Shunyata Research

11.11.2020

Oddělí zrno od plev

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření našeho portfolia o jednoho z největších a také nejlepších výrobců napájecích a signálových kabelů, napájecích jednotek a příslušenství spojeného s napájením AV přístrojů a přenosem signálu. Od letošního podzimu můžete u nás a našich prodejců vybírat z opravdu široké nabídky americké značky Shunyata Research.

Tak jako je úkolem mlynáře, než umele mouku, oddělit zrno od plev, stejně tak konstruktéři audio-video zařízení bojují, na všech úrovních přenosu signálu a napájení, s všudypřítomným rušením a šumem, tak, aby se do reproduktorů dostal pouze užitečný signál, prostý všech nežádoucích „příměsí“.

I ty nejlepší napájecí zdroje rušení, naindukované v síti, pouze lépe či hůře utlumí, ale neodstraní úplně, to se pak dostává s užitečným signálem až do reprosoustav, sluchátek či v případě video zařízení na monitor a ovlivňuje výslednou kvalitu zvuku či obrazu. Signál, přenášený mezi přístroji je vystaven okolním rušivým, elektromagnetickým vlivům, kabely samy o sobě mají na tento signál nemalý vliv. Mnoho uživatelů si také neuvědomuje, že se přístroje, zapojené ve společném okruhu, mohou rušit mezi sebou navzájem. Proto je třeba věnovat napájecím kabelům a jednotkám odpovídající pozornost, stejně tak, jako signálovým a digitálním kabelům.

Společnost Shunyata Research patří k lídrům vývoje v tomto oboru, což dokazují nesčetná ocenění jejich výrobků, renomé u světoznámých studií a nahrávacích společností, podobně jako certifikace jejich produktů pro armádní a lékařské aplikace.

Společnost Shunyata Research si všechny komponenty, s výjimkou špičkových ethernetových konektorů Telegartner a Belden (u kabelu Venom), pro které si vybrala ty nejlepší dodavatele, vyrábí sama. Využívá vlastní rozsáhlý výzkum a technologie, které má patentovány, proto za některé jejich výrobky nenajdete náhradu, bez ohledu na cenu, protože je nikdo jiný nevyrábí.

Nejlepší dostupné materiály vodičů (vysoce čistá měď, ve většině výrobků monokrystalická) a dielektrika (fluorokarbon,Teflon,TPE) jsou zpracovávány s vysokou přesností, která rovněž přispívá k mimořádné kvalitě kabelů, stejně jako nejmodernější metoda spojování kabelů s konektory, tzv. sonické svařování. Veškerá kabeláž, než je odeslána zákazníkovi, prochází na závěr výroby čtyřdenním procesem KPIP (speciální technologie zahoření), který ještě vylepší zvukové vlastnosti hotových kabelů. A eliminuje nutnost jejich zdlouhavého zahořování.

Ze sortimentu společnosti Shunyata si může vybrat opravdu každý, neboť nabízí své produkty jak v dostupných, tak u špičkových modelů odpovídajících, cenových kategoriích.

Přehled nabízených výrobků a podrobný popis používaných technologií najdete zde.

www.shunyata.com

» zpět na přehled


Novinky

14.10.2022

Ocenění pro Cambridge Audio

Respektovaný magazín What Hi-Fi uděloval, jako každý rok, svá ocenění. A naše studio Vám může, s radostí, přinést informaci, že přístroje Cambridge Audio řady CX Series 2 se v této soutěži opět umístily na prvním místě.

... více

14.07.2022

Reprosoustavy Alare Remiga 2

U svých reprosoustav si Italové zakládají nejen na vzhledu, ale především na mimořádné konstrukční a zvukové dokonalosti, která vychází z pečlivé kontroly každého kroku výroby. Všechny součástky jsou před použitím proměřeny. Pokud je cílem kvalitní reprodukce dodržení nezkreslených harmonických struktur a nástrojových barev, výrobky značky Alare to splňují dokonale.

... více

11.07.2022

Gramofony Alva TT V2 a Alva ST

Model Alva TT V2, který představuje vylepšenou generaci původního gramofonu, byl doplněn o zcela nový gramofon Alva ST, který rozšiřuje nabídku značky o levnější přístroj a zpřístupňuje tak zážitek z poslechu gramofonových desek ještě širšímu okruhu posluchačů. 

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga