Sluchátka Warwick Acoustics

10.01.2023

„Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.“ O. Wilde

Milovníkům špičkového sluchátkového poslechu možná zatím ještě není známá mladá technologická společnost z anglického hrabství Warwickshire s názvem Warwick Acoustics, která je zaměřená především na profesionály v nahrávacích studiích. Jejich špičková elektrostatická sluchátka však dělají již několik let radost audiofilům na celém světě a fakt, že jejich modely Bravura a Aperio patří na absolutní vrchol nabídky, dokládá řada ocenění a pochvalných recenzí.

Nově byly výrobky této značky zařazeny do nabídky naší společnosti.

Přelomové sluchátkové systémy Bravura (s elektronikou Sonoma Model One) a modely řady Aperio, včetně limitované edice Aperio Black a Aperio 24 kt Gold vdechují nový život hudbě, kterou máte rádi. Poskytují zážitky, které jsou stejně intenzivní jako intimní, stejně vzrušující jako autentické.

BRAVURA

Sluchátka Bravura navazují na ikonický model Sonoma M1, který spatřil světlo světa před pěti lety a byl prvním sluchátkovým systémem na světě, který používal elektroakustický měnič HPEL (High-Precision Electrostatic Laminate), vyvinutý společností Warwick Acoustics (do dnešního dne získal 25 ocenění). U modelu Bravura pracovali inženýři společnosti další 3 roky na zdokonalení patentované technologie HPEL měniče, aby ještě zlepšili všechny přednosti, kterými je tento elektrostatický systém pověstný.

Nejnovější evoluce jednočinného HPEL měniče (s jedním statorem) využívá novou konstrukci statoru a dokonalejší materiály, což vede k velmi nízkému zkreslení, většímu SPL (akustickému tlaku) a širšímu frekvenčnímu rozsahu. Každý měnič je ručně vyrobený a individuálně vyladěný, což přináší bezkonkurenční zážitek z poslechu a muzikálnost.

Sluchátka Bravura používají hlavový most, odvozený z vlajkového modelu Aperio. Jeho ručně šité provedení přináší maximální pohodlí, vypadá luxusně a je snadno nastavitelný pro dokonalé přizpůsobení, což umožňuje hodiny poslechu bez únavy.

Sluchátka Bravura, která v podstatě nahrazují svého předchůdce model Sonoma M1, používají stejný vysokonapěťový zesilovač.

V případě modelu Sonoma M1 zajišťuje buzení vysoce výkonný, jednočinný, diskrétní FET zesilovač třídy A, s velmi nízkým zkreslením a velkou šířkou pásma, který je optimálně s HPEL měniči sladěn. Jeho řídicí signál má maximální amplitudu 145 V, která se sčítá se stejnosměrným polarizačním napětím 1350 V.

Vstup USB 2.0 zpracuje všechny formáty Hi-Res Audio až do rozlišení 32 bitů/384 kHz PCM a DSD přes DoP (DSD64/DSD128), zatímco vstup S/PDIF podporuje všechny formáty PCM až do 24 bitů/192 kHz. Vysokoúrovňové vstupy RCA pracují s maximálním vstupním signálem 2,1 V, zatímco nízkoúrovňový 3,5mm jack přijímá signál s maximální úrovní 850 mV.

K dosažení požadované charakteristiky na výstupu sluchátek je použito digitální zpracování všech signálů pomocí vlastních 64bitových výpočetních algoritmů, které běží na výkonném vícejádrovém XMOS procesoru. Díky využití neuvěřitelné přesnosti 64bitového DSP se podařilo v zesilovači implementovat plně digitální interpolovanou regulaci hlasitosti, která výrazně překonává všechny čistě analogové krokové atenuátory. Díky tomuto řešení nedochází k žádným ztrátám věrnosti a dynamického rozsahu, sladění levého a pravého kanálu je dokonalé a odpadají problémy s šumem, cvakáním atd.

Výsledná kvalita každého digitálního systému je dána kvalitou jeho řídicích hodin. Aby byla zaručena její nejvyšší úroveň, bez ohledu na formát vstupního signálu, je přístroj vybaven oscilátorem s velmi nízkým fázovým šumem od společnosti Crystek, který se vyznačuje nejlepší efektivní hodnotou jitteru, která činí 82 femtosekund (82 x 10-15 s).
Aby při použití datového připojení nedošlo k žádným kompromisům, vyvinuli inženýři společnosti, ve spolupráci s firmou Straight Wire, dodávaný USB kabel, který je vybaven pozlacenými konektory a postříbřenými datovými vodiči.

APERIO

Aperio je slovo z latiny, který znamená odkrýt, otevřít, odhalit. Název modelu pro vlajkovou loď společnosti, referenční sluchátkový systém, doslova odpovídá konstrukčnímu cíli: reprodukovat a odhalit veškerý nahraný zvukový obsah absolutně, beze změn.

Model Aperio je určen pro náročný profesionální audiotrh jako referenční studiový monitorovací sluchátkový systém pro audio produkci, mastering, mixáž a nahrávání. Kromě toho je systém Aperio navržen tak, aby mohl být ultimátním řešením i v domácích aplikacích nejvyšší třídy.

Model APERIO využívá nový měnič Balanced-Drive HPEL (BD-HPEL) - symetricky buzenou variantu měniče High Precision Electrostatic Laminate (HPEL) společnosti. Používá symetrické, vysokonapěťové buzení, které vytvářejí diferenciální elektrostatickou sílu, jež pohybuje membránou. BD-HPEL má dvojnásobnou hodnotu výchylky, větší linearitu a nižší zkreslení než první generace HPEL.

Tento měnič se vyrábí ve Velké Británii v nejmodernějším výzkumném a vývojovém středisku společnosti Warwick Acoustics, v přísných laboratorních podmínkách, pomocí patentovaných výrobních technik. Každý vyrobený měnič je testován v laboratoři, tříděn a s přesností na 0,5 dB párován s komplementárním kusem do společného páru.

Model BD-HPEL si zachovává patentovanou buněčnou strukturu, která výrazně omezuje a rozptyluje rezonanční jevy a rozšiřuje šířku pásma na více než 60 kHz. Dílčí buňky fungují jako menší, fázově vyrovnané planární zdroje, jejichž paralelně buzené výstupy se akusticky spojují a vytvářejí spojitou rovinnou vlnoplochu.
Hlavní konstrukční součásti sluchátek, sluchátkové mušle, jsou vyrobeny ze vstřikovaného hořčíku, který je lehký a výrazně lépe odolává vibracím než hliník a většina polymerů. Vývojáři pečlivě navrhli mušle tak, aby minimalizovali akustické odrazy a difrakci na obou stranách měniče. Stejně tak je na obou stranách měniče optimální akustická impedance.

Pohodlí při používání sluchátek je zajištěno minimalizací jejich hmotnosti a optimalizací geometrie. Díky materiálům použitým na konstrukci, jako je hořčík a technické polymery, je hmotnost sluchátek 405 g. Hlavový most byl navržen s ideální geometrií pro širokou škálu velikostí hlavy, s optimální upínací silou, která zajišťuje dobré utěsnění a stabilitu bez nadměrného tlaku, který by při dlouhém poslechu mohl způsobit nepohodlí.
Elektronika sluchátek Aperio nabízí následující funkce: plnohodnotný předzesilovač s linkovým výstupem, digitálně-analogový převodník (DAC) a sluchátkový zesilovač včetně "budiče" polarizačního napětí. Funkce předzesilovače zahrnuje širokou škálu vstupů: symetrický a nesymetrický analogový, AES3 (AES/EBU), S/PDIF koaxiální, USB a Ethernet (LAN).

Veškeré analogové obvody na desce plošných spojů jsou zapojeny diferenciálně ("symetricky"), přičemž úrovně zesílení mezi všemi stupni jsou pečlivě optimalizovány tak, aby se maximalizoval odstup signálu od šumu. Všechny obvody elektroniky, včetně stabilizace napájení, využívají topologii dual mono, aby se minimalizovaly přeslechy a rušení mezi kanály.
V obvodech jsou použity pouze ty nejlepší aktivní a pasivní součástky. Špičkové integrované obvody a vysokonapěťové diskrétní tranzistory byly vybírány na základě nejlepších dosažených zvukových výsledků. V kritických obvodech jsou použity nejkvalitnější kovové rezistory s tolerancí 0,5 % a polymerové kondenzátory s tolerancí 2 %.

Sekce analogového linkového výstupu je vybavena novými obvody třídy A, které dokážou produkovat dost vysoké napětí a proud, aby bylo možné k přístroji připojit externí elektroniku v jakékoli profesionální nebo spotřebitelské aplikaci, a to i dlouhými kabely.

Obvody D/A převodníku jsou skutečně špičkové. Používají dva 32bitové, 8kanálové D/A převodníky, jeden na kanál v duální monofonní konfiguraci, aby bylo dosaženo odstupu signálu od šumu 131 dB.
Systém Aperio je vybaven velmi unikátní regulací hlasitosti, která zachovává zvukovou kvalitu. Používá dvojí řízení úrovně, analogový atenuátor pro analogové signály a signály DSD a digitální atenuátor pro digitální signály PCM. Analogový atenuátor používá paralelní, laserem kalibrované odporové kaskády a je plně symetrický. Digitální atenuátor je založen na DSP.

Společnost Warwick Acoustics dodává k systému dva vysoce kvalitní vstupní kabely, kabel USB 2.0 typu a kabel Ethernet. Tyto kabely jsou vlastní konstrukce vyvinuté společností Warwick Acoustics tak, aby odpovídaly parametrům a kvalitě zbytku celého systému.

Všechny přístroje jsou po montáži kompletně testovány a měřeny, aby se ověřila zvuková kvalita a ke každému vyrobenému přístroji jsou poskytnuty výsledky individuálních testů.

Podrobnější informace ke sluchátkům Warwick Acoustics najdete zde.

www.warwickacoustics.com/headphones/

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga