, GIF, PNG
 • HMDI 1 (VSTUP & VÝSTUP): Video: UHD/1080p 24/1080p/1080i/720p/576p/576i/4 80p/480i, 3D frame-packing 720p/1080p24 Audio: až 7.1kanálové / 192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • HDMI 2 (POUZE AUDIO VÝSTUP): až 7.1kanálové/192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • ETHERNET: 1000 BASE-T
 • WI-FI: 802.11B, G, N (2.4 GHz), 802.11A, N, AC (5 GHz)
 • ZDROJ: univerzální spínaný 100 – 240 V
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA: 35 W, v režimu STANDBY(funkce QUICK START vypnuta) <0.5W
 • ROZMĚRY (v x š x h) (včetně nožek): 82 mm x 430 mm x 312 mm (3.2” x 16.9” x 12.3”)
 • HMOTNOST: 5.0 kg (11.0lbs)

Cena přehrávače Cambridge CXUHD je 22 990,- Kč.

www.cambridgeaudio.com/gbr/en/products/cx/cxuhd

» zpět na přehled


Novinky

13.06.2019

Falcon Loudspeakers

Obrovské zkušenosti, precizní provedení, technologické novátorství, ale hlavně neobyčejná skromnost, tak by se dal charakterizovat, dnes již „historický“, tradiční, britský výrobce reprosoustav, Falcon Acoustics, se sídlem v Oxfordu.

... více

26.02.2019

Gramofon Cambridge ALVA TT

Snadná a bezstarostná reprodukce hudby, samozřejmě ve vynikající kvalitě, to je hlavní cíl, kterému byla podřízena koncepce a konstrukce tohoto gramofonu. Snad žádný jiný gramofon na trhu není tak uživatelsky přívětivý.

... více

24.02.2019

Audio Video Show Praha 2019

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu audio a video elektroniky, doplněnou o expozici inteligentního bydlení, která se koná v pražském hotelu Don Giovanni v pátek 1.3.2019 a sobotu 2.3.2019.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga