EC Living RENA S-1 a RENA SA-1

24.04.2017

Malé velké komponenty

ELECTROCOMPANIET EC LIVING RENA S-1 a RENA SA-1

V loňském roce představil zavedený norský výrobce highendové elektroniky, Electrocompaniet, první přístroje své nové produktové řady EC Living, aktivní reprosoustavu TANA L-1 a aktivní reprosoustavu se síťovým přehrávačem TANA SL-1, které mezi sebou komunikují bezdrátově a jsou vlastně základními stavebními kameny inteligentního modulárního systému. Letos přichází na trh s dalšími přírůstky do tohoto systému, bezdrátovým síťovým přehrávačem RENA S-1 a bezdrátovým síťovým přehrávačem se zesilovačem RENA SA-1.

Oba přístroje umí spolupracovat nejen s dalšími komponenty řady EC Living, ale samozřejmě také s jakýmikoliv standardními Hi-Fi komponenty, používanými v domácí audio aparatuře. V kombinaci s aktivními reprosoustavami TANA L-1, případně subwooferem SIRA L-1 je možné vytvořit nejen stereofonní, ale i vícekanálový systém.

Vzhledově i rozměrově vycházejí oba přístroje z reprosoustav TANA, mají stejný půdorys a po obvodu identické ozdobné pásy, které je možno vybírat ze tří provedení, v lesklé měděné povrchové úpravě, v broušeném stříbrném nebo černém hliníku. Streamer RENA S-1 se od síťového přehrávače se zesilovačem RENA SA-1 vzhledově liší jen výškou. Je neuvěřitelné, co všechno dokázal Elektrocompaniet do tak malých, elegantních „krabiček“ vtěsnat. Technologie streameru, používaného v obou komponentech (i v aktivní reprosoustavě TANA SL-1), a jeho softwarová výbava vychází z audiofilského multimediálního přehrávače ECM 2, série Classic, stejně jako aplikace k jeho nastavení a ovládání. Tato bezplatná aplikace pro zařízení iPhone, iPad nebo Android nabízí snadný přístup ke všem funkcím a systémovým nastavením a slouží k pohodnému ovládání přístroje (nebo přístrojů).

Bezdrátový síťový přehrávač RENA S-1 představuje jednoduché a výhodné řešení na rozšíření reprodukčního systému o nejmodernější zařízení ke streamování hudby. Můžete jej připojit přímo k vašemu stávajícímu zesilovači a přitom máte ještě možnost přidat později do systému další bezdrátové reprosoustavy.

Bezdrátový streamer a zesilovač RENA SA-1 je kompaktní, integrovaný streamer, s výkonným 2x75W zesilovačem (třídy D). Lze jej připojit k jakýmkoliv reprosoustavám a dokáže spolehlivě rozehrát i náročnější modely. RENA SA-1 je ideálním výrobkem pro ty, kteří chtějí nahradit své velké a staré stereofonní přístroje elegantním a kompaktním systémem nebo pro ty, kteří chtějí mít své pasivní reprosoustavy, ale potřebují k nim kompaktní zařízení, s možností síťového přehrávání.

Oba modely nabízejí tyto streamingové služby – Airplay, Spotify, TIDAL, WiMP, Qobuz a Internetové rádio.

Technické parametry:
• DAC 24 bitů/192 kHz
• DSP 32 bitový, s plovoucí desetinnou čárkou

Konektivita
• 1 x USB pro externí zařízení
• 1x vstup S/PDIF TOSLINK
• 1x vstup S/PDIF COAX
• 1 x Gigabit Ethernet (1000Mbps)
• 1 x koaxiální S/PDIF výstup
• 1 x Stereo analogový RCA výstup
• 2 x terminály pro reprosoustavy (RENA SA-1)

Bezdrátové připojení:
• Pokročilé 802.11 AC WiFi, s MIMO
• 24 bitů/96 kHz bezdrátové připojení reprosoustav TANA

Síť:
• SMB
• NFS
• USB úložiště
• UPnP

Podporované formáty:
• Všechny oblíbené formáty včetně: WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE,
WMA, až do rozlišení 24 bitů/192 kHz, DSD, do rozlišení DSD 128 (5.6 MHz).

Aktuální brožura ke stažení:

Další informace o systému EC Living.

nebo

www.ecliving.electrocompaniet.no

» zpět na přehled


Novinky

09.10.2018

Cambridge YOYO (S) zdarma!

Jako dárek jej dostane každý zákazník, který si u kteréhokoli našeho prodejce zakoupí v období od 9.10. do 31.12.2018 libovolný přístroj „osmičkové“ řady Cambridge Audio.

... více

27.07.2018

Reprosoustavy Gradient 1.4

To, že každý konstrukční prvek má u těchto soustav svůj smysl a vše je dokonale účelně promyšleno a do nejmenšího detailu podřízeno zvuku, se odráží, v bezkonkurenčním poměru ceny a užitné hodnoty.

... více

21.05.2018

Reprosoustavy Neat Iota Xplorer

Kombinace všech konstrukčních prvků zajišťuje reprosoustavám Iota Xplorer schopnost dokonalého ztvárnění všech hudebních žánrů. Model Xplorer popírá své malé rozměry svou plnorozsahovou agilní reprodukcí, se široce zobrazeným prostorem nahrávek...

... více


HI-FI studio TYKON s.r.o.
Sirotčí 58
703 00 Ostrava 3
e-mail: tykon@tykon.cz
© 2011 Hifi studio Tykon
Webdesign: Typo&design
redakční systém Ibis CMS
loga