EC Living RENA S-1 a RENA SA-1

24.04.2017

Malé velké komponenty

ELECTROCOMPANIET EC LIVING RENA S-1 a RENA SA-1

V loňském roce představil zavedený norský výrobce highendové elektroniky, Electrocompaniet, první přístroje své nové produktové řady EC Living, aktivní reprosoustavu TANA L-1 a aktivní reprosoustavu se síťovým přehrávačem TANA SL-1, které mezi sebou komunikují bezdrátově a jsou vlastně základními stavebními kameny inteligentního modulárního systému. Letos přichází na trh s dalšími přírůstky do tohoto systému, bezdrátovým síťovým přehrávačem RENA S-1 a bezdrátovým síťovým přehrávačem se zesilovačem RENA SA-1.

Oba přístroje umí spolupracovat nejen s dalšími komponenty řady EC Living, ale samozřejmě také s jakýmikoliv standardními Hi-Fi komponenty, používanými v domácí audio aparatuře. V kombinaci s aktivními reprosoustavami TANA L-1, případně subwooferem SIRA L-1 je možné vytvořit nejen stereofonní, ale i vícekanálový systém.

Vzhledově i rozměrově vycházejí oba přístroje z reprosoustav TANA, mají stejný půdorys a po obvodu identické ozdobné pásy, které je možno vybírat ze tří provedení, v lesklé měděné povrchové úpravě, v broušeném stříbrném nebo černém hliníku. Streamer RENA S-1 se od síťového přehrávače se zesilovačem RENA SA-1 vzhledově liší jen výškou. Je neuvěřitelné, co všechno dokázal Elektrocompaniet do tak malých, elegantních „krabiček“ vtěsnat. Technologie streameru, používaného v obou komponentech (i v aktivní reprosoustavě TANA SL-1), a jeho softwarová výbava vychází z audiofilského multimediálního přehrávače ECM 2, série Classic, stejně jako aplikace k jeho nastavení a ovládání. Tato bezplatná aplikace pro zařízení iPhone, iPad nebo Android nabízí snadný přístup ke všem funkcím a systémovým nastavením a slouží k pohodnému ovládání přístroje (nebo přístrojů).

Bezdrátový síťový přehrávač RENA S-1 představuje jednoduché a výhodné řešení na rozšíření reprodukčního systému o nejmodernější zařízení ke streamování hudby. Můžete jej připojit přímo k vašemu stávajícímu zesilovači a přitom máte ještě možnost přidat později do systému další bezdrátové reprosoustavy.

Bezdrátový streamer a zesilovač RENA SA-1 je kompaktní, integrovaný streamer, s výkonným 2x75W zesilovačem (třídy D). Lze jej připojit k jakýmkoliv reprosoustavám a dokáže spolehlivě rozehrát i náročnější modely. RENA SA-1 je ideálním výrobkem pro ty, kteří chtějí nahradit své velké a staré stereofonní přístroje elegantním a kompaktním systémem nebo pro ty, kteří chtějí mít své pasivní reprosoustavy, ale potřebují k nim kompaktní zařízení, s možností síťového přehrávání.

Oba modely nabízejí tyto streamingové služby – Airplay, Spotify, TIDAL, WiMP, Qobuz a Internetové rádio.

Technické parametry:
• DAC 24 bitů/192 kHz
• DSP 32 bitový, s plovoucí desetinnou čárkou

Konektivita
• 1 x USB pro externí zařízení
• 1x vstup S/PDIF TOSLINK
• 1x vstup S/PDIF COAX
• 1 x Gigabit Ethernet (1000Mbps)
• 1 x koaxiální S/PDIF výstup
• 1 x Stereo analogový RCA výstup
• 2 x terminály pro reprosoustavy (RENA SA-1)

Bezdrátové připojení:
• Pokročilé 802.11 AC WiFi, s MIMO
• 24 bitů/96 kHz bezdrátové připojení reprosoustav TANA

Síť:
• SMB
• NFS
• USB úložiště
• UPnP

Podporované formáty:
• Všechny oblíbené formáty včetně: WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE,
WMA, až do rozlišení 24 bitů/192 kHz, DSD, do rozlišení DSD 128 (5.6 MHz).

Aktuální brožura ke stažení:

Další informace o systému EC Living.

nebo

www.ecliving.electrocompaniet.no

» zpět na přehled


Novinky

04.11.2021

Zesilovač Copland CSA70

Tentokrát Copland uvedl na trh svůj nejnovější a zároveň nejmenší model, s označením CSA70, který má čistě tranzistorové osazení. Koncový stupeň zesilovače, s výkonem 70 W na kanál, příjemně překvapí i uživatele s náročnějšími reprosoustavami.

... více

21.09.2021

MoFi Fender PrecisionDeck

Americký výrobce MoFi Electronics ve spolupráci s kytarovou legendou Fender přichází na trh se speciální edicí gramofonů.

... více

21.09.2021

Zesilovač Audio Research I/50

Integrovaný zesilovač I/50 je prvním produktem ve zcela nové řadě společnosti Audio Research. Funkčně jednoduchý, vizuálně poutavý a hudebně úžasný.

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga