Shunyata Research

11.11.2020

Oddělí zrno od plev

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření našeho portfolia o jednoho z největších a také nejlepších výrobců napájecích a signálových kabelů, napájecích jednotek a příslušenství spojeného s napájením AV přístrojů a přenosem signálu. Od letošního podzimu můžete u nás a našich prodejců vybírat z opravdu široké nabídky americké značky Shunyata Research.

Tak jako je úkolem mlynáře, než umele mouku, oddělit zrno od plev, stejně tak konstruktéři audio-video zařízení bojují, na všech úrovních přenosu signálu a napájení, s všudypřítomným rušením a šumem, tak, aby se do reproduktorů dostal pouze užitečný signál, prostý všech nežádoucích „příměsí“.

I ty nejlepší napájecí zdroje rušení, naindukované v síti, pouze lépe či hůře utlumí, ale neodstraní úplně, to se pak dostává s užitečným signálem až do reprosoustav, sluchátek či v případě video zařízení na monitor a ovlivňuje výslednou kvalitu zvuku či obrazu. Signál, přenášený mezi přístroji je vystaven okolním rušivým, elektromagnetickým vlivům, kabely samy o sobě mají na tento signál nemalý vliv. Mnoho uživatelů si také neuvědomuje, že se přístroje, zapojené ve společném okruhu, mohou rušit mezi sebou navzájem. Proto je třeba věnovat napájecím kabelům a jednotkám odpovídající pozornost, stejně tak, jako signálovým a digitálním kabelům.

Společnost Shunyata Research patří k lídrům vývoje v tomto oboru, což dokazují nesčetná ocenění jejich výrobků, renomé u světoznámých studií a nahrávacích společností, podobně jako certifikace jejich produktů pro armádní a lékařské aplikace.

Společnost Shunyata Research si všechny komponenty, s výjimkou špičkových ethernetových konektorů Telegartner a Belden (u kabelu Venom), pro které si vybrala ty nejlepší dodavatele, vyrábí sama. Využívá vlastní rozsáhlý výzkum a technologie, které má patentovány, proto za některé jejich výrobky nenajdete náhradu, bez ohledu na cenu, protože je nikdo jiný nevyrábí.

Nejlepší dostupné materiály vodičů (vysoce čistá měď, ve většině výrobků monokrystalická) a dielektrika (fluorokarbon,Teflon,TPE) jsou zpracovávány s vysokou přesností, která rovněž přispívá k mimořádné kvalitě kabelů, stejně jako nejmodernější metoda spojování kabelů s konektory, tzv. sonické svařování. Veškerá kabeláž, než je odeslána zákazníkovi, prochází na závěr výroby čtyřdenním procesem KPIP (speciální technologie zahoření), který ještě vylepší zvukové vlastnosti hotových kabelů. A eliminuje nutnost jejich zdlouhavého zahořování.

Ze sortimentu společnosti Shunyata si může vybrat opravdu každý, neboť nabízí své produkty jak v dostupných, tak u špičkových modelů odpovídajících, cenových kategoriích.

Přehled nabízených výrobků a podrobný popis používaných technologií najdete zde.

www.shunyata.com

» zpět na přehled


Novinky

06.03.2023

Audio Happening 2023

Přijďte si poslechnout nabídku špičkového audia v Hi-Fi studiích v Ostravě a blízkém okolí, s prodlouženou otevírací dobou a občerstvením zdarma.

... více

10.01.2023

Sluchátka Warwick Acoustics

Přelomové sluchátkové systémy Bravura (s elektronikou Sonoma Model One) a modely řady Aperio vdechují hudbě, kterou máte rádi nový život. Poskytují zážitky, které jsou stejně intenzivní jako intimní, stejně vzrušující jako autentické.

... více

14.10.2022

Ocenění pro Cambridge Audio

Respektovaný magazín What Hi-Fi uděloval, jako každý rok, svá ocenění. A naše studio Vám může, s radostí, přinést informaci, že přístroje Cambridge Audio řady CX Series 2 se v této soutěži opět umístily na prvním místě.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga