Cambridge Audio ONE

Stále jednou nohou v hifi

SESTAVA CAMBRIDGE AUDIO Z CD RECEIVERU ONE A REPROSOUSTAV SIROCCO S30                                CENA: 14 990 Kč (One) a 4 990 Kč (S30)

Po expanzi ve sférách stereofonního audia a komponentnového domácího kina teď londýnská značka Cambridge Audio rozšiřuje nabídku o dostupnější přístroje. První CD receiver v provedení mikro se jmenuje One a za partnerky může mít firemní minimonitory Sirocco S-30.

Čelní panel CD receiveru, vyráběném v přírodním stříbrném a černém provedení, tvoří masivní broušený hliník o tloušťce 7 mm. Ze stejného (pískovaného) materiálu je velký knoflík multifunkčního ovladače, jenž po stisku horní plochy alternuje tlačítko Enter na dálkovém ovladači DX 1. Pod horní hranou má místo úzký slot tiché        a svižné CD mechaniky, v sousedství ovládacích tlačítek a dvou jacků (o průměru 3,5 mm, pro vstup MP3 přehrávače a sluchátkový výstup) narazíte na otvory čtečky paměťových SD karet a rozhraní USB, jež před nečistotou chrání plastové zátky. Monochromatický LCD displej disponuje dvakrát 16 znaky s bodovou matricí, kde dolní řádek věnuje prostor smyčkám radiotextu a ID3 tagům (jas lze v jediném kroku snížit z dálkového ovladače).

Bohatý výbavou

Zesilovač do osmiohmových reprosoustav dodává až 25 wattů v každém kanále. Jeho výkon i korekce lze regulovat zmíněným velkým knoflíkem, ovládajícím elektronické potenciometry hlasitosti (od 0 do 49), vyvážení kanálů i basů a výšek (v rozsahu 12 dB na 100 Hz a 10 dB na 10 kHz), jinak nechybí ani expandér X-Bass, jenž výrobce doporučuje aktivovat jen při propojení s velmi malými reprosoustavami (ten lépe vůbec nezapínat). 

One podporuje přehrávání audia nekomprimovaného (PCM) i komprimovaného v souborech MP3 a WMA          s tagy a se všemi běžnými datovými toky včetně variabilního z pálených disků, flashek, paměťových SD karet      i osobních přehrávačů všeho druhu. Zdroj signálu tvoří vedle CD přehrávače dvourozsahový tuner, ale příjem digitálního vysílání DAB (v pásmech III a L) u nás využijete až v budoucnosti, takže nás zatím potěší aspoň citlivá FM sekce se základními funkcemi RDS. V paměti je místo na 20 stanic, o něž se však dělí rovným dílem DAB a FM volit předvolby lze jak z dálkového ovladače, tak i za pomoci pěti funkčně zdvojených tlačítek pod displejem. Anténní vstup na zadním panelu je osazený odnímatelnou teleskopickou anténou, která tvoří alternativu k obvyklým drátěným anténám. Díky integrovanému timeru dokáže One zastoupit i budík, současně lze mikrosystém v nastaveném čase uspat. Hodiny nejsou zálohované, ale (se)synchronizují se při příjmu FM stanice, jež časový signál vysílá.

Kromě přípojných míst na čelním panelu najdete vzadu vedle dvou párů šroubovacích terminálů, které umožňují i připojení reprokabelů s banánky a vidličkami také konektory cinch dalších dvou linkových vstupů       a monitorovacího výstupu pro rekordéry. Devítipinový konektor pro připojení přehrávačů iPod zde není rozhodně jen do počtu, protože ve výbavě najdete komfortní dokovací základnu DD30, jež se (doplněná případně               o plastový adaptér) domluví s přehrávači iPod nano (1.-4. generace), classic a touch (1. a 2. generace)              a samozrejmě i s multimediálním mobilním telefonem iPhone.

Malé dravkyně

Stěny dvoupásmových regálovek Sirocco SC30 se zaoblenými bočními hranami tvoří tvarované MDF desky       s povrchovou úpravou plastovou reliéfní fólií, imitující světlé a černě mořené dřevo. Bassreflexové ozvučnice jsou osazeny firemními měniči: středobasovým o průměru 127 mm s membránou z černé kevlarové střiže        a pevným kovovým difuzorem, jenž optimalizuje vyzařovací charakteristiku a ještě pomáhá odvádět teplo z okolí kmitací cívky, a vysokotónovým s textilní kalotou o průměru 25 mm, o jejíž pohon se stará neodymiový magnet. O dělicím kmitočtu elektrické výhybky se dokumentace nezmiňuje, ale zapojení 1. řádu (se strmostí 6 dB/okt.) napovídá, že reproduktory nestrádají zvlněním svých charakteristik. Vzadu najdete plastový výlisek                        s bassreflexovým nátrubkem a dvěma páry šroubovacích terminálů (s apetitem od holých vodičů po banánky), umožňujících i bi-wiring. Čelo chrání odnímatelný rámeček se stříbrošedou průzvučnou tkaninou.

Mikrosystém One nabízí se soustavami S30 až průzračný, detailní zvuk, který přes nevelký vnitřní objem kompaktních monitorů potěší slušným basovým základem.

Pavel Víšek

Hodnocení:                                                                                                                                                                     vynikající (9) One
vynikající (9) Sirocco S30

Proč si ho koupit?
Nenápadně elegantní mikrosystém Cambridge Audio nabízí kvalitní zvuk, dobrý uživatelský komfort i bohatou výbavu, která nejspíš zaujme náročnější majitele přehrávačů iPod.

CAMBRIDGE AUDIO One
 • přehrává CD, CD-R/RW, MP3, WMA
 • výstupní výkon 2x 25 W (8 ohmů)
 • kmitočtový rozsah 5 Hz - 20 kHz (?0,5 dB)
 • celk. harm. zkreslení <0.01 % (1 kHz)
 • odstup signál/šum >92 dB (dle IHF-A)
 • tuner DAB, FM, RDS (PS, PI, RT, CT), 20 předvoleb
 • vstupy 3x linkový, iPod
 • výstupy linkový, subwoofer, sluchátka
 • digitální rozhraní USB, čtečka SD karet
 • příkon max./Standby 150 W/<2 W
 • rozměry (š x v x h) 215 x 90 x 305 mm
 • hmotnost 4,6 kg
CAMBRIDGE AUDIO Sirocco S30
 • typ 2pásmová s bassreflexem
 • reproduktory 1x středobasový 127 mm, 1x kalotový 25 mm
 • kmitočtový rozsah 55 Hz - 20 kHz (pásmo neuvedeno)
 • impedance 4-8 ohmů
 • citlivost 90 dB/W/m
 • dop. výkon zesilovače 15-100 W
 • rozměry (š x v x h) 160 x 226 x 220 mm
 • hmotnost 3 kg/ks

www.cambridgeaudio.com

Rivalové:                                                                                                                                                                              Denon M37 (cena 7 990 Kč s AM/FM tunerem; S&V 2/09, přímá konkurence jen v britské verzi s DAB/FM tunerem)

» zpět na přehled

Diskuze

Vložit nový příspěvek
 • hodnocení

  Moje hodnocení po necelých dvou letech užívání (RECEIVERU ONE A REPRO S30):
  Pokud přístroj pustíte z CD a posloucháte, je vše v tom nejlepším pořádku. Výkon je v bytě více než dostatečný a kvalita zvuku vzhledem ke kompaktnosti sestavy vynikající. Těžko si v podobné cenové relaci přát něco lepšího.
  Problémy se objeví v momentě, kdy chcete přístroj ovládat. Ovladač je hezký, ale musel jsem si na něj nějakou dobu zvykat. Třeba na to, že po vložení CD je třeba ještě stisknout >, aby se CD pustilo, je třeba poměrně dlouho čekat na zpracování CD. Ovládání je slabinou i jinde. Jako budík přístroj použít lze, ovšem za zdroj lze vybrat pouze z radiotuneru analagového či digitálního(který u nás není). Navíc pouze z první stanice. Tedy pouze z rádia, které máte na pozici 1.
  Použít přístroj na přehrávání MP3 z USB či SD teoreticky jde, ale při hledání jednotlivých alb a písní se musí přeskakovat všechny MP3 na médiu, přičemž adresáře jsou seřazeny podle mně neznámého systému. Musí se tedy naposlouchat vždy první skladba alba a podle textu či zvuku poznat, zda se jedná o kýžené album. Přístroj navíc rád "utípne" některé písničky pár vteřin před koncem. Z tohoto důvodu MP3 z přístroje v podstatě nepoužívám. Ano, kvalita mp3 je pro přístroj nedůstojná, ale když už ta možnost je, proč nefunguje pořádně?
  Poslední věcí je zvuk z vnějšího zdroje. Mám do vstupu zapojený PC a jack na mobil, abych si mohl hudbu volit při práci, nebo z gauče. Nicméně při použití externího vstupu je vždy potřeba zvýšit hlasitost o 5-10 stupňů na škále, aby se dosáhlo obdobné hlasitosti jako při použití CD, mp3 či tuneru. Že si pak člověk pustí rádio a málem u toho ohluchne je nasnadě.
  Celkové bych tedy hodnocení rozdělil na dvě části:
  a) zvuk: 9/10
  b) ovládání 2/10
  Ivo T.

  Reagovat 16.10.2012 18:06 od Ivo

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga