Přehrávač Cambridge Audio CXUHD

19.11.2017

Univerzální 4K UHD Blu-ray přehrávač

Jednička na britském trhu v segmentu Hi-Fi techniky, firma Cambridge Audio, je sice spojována především s kvalitními audio produkty, ve svém širokém portfoliu výrobků má však také prvotřídní vybavení pro milovníky domácího kina. A to, že v oboru AV receiverů a univerzálních přehrávačů, v době, kdy neustále přibývají nové a nové audio a video formáty, patří mezi světovou špičku a drží krok s neustálým vývojem, dokazuje její nový UHD Blu-ray přehrávač, který vzhledově zapadá mezi komponenty řady CX a podporuje HDR, včetně Dolby Vision.

S prvním UHD přehrávačem od Cambridge Audio můžete vstoupit do světa pestrých vizuálních zážitků a ohromujících detailů v nádherném 4K rozlišení. Tento přehrávač byl, pro snížení šumu a lepší obrazovou i zvukovou kvalitu, navržen bez DA převodníku. CXUHD podporuje nejnovější technologie 4K,včetně disků UHD, HDR a Dolby Vision; což zákazníkovi poskytne přehrávač referenční kvality, schopný pracovat s téměř jakýmkoli obrazovým nebo zvukovým formátem.

UHD, 4K, HDR & DOLBY VISION

CXUHD podporuje přehrávání 4K UHD Blu-Ray disků, které umožňují rozlišení obrazu až 3840 x 2160, což je čtyřikrát více pixelů než dovoluje běžný HD Blu-Ray. Pro zvýšení kompatibility s obsahem, vytvořeným uživatelem, podporuje rovněž přehrávání dalších mediálních 4K souborů, které využívají dekódování videa HEVC H.265, H.264, VP9 4K a Hi10P. HDR (High Dynamic Range) je také podporován HDR televizorem, čímž se zvětšuje rozsah kontrastu a jasu, pro dokonalejší a rozšířené zobrazení barev. Byl profesionálně kalibrován tak, aby se optimalizoval dynamický rozsah mezi černou a bílou, společně s přírodními barvami, s ohledem na pohyb filmového obrazu. Pro plnou kompatibilitu je k dispozici i konverze poskytovaná pro starší modely s obrazovkou SDR (Standard Dynamic Range). Dolby Vision obohatí zážitky ze sledování vašeho domácího kina o skvělé světelné efekty, 68 miliard barev a intenzivní černou, které jste nikdy nemohli vidět na standardních televizních obrazovkách.

PŘEHRÁVÁNÍ MÉDIÍ A SÍŤOVÝ PŘÍSTUP

Díky dvěma USB 3.0 portům pro přehrávání médií je přehrávač CXUHD schopen přehrávat celou řadu hudebních a video souborů nebo obrázků z USB karet a pevných disků, včetně videokazet HEVC, H.264, VP9 4K a Hi10P. Vestavěný Wi-Fi 802.11ac nebo Gigabit Ethernet můžete také připojit k domácí síti, což vám umožní snadný přístup k multimediálním souborům uloženým na počítači, notebooku, NAS discích a domovských serverech. Jeho univerzální kompatibilita umožňuje také přehrávání mnoha diskových formátů včetně disků Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD a audio CD.

PRŮCHOZÍ PRO AUDIO

Přehrávač CXUHD podporuje průchod zvuku, kódovaného technologiemi Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a přenos bitových toků pro imerzivní zvukové formáty, založené na objektech, jako jsou Dolby Atmos a DTS: X, díky čemuž je schopen nabídnout úžasný zvuk i v případě, že jde o nejnovější filmový soundtrack.

VYSOCE KVALITNÍ KONSTRUKCE

S využitím nejmodernějších technologií a dlouholetých zkušeností s výrobou kvalitních audio přístrojů a domácího kina, nabízí UHD přehrávač Cambridge Audio vysoce kvalitní reprodukci videa. Zakázkový čtyřjádrový video dekodér má integrováno pokročilé video dekódování, zpracování a optimalizaci obrazu. Vysoce přesná, stabilizovaná laserová mechanika umožňuje hladké a spolehlivé přehrávání, bez ohledu na typ disku, který přehráváte. Její mechanismus zajišťuje mimořádně rychlé načítání s detekcí chyb a jejich korekcí. Přehrávač funguje jako transport, protože u něj konstruktéři odstranili interní DA převodník, aby tak snížili rušení signálu a zlepšili, snížením šumu, jeho kvalitu. Svým vzhledem, s elegantní povrchovou úpravou a čelním panelem z kartáčovaného hliníku přehrávač dokonale zapadá do současných sestav přístrojů řady CX.

DUÁLNÍ HDMI VÝSTUP

Na zadní straně přehrávače CXUHD jsou umístěny dva samostatné HDMI výstupy; port HDMI 2.0, pro připojení nejnovějších 4K UHD televizorů, projektorů a AV přijímačů a audio port HDMI 1.4, pro připojení starších AV přijímačů.

HDMI 2.0 VSTUP

Pomocí vstupu HDMI 2.0 s podporou rozlišení UHD je vyřešeno připojení uživatelů k externím streamovacím zařízením, jako jsou Chromecast, Amazon Firesticks a Apple TV. Tato flexibilita umožňuje vybrat si z široké škály streamovacích zařízení a služeb a to vše s využitím možností přehrávače CXUHD pro zpracování zvuku a videa.

SNADNÁ INTEGRACE

Díky inteligentním funkcím je přehrávač CXUHD skvělou volbou pro jakékoliv domácí kino. Koaxiální a optické digitální audio výstupy poskytují zpětnou kompatibilitu se všemi staršími audio komponenty, které můžete mít ve vašem systému.

 • KOMPATIBILNÍ TYPY DISKŮ: UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE
 • BD PROFIL: BD-ROM Verze 3.1 Profil 6 (rovněž kompatibilní s BD-ROM Verze 2.5 Profil 5)
 • DEKODÉR: Mediatek MTK8591
 • EXTERNÍ ÚLOŽIŠTĚ: 2 x USB 3.0
 • SNÍMKOVÉ FREKVENCE VIDEA: 24 Hz/50 Hz/60 Hz
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY VIDEO SOUBORŮ: MPEG2, MPEG 2 HD, MPEG4, MPEG4 HD, AVC, VC-1, XVID, AVI, AVC, MKV (4.1), DAT, VOB, WMV, MOV, MP4, MPEG-PS, FLV, MTS, M2TS, M2T, M4V, QuickTime
 • PODPOROVANÉ AUDIO FORMÁTY: AAC, WMA, MP3, APE, Ogg Vorbis, FLAC, WAV
 • PODPOROVANÉ FORMÁTY PRO OBRAZOVÉ SOUBORY: JPG, BMP, GIF, PNG
 • HMDI 1 (VSTUP & VÝSTUP): Video: UHD/1080p 24/1080p/1080i/720p/576p/576i/4 80p/480i, 3D frame-packing 720p/1080p24 Audio: až 7.1kanálové / 192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • HDMI 2 (POUZE AUDIO VÝSTUP): až 7.1kanálové/192 kHz PCM, až 5.1 kanálové DSD, Bitstream
 • ETHERNET: 1000 BASE-T
 • WI-FI: 802.11B, G, N (2.4 GHz), 802.11A, N, AC (5 GHz)
 • ZDROJ: univerzální spínaný 100 – 240 V
 • MAXIMÁLNÍ SPOTŘEBA: 35 W, v režimu STANDBY(funkce QUICK START vypnuta) <0.5W
 • ROZMĚRY (v x š x h) (včetně nožek): 82 mm x 430 mm x 312 mm (3.2” x 16.9” x 12.3”)
 • HMOTNOST: 5.0 kg (11.0lbs)

Cena přehrávače Cambridge CXUHD je 22 990,- Kč.

www.cambridgeaudio.com/gbr/en/products/cx/cxuhd

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga