Cambridge Audio Stream Magic 6

25.10.2012


Cambridge Audio Stream Magic 6

Streamování hudby se stalo za poslední rok zcela běžnou věcí, a to i díky podpoře tohoto způsobu poslechu ze strany předních značek v oboru. Novinkou mezi síťovými přehrávači je zástupce legendární britské značky. Svou výbavou a cenou je posazen o něco výš než většina konkurence. Vyplatí se?

Při prvním seznámení vypadá Stream Magic 6 jako celkem běžný stolní přehrávač. Má centrálně umístěný displej, poměrně velký a přehledný, USB vstup, pár tlačítek a mohutný otočný volič na čelní straně. Posledně jmenovaný samozřejmě neslouží k úpravě hlasitosti, kterou má na starosti až připojený stereofonní zesilovač či AV receiver, nýbrž k rychlému pohybu v menu. Stříbrné či černé tělo a čelní panel z kartáčovaného kovu symbolizují tradiční a konzervativní vzhled, který většina zájemců určitě očekává.

Kde přehrávač překvapí, je zadní panel, obsahující nečekaně velké množství konektorů. Kromě druhého USB portu a očekávaného analogového stereo výstupu (cinch) zde nalezneme ještě USB audio vstup (přenos hudby z počítače), optický a koaxiální vstup. Přítomny jsou i digitální výstupy. Třešničkou na dortu jsou potom symetrické XLR výstupy, například pro nejlepší spojení se stájovým zesilovačem 851A. Nechybí samozřejmě ethernet a Wi-Fi.

Pod kapotou…

Cambridge považuje za největší trumfy svého přístroje jak všestrannost, tak použití vysoce kvalitních komponent. Máme před sebou tedy přístroj s bohatou konektorovou výbavou, schopností přijímat internetová rádia, streamovat hudbu po síti i přes USB z počítače či NAS serveru. Samozřejmě také z mobilních telefonů či tabletů. A nabízí také přístup k některým internetovým službám v čele s AUPEO! a BBC iPlayer radio. Scházela nám u něj vlastně jen podpora AirPlay. Digitální audio stream dokáže navíc přijímat v nadprůměrně velkém množství formátů: WAV, FLAC, AIFF, PCM, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ a Ogg Vorbis.

Zpracování zvuku má na starosti vysoce kvalitní D/A převodník Wolfson WM8740 a jde vlastně o spojení dvou dříve separátně prodávaných přístrojů Cambridge Audio – síťového přehrávače Sonata NP30 a D/A převodníku DAC Magic Plus. Na kvalitu zvuku má vliv také ATF2 upsamplování do rozlišení 24 bit/384 kHz ze všech zdrojů. Hlavním benefitem je eliminace jitteru a s ním spojené oživení zvuku digitálních nahrávek.

Díky bohaté funkční výbavě a vysoké kvalitě zpracování zvuku patří Stream Magic 6 mezi nejlepší síťové přehrávače na trhu.


V Praxi

Zapojení a instalace přehrávače v síti zabere pár minut. Při zapnutí nás překvapil o něco delší náběh – především to, že se ihned nerozsvítí displej, takže má uživatel pocit, že zmáčkl tlačítko špatně. Od zapnutí po rozsvícení displeje uběhne zhruba 15 vteřin. Samotné menu pak už běží zcela plynule a reakce jsou velmi rychlé. Nejlépe se ale ovládá Stream Magic 6 přes tablet či chytrý telefon (Android i Apple iOS), protože pro ně vyvinuli v Cambridge Audio velmi dobré aplikace.

Díky bohaté funkční výbavě a vysoké kvalitě zpracování zvuku patří Stream Magic 6 mezi nejlepší síťové přehrávače na trhu. Až na nečekaně dlouhé spouštění a absenci AirPlay jsme na něm nenašli žádnou chybu.

Lubor Jarkovský


SPECIFIKACE

CAMBRIDGE AUDIO STREAM MAGIC 6

 • Podporované formáty:  WAV, FLAC, AIFF, PCM, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ a Ogg Vorbis
 • Displej:  ano
 • Internetové služby:  ano
 • CD mechanika:  ne
 • FM/AM tuner:  ne
 • DAB/DAB+ tuner:  ne/ne
 • USB vstup:  ano (2x USB port, 1x USB audio in)
 • Wi-Fi:  ano (802.11 b/g)
 • Konektory: 1x analog audio out (cinch), 1x XLR audio out, 2x digital audio in/out (optický, koaxiální), RJ45 (ethernet), Wi-Fi aténa
 • rozměry/hmotnost: 430 x 85 x 305 mm/4 kg
 • Cena:  21.990 Kč


+ Univerzální síťový přehrávač pro poslech digitální hudby uložené na zařízeních v domácí síti, poslech internetových rádií a streamovacích internetových služeb. Kvalitní zvuk a široká podpora formátů.

- Pomalejší start, chybí AirPlay.


Stereo: 95%
Výbava: 100%
Ovládání: 100%

KATEGORIE

20.000 až 30.000 Kč: 98%

www.cambridgeaudio.com

» zpět na přehled

Diskuze

Vložit nový příspěvek
 • Recenze

  Pokud budou psát takové recenze, tak mě je líto kohokoliv, kdo si casopis zakoupí. Ve výsledku převyprávění specifikace s omáčkou okolo. Smutné!

  Reagovat 09.11.2012 00:36 od Riko123

Novinky

24.04.2024

Cambridge EVO 150 DeLorean

Cambridge Audio představilo limitovanou edici oblíbeného a oceňovaného All-in-One přehrávače EVO 150, inspirovanou designem ikonického sportovního vozu DeLorean DMC-12, kterou nabídne v omezené sérii 1000 ks.

... více

01.02.2024

Cambridge Audio CXN 100

Obvody nového přehrávače byly přepracovány tak, aby mohly využívat 32bitový D/A převodník ESS ES9028Q2M SABRE32.Konstruktérům se podařilo významně zjednodušit signálovou cestu a vyladit kvalitu reprodukce tak, aby mezi posluchačem a originální nahrávkou nestálo nic v cestě.

... více

29.11.2023

Monobloky Electrocompaniet AW 300 M

Zesilovač poskytuje výkon 300 W do 8 ohmů. Zajišťuje tak bezkonkurenční kvalitu reprodukce, v elegantním a kompaktním provedení, s nezaměnitelným designem společnosti Electrocompaniet.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga