Bezdrátový reprosystém YOYO (S)

03.02.2017

Skvělý zvuk ve slušivém kabátku

BEZDRÁTOVÝ REPRODUKTOROVÝ SYSTÉM CAMBRIDGE YOYO S         4 990,- Kč

Nabídka bezdrátových reproduktorových systémů s Bluetoothem je široká až nepřehledná a proto většina těchto periferií chytrých telefonů zvukově a především designově splývá. Pravidlo potvrzují výjimky a novinka londýnské značky Cambridge Audio: Yoyo S.

Trojici kompaktních přístrojů z nové řady, v níž Yoyo S představuje nejmenší model, si zapamatujeme podle výrazného opletení z hrubší průzvučné látky, utkané ze stoprocentní česané vlny v úpravě odolávající vlhkosti, ušpinění i nadměrnému opotřebení, kterou dodávají vyhlášené tkalcovské závody Marton Mills z hrabství Yorkshire. Tu lze u systému Yoyo S vybírat ze čtyř barev (dvou odstínů šedé, tmavě modré a zelené) - horní panel se základnou jsou u všech provedení černé.

Efektivní výbava

Technicky fundovanější zájemce, kteří si předvýběr přístrojů obvykle dělají podle jejich parametrů, značka Cambridge Audio tentokrát příliš nepotěší, ale kvůli tomu by zajímavý komponent ignorovali ke své škodě. Systém je osazený třemi reproduktory, jejichž průměry lze pod děrovaným plastovým profilem, potaženým zmíněnou průzvučnou tkaninou, pouze tipovat: uprostřed zaoblené čelní stěny konstruktéři našli místo pro hlubokotónový měnič ( cca 100 mm) vestavěného subwooferu, u něhož posiluje reprodukci basů obdélníkový pasivní zářič na zadní stěně, po stranách následují dva měniče širokopásmové ( cca 60 mm); všechny tři budí zesilovače, pracující ve vysoce účinné třídě D, jejichž celkový instalovaný výkon však neznáme. Veškeré přípojky najdeme ve vybrání základny (při pohledu zepředu po levé straně), jež průchodkou na zadní straně pamatuje na vyvedení signálového či dobíjecího kabelu. Kromě linkového vstupu pro 3,5mm jack zde najdeme zdířku pro externí napájecí adaptér pro dobíjení vestavěné baterie a port USB-A, jehož prostřednictvím lze „zotavit“ vybitou baterii chytrého mobilu (stačí stisknout tlačítko v blízkosti přípojky, které aktivuje funkci „powerbanky“). O kapacitě vestavěné baterie víme jen tolik, že stačí na 14 hodin provozu, takže na redistribuci elektrické energie jí většinou něco zbývá. Kromě lůžka se závitem M6, který slouží v případě potřeby k upevnění přístroje, zde ještě najdeme zapuštěné miniaturní tlačítko Reset, pro uvedení systému do továrního nastavení (přístupné třeba pro „přípravek“, který si vyrobíme z kancelářské sponky).

Vychytaná ergonomie

Veškeré ovládací prvky i kontrolky soustřeďuje horní, jemně pogumovaný panel: po libovolném kontaktu s ním se aktivuje podsvícení všech tlačítek s grafickými ikonkami. Vypínač přístroje (vpravo), který „zviditelňuje“ i pro hmat malá prohlubeň, je podsvícený bíle, stejně jako tlačítka regulace hlasitosti a příjmu telefonních hovorů (o zapnutí či vypnutí dává vědět zvuková signalizace). Modře je podsvícená ikona bezdrátového rozharní Bluetooth, při párování bliká, jinak svítí nepřerušovaně, a červeně volič vstupů. Nastavenou úroveň hlasitosti indikuje pět malých bílých LED diod, uspořádaných do jedné linie. Obsluha přístroje je intuitivní a stručnému návodu porozumí i analfabet, protože obsluhu ilustruje šest názorných obrázků. Ve střední části horního panelu zbývá zmínit (označenou) anténu technologie NFC, jež umožňuje rychlé spárování s kompatibilní technikou jejím přiblížením na vzdálenost několika centrimetrů. Uživatelský komfort přístroje zvyšuje pohodlné ovládání základních funkcí softwarového přehrávače v chytrém telefonu „přejezdy“ dlaní po horním panelu. Kompaktní přístroj se hodí na cesty, čemuž vychází vstříc i napájecí adaptér se třemi výměnnými vidlicemi, s nimiž se „trefíme“ do zásuvek ve většině civilizovaných zemí světa. Yoyo S potěší velice čistým a kmitočtově vyváženým zvukem, jemuž nelze v základní kategorii bezdrátových reprosystémů nic vytýkat: bližší informace o vestavěné elektronice chybí, ale lze zde tipovat rovněž digitální signálový procesor, který konstruktéři zjevně obeznámili s fyziologií našeho sluchu a stereo efekt subjektivně působí širší, než by odpovídalo bázi širokopásmových reproduktorů. Do malé místnosti, kde komponent nejspíš skončí, mají instalované zesilovače výkon více než postačující: čtvrtá „ledka“ indikátoru úrovně nesvítila ani při hlasitější reprodukci.
Pavel Víšek

HODNOCENÍ

PRO: výborný zvuk; elegantní design; komfortní ovládání
PROTI: užší „kabelová“ konektivita

PARAMETRY

  • Typ:   2pásma, s pasivním zářičem
  • Výstupní výkon: neuvádí
  • Kmitočtový rozsah: neuvádí
  • Přípojky vstupy: linkový, USB-A (pouze nabíjení)
  • Bezdrátová rozhraní: Bluetooth
  • Příkon / Standby: neuvádí
  • Rozměry (š x v x h): 24,6 x 12,8 x 6,7 cm
  • Hmotnost:  1,2 kg

www.cambridgeaudio.com/wireless-sound/yoyo/yoyo-s

» zpět na přehled

Diskuze

Vložit nový příspěvek

Novinky

31.08.2023

Electrocompaniet AW 800 M

U příležitosti 50. výročí založení firmy a 25 let od uvedení legendárního zesilovače AW600 NEMO na trh představili konstruktéři společnosti Electrocompaniet zbrusu nový model referenčního zesilovače, AW 800 M. 

... více

25.08.2023

MoFi SourcePoint 8 ocenila EISA

Reprosoustavy SourcePoint 8, nejnovější počin renomovaného konstruktéra Andrewa Jonese, který je pečlivě vytvořil tak, aby ztělesňovaly stejnou akustickou DNA jako uznávaný model SourcePoint 10, nabízí téměř stejnou zvukovou kvalitu jako jejich větší sourozenec, ale v kompaktnějším provedení.

... více

02.08.2023

SACD přehrávač Audia Flight FLS 20

Nový model SACD přehrávače FLS 20 byl dotažen k naprosté dokonalosti a díky mimořádné přesnosti čtení disků a přenosu vysoce kvalitního signálu do audio řetězce, představuje referenční zdroj pro reprodukci oblíbených nahrávek.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga