Zesilovač Copland CSA70

04.11.2021

Jde to i bez elektronek

Každý, kdo trochu sleduje vývoj a produkty dánského konstruktéra Hi-Fi techniky, zaměřeného především na výrobu zesilovačů, ví, že všechny modely, které prozatím Ole Møller nabídl svým fanouškům, používaly nebo používají ve svém zapojení elektronky. Ať už se jedná o přístroje s lampičkou v budícím obvodu a tranzistory ve výkonovém stupni (typické hybridní konstrukce) nebo o zesilovače s výkonovými elektronkami a transformátorem v koncovém stupni (klasické „lampáče“). Tentokrát Copland překvapil a uvedl na trh svůj nejnovější a zároveň nejmenší model, s označením CSA70, který má osazení čistě tranzistorové.

Nový integrovaný zesilovač Copland CSA70, byl vytvořen pro milovníky hudby, kteří nemají k dispozici příliš vysoký rozpočet a představuje tedy jakýsi odrazový můstek v nabídce značky. Přesto je navržen a zkonstruován tak, aby poskytoval výjimečnou kvalitu zvuku, která jde nad rámec jeho ceny. Model CSA70 nabízí čtyři digitální vstupy, tři analogové vstupy, linkový výstup a také terminály pre-out výstupu a jack konektor o průměru 6,3 mm, umístěný na čelním panelu, který slouží jako výstup pro sluchátka. Koncový stupeň zesilovače, s výkonem 70 W na kanál, příjemně překvapí i uživatele s náročnějšími reprosoustavami. Pro milovníky gramodesek je přístroj vybaven vynikajícím přenoskovým předzesilovačem.

Na rozdíl od svých větších sourozenců, zesilovačů CSA100 a CSA150, nepoužívá model CSA70 v linkovém stupni elektronky. Obvody předzesilovače používají polovodičová zapojení s mimořádně nízkým zkreslením. Zesilovač CSA70 se může pochlubit stejnou technologií obvodů výkonového zesilovače jakou používají modely CSA100 a CSA150, se zapojením zpětné vazby, které je podstatně rychlejší než u konvenčních zesilovačů a vyniká rovněž širokou frekvenční odezvou výkonového signálu. Zesilovač má robustní konstrukci a je navržen tak, aby se dokázal vypořádat i s nejproblematičtějšími dynamickými zátěžemi, které mohou reprosoustavy představovat, což přispívá k vynikajícím schopnostem zesilovače zpracovávat transientní jevy.

Délka signálové cesty mezi jednotlivými stupni zesilovače je minimalizována tím, že je celá architektura obvodového řešení provedena na jediné desce plošných spojů, čímž se minimalizuje náchylnost k vysokofrekvenčnímu rušení a možnost naindukování okolního šumu.

Zesilovač používá precizní motorizovanou regulaci úrovně hlasitosti (špičkový potenciometr), která, na rozdíl od většiny digitálních regulátorů hlasitosti, nepotřebuje v signálové cestě žádnou další elektroniku.

Přístroj je vybaven ochrannými obvody proti několika poruchovým stavům, které by mohly být pro zesilovač nebo reprosoustavy nebezpečné, včetně výskytu stejnosměrné složky napětí v signálu, proudovému a tepelnému přetížení, což zvyšuje jeho odolnost vůči poškození vnějšími vlivy.

Pro připojení k počítačům se systémem Windows je třeba nainstalovat speciální USB ovladač. Pro zařízení se systémem Mac nebo Linux nejsou žádné ovladače potřeba.

Masivní čelní panel z kartáčované hliníkové slitiny má centrálně vygravírované logo a vzhledově odpovídá oběma vyšším modelům řady CSA, vybírat si lze mezi provedením v přírodní barvě kovu nebo černou variantou.

Cena zesilovače je 79 990,- Kč pro obě barevné varianty.

Technické parametry:

 • Výstupní výkon: 2 x 70 W do 8 Ω
 • Minimální zátěž: 2 Ω
 • Analogové vstupy: 1 x Phono MM (RCA), 3 x nesymetrický (RCA)
 • Digitální vstupy: 1 x koaxiální S/PDIF, 2 x optický S/PDIF, 1 x USB, 1 x aptX HD Bluetooth (volitelné příslušenství)
 • Linkové výstupy: 1 x nesymetrický (RCA), 1 x Pre-out/nesymetrický variabilní (RCA)
 • Impedance linkových výstupů: 50 kΩ
 • Impedance Phono výstupu: 47 kΩ (MM)
 • Kapacitance Phono výstupu: 200 pF
 • Citlivost linkových výstupů: 200 mV
 • Citlivost Phono výstupu: 2,6 mV
 • Kmitočtový rozsah: 10 Hz - 200 kHz (-3 dB)
 • Celkové harmonické zkreslení (T.H.D.): lepší než 0,01 %
 • Odstup signálu od šumu (IHF-A): lepší než 90 dB
 • Zesílení sluchátkového zesilovače: 22 dB (při zatěžovací impedanci 100 Ω)
 • Výstupní impedance sluchátkového zesilovače: 40 Ω
 • T.H.D sluchátkového zesilovače: lepší než 0,01 %
 • Kmitočtový rozsah sluchátkového zesilovače: 10 Hz - 150 kHz (-3 dB)
 • Maximální spotřeba: 400 W
 • Rozměry: 435 mm (š) x 135 mm (v) x 370 mm (h)
 • Přepravní hmotnost: 13 kg

 www:copland.dk/csa70

» zpět na přehled


Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga