Shunyata Research

11.11.2020

Oddělí zrno od plev

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření našeho portfolia o jednoho z největších a také nejlepších výrobců napájecích a signálových kabelů, napájecích jednotek a příslušenství spojeného s napájením AV přístrojů a přenosem signálu. Od letošního podzimu můžete u nás a našich prodejců vybírat z opravdu široké nabídky americké značky Shunyata Research.

Tak jako je úkolem mlynáře, než umele mouku, oddělit zrno od plev, stejně tak konstruktéři audio-video zařízení bojují, na všech úrovních přenosu signálu a napájení, s všudypřítomným rušením a šumem, tak, aby se do reproduktorů dostal pouze užitečný signál, prostý všech nežádoucích „příměsí“.

I ty nejlepší napájecí zdroje rušení, naindukované v síti, pouze lépe či hůře utlumí, ale neodstraní úplně, to se pak dostává s užitečným signálem až do reprosoustav, sluchátek či v případě video zařízení na monitor a ovlivňuje výslednou kvalitu zvuku či obrazu. Signál, přenášený mezi přístroji je vystaven okolním rušivým, elektromagnetickým vlivům, kabely samy o sobě mají na tento signál nemalý vliv. Mnoho uživatelů si také neuvědomuje, že se přístroje, zapojené ve společném okruhu, mohou rušit mezi sebou navzájem. Proto je třeba věnovat napájecím kabelům a jednotkám odpovídající pozornost, stejně tak, jako signálovým a digitálním kabelům.

Společnost Shunyata Research patří k lídrům vývoje v tomto oboru, což dokazují nesčetná ocenění jejich výrobků, renomé u světoznámých studií a nahrávacích společností, podobně jako certifikace jejich produktů pro armádní a lékařské aplikace.

Společnost Shunyata Research si všechny komponenty, s výjimkou špičkových ethernetových konektorů Telegartner a Belden (u kabelu Venom), pro které si vybrala ty nejlepší dodavatele, vyrábí sama. Využívá vlastní rozsáhlý výzkum a technologie, které má patentovány, proto za některé jejich výrobky nenajdete náhradu, bez ohledu na cenu, protože je nikdo jiný nevyrábí.

Nejlepší dostupné materiály vodičů (vysoce čistá měď, ve většině výrobků monokrystalická) a dielektrika (fluorokarbon,Teflon,TPE) jsou zpracovávány s vysokou přesností, která rovněž přispívá k mimořádné kvalitě kabelů, stejně jako nejmodernější metoda spojování kabelů s konektory, tzv. sonické svařování. Veškerá kabeláž, než je odeslána zákazníkovi, prochází na závěr výroby čtyřdenním procesem KPIP (speciální technologie zahoření), který ještě vylepší zvukové vlastnosti hotových kabelů. A eliminuje nutnost jejich zdlouhavého zahořování.

Ze sortimentu společnosti Shunyata si může vybrat opravdu každý, neboť nabízí své produkty jak v dostupných, tak u špičkových modelů odpovídajících, cenových kategoriích.

Přehled nabízených výrobků a podrobný popis používaných technologií najdete zde.

www.shunyata.com

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga