Stream Magic 6 - síťový přehrávač

15.05.2012

Stream Magic 6 - nový síťový hudební přehrávač od Cambridge Audio

Po uvedení síťového hudebního přehrávače Sonata NP30 v roce 2011, oceněného mnoha cenami, např. v časopise What HiFi titulem produkt roku 2011 v kategorii streamovacích zařízení do 1000 liber, přichází Cambridge Audio s přístrojem zapadajícím tentokrát do audiofilské modelové řady Azur, síťovým hudebním přehrávačem Stream Magic 6.

Využívá zkušenosti získané při vývoji modelu NP 30, získal zdokonalené audio obvody a DA převodník s převzorkováním signálu, využívající stejnou technologii ATF2 zpracování signálu od firmy Anagram Technologies, jako nový DacMagic Plus. Důraz byl kladen nejen na úžasnou kvalitu reprodukce digitální hudby z různých zdrojů a elegantní provedení, ale také na jednoduchost použití a ovládání, to vše v cenově velmi dostupném balíčku.

Stream Magic 6 je velmi univerzální zařízení, které umožňuje milovníkům hudby jednoduše začlenit moderní digitální přístroje do svého HiFi řetězce nebo systému domácího kina a zajistit si poslech jejich obsahu v prvotřídní audio kvalitě, stejně tak jako vylepšit audio vlastnosti starších komponentů.

Přístroj umožňuje přímo streamovat hudbu z internetových služeb, jako je Pandora, Rhapsody, Aupeo a dalších, bez použití počítače, stejně jako poslouchat hudbu uloženou na PC, Macu , NAS disku, iPhonu, iPadu nebo tabletu či telefonu využívajícím systém Android. K dispozici je přístup k více než 20.000 internetových rozhlasových stanic, které lze pohodlně vyhledávat podle názvu, žánru nebo umístění.

Stream Magic 6 podporuje velké množství audio formátů včetně MP3, AAC, AAC +, WAV, WMA a
OGG Vorbis. Fantastickou zvukovou kvalitu nabízí přehrávání 24-bitových nekomprimovaných WAV a FLAC souborů, spolu s technologií převzorkování ATF2. Výrazně také zvyšuje kvalitu zvuku připojených externích zdrojů digitální hudby a dvojice 24-bitových digitálních vstupů tak umožňuje zlepšit audio projev televizorů, Blu-ray přehrávačů, digitálních iPod / iPad doků a jakéhokoli dalšího zařízení s digitálním audio výstupem.

O tuto mimořádnou zvukovou kvalitu se stará dvojice Wolfson WM8740 DA převodníků, separátně pro levý a pravý kanál a druhá generace algoritmu ATF2 pro audio převzorkování 24-bit/384kHz od Anagram Technologies, spolu s technologií asynchronního přenosu dat. O ambicích nového síťového přehrávače vypovídají i analogové audio výstupy. Symetrické XLR výstupy dovolují propojení s high-endovými zesilovači, RCA konektory jsou pak k dispozici pro ostatní zesilovače nebo receivery.

Pro připojení počítačů se systémem Windows k síťovému přehrávači pak slouží USB audio vstup 24-bit/96kHz (bez instalace ovladače), který po instalaci Cambridge Audio ovladače umožňuje přenos a přehrávání audio souborů v rozlišení 24-bit/192kHz (Apple počítače podporují 24-bit/192kHz USB přenos nativně).
Digitální audio vstupy (optický a koaxiální) jsou k dispozici pro připojení TV, set-top boxu, Blu-ray přehrávače, staršího CD přehrávače apod.

I přes množství nabízených funkcí je nastavení a používání Stream Magicu velmi jednoduché. Může být připojen k domácí síti pomocí Wi-Fi nebo kabelového ethernetového připojení. Pro přenos dat ze zařízení komunikujících přes Bluetooth je možno využít bezdrátový audio přijímač BT100.

Všechny vlastnosti a funkce jsou přístupné prostřednictvím ovládacích prvků na čelním panelu přístroje nebo dálkovým ovladačem. Pro iPhony, iPady nebo telefony či tablety se systémem Android poskytuje Cambridge Audio bezplatnou aplikaci Stream Magic remote Apps, která umožňuje elegantní ovládání všech funkcí síťového přehrávače, včetně regulace jeho hlasitosti. Ovládat hlasitost navíc umožňuje i u kompatibilních Azur zesilovačů nebo AV receiverů.

Perfektní podporu poskytuje zákazníkům specializovaný internetový portál Stream Magic Home (nahrazující dřívější portál UuVol ), který nabízí okamžitý přístup k seznamu 20 000 internetových rádií, perfektní správu streamingových služeb a audioknihoven na serverech či počítačových discích i zajímavé odkazy na to, kde hledat hudební soubory ve vysokém rozlišení.

Stream Magic 6 je k dispozici v černém nebo stříbrném provedení za 21.990,- Kč

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga