SACD přehrávač Audia Flight FLS 20

02.08.2023

A přece se točí!

SACD PŘEHRÁVAČ AUDIA FLIGHT FLS 20

Jestli věhlasný astronom Galileo Galilei tento slavný výrok opravdu pronesl nebo se to jen traduje není stoprocentně jasné a historikové se o jeho autenticitě neustále přou, ale fakt, že do nepočetné skupiny přehrávačů fyzických nosičů se záznamem ve formátu SACD přibyl špičkový model od italské Audie  určitě udělá radost nejednomu fanouškovi špičkového poslechu, který má ve své albotéce sbírku těchto „koleček“.

Výrobci se dnes, v době streamovacích služeb a snadno dostupného digitálního audio obsahu, vrhli především na vývoj síťových přehrávačů, a tak i nový model klasického CD přehrávače čí CD mechaniky se v nabídce známých značek objevuje jen sporadicky. Nové přístroje, které přehrají i disky SACD jsou naprostou vzácností, zvláště ty, které můžeme zařadit do kategorie high-end.

Audia, která po desetiletí CD přehrávače aktivně vyvíjí, sbírá a zdokonaluje tak své zkušenosti, ztělesnila celé své know-how v novém, špičkovém přehrávači, vybaveném SACD mechanikou s horním vkládáním disků.
Nový model FLS20 byl dotažen k naprosté dokonalosti a díky mimořádné přesnosti čtení disků a přenosu vysoce kvalitního signálu do audio řetězce, představuje referenční zdroj pro reprodukci oblíbených nahrávek.

Pro dosažení tohoto cíle byly použity co nejkratší signálové cesty a všechny obvody jsou řešeny minimalisticky.
Po dlouhém a náročném poslechovém zkoušení a sofistikovaných technických opatřeních byl systém diskové mechaniky zcela od základu navržen tak, aby prakticky eliminoval veškeré vibrace, a to jak zevnitř šasi, tak zvenčí. Vibrace jsou největším nepřítelem diskových přehrávačů a špičkových zvukových výsledků nelze dosáhnout bez úplné eliminace vibrací jeho mechaniky. Informace z disku jsou čteny s dokonalou přesností a do obvodů SACD přehrávače FLS20 je přiváděn jen čistý, mimořádně kvalitní signál.

Přístroj má robustní skříň s tlustým hliníkovým čelním panelem. Převodníková část využívá dva 32bitové převodníky Sabre ES9038PRO (jeden na každý kanál, v monofonním režimu) a ultra nízkošumové hodiny Crystek CCHD-950. Digitální obvody jsou napájeny z 10 napájecích zdrojů s velmi nízkou úrovní šumu. Výstupní obvody jsou ve vlastním Audia Flight provedení, tedy diskrétní, plně symetrické, třídy A, s proudovou zpětnou vazbou. Ty jsou napájeny 4 nízkošumovými diskrétními obvody napěťových stabilizátorů. Přehrávač nabízí symetrický i nesymetrický analogový výstup.

Napájecí zdroj používá 3 zcela samostatné toroidní transformátory, pro analogový stupeň (80 W), pro obvody digitálního stupně (85 W) a 15 W pro řídicí obvody. Univerzálnost připojení zajišťují 4 vestavěné digitální vstupy (Toslink, AES/EBU, S/PDIF, USB) a 4 digitální výstupy (Toslink, AES/EBU, S/PDIF, I2S).

Elegantní přehrávač, který vzhledově odpovídá ostatním komponentům řady FLS je nabízen v černém provedení nebo v přírodní barvě kovu. Jistě je zajímavá také možnost dokoupení volitelné steamovací karty.

Cena SACD přehrávače FLS 20 je 434.990,- Kč.

Technické parametry

 • Kmitočtový rozsah: 2 Hz - 50 KHz ± 0,5 dB (SACD), 2 Hz - 20 KHz ± 0,5 dB (CD)
 • Dynamický rozsah: 140 dB
 • Celkové harmonické zkreslení + šum < - 122 dB
 • Analogové výstupy: symetrický a nesymetrický (fixní nebo variabilní výstupní úroveň)
 • Maximální výstupní napětí: 2,5 V (rms)
 • Výstupní impedance: 240 Ω
 • Digitální vstupy: 4 (Toslink, AES/EBU, S/PDIF, USB)
 • Digitální výstupy: USB: 4 (Toslink, AES/EBU, S/PDIF, I2S)
 • Spotřeba: max. 180 W, v pohotovostním režimu < 1 W
 • Rozměry (ŠxVxH): 450x134x364 mm
 • Hmotnost: 17 kg

www.audia.it/products/fls-8/sacd_players-13/fls_20-22.html

» zpět na přehled


Novinky

31.08.2023

Electrocompaniet AW 800 M

U příležitosti 50. výročí založení firmy a 25 let od uvedení legendárního zesilovače AW600 NEMO na trh představili konstruktéři společnosti Electrocompaniet zbrusu nový model referenčního zesilovače, AW 800 M. 

... více

25.08.2023

MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

Reprosoustavy SourcePoint 8, nejnovější počin renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10, nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako jejich větší sourozenec, ale v kompaktnějším provedení.

... více

02.08.2023

SACD přehrávač Audia Flight FLS 20

Nový model SACD přehrávače FLS 20 byl dotažen k naprosté dokonalosti a díky mimořádné přesnosti čtení disků a přenosu vysoce kvalitního signálu do audio řetězce, představuje referenční zdroj pro reprodukci oblíbených nahrávek.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga